Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
bezwosku

Warunki Zabudowy interpretacja

Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc w interpretacji WZ

Planuje zakup działki nr II z rysunku oraz budowę na niej domu parterowego do 200m2 (zabudowy), do działki będzie prowadzić droga której jedną krawędzią będzie działka sąsiada z lewej a drugą m.in moja działka (zaznaczyłem linią przerywaną)

Obecny właściciel "drogi" obiecuje przekazać teren pod drogę gminie, a jeśli to nie przejdzie udzielić służebności nabywcom działek I II i III dla tego terenu.

Linia zabudowy 15m od drogi, dotyczy drogi asfaltowej ? na początku myślałem, że chodzi o nowo powstałą drogę, ale wtedy by nie zostało wiele miejsca na dom...

Wielkość zabudowy 216m2 (z 12ar)

Szerokość elewacji od frontu max 15,6m 

Wysokość do okapu 4m, rozumie przez to odległość od gruntu do miejsca styku elewacji z dachem/podbitką

Kąt nachylenia dachu do 42stopni, wysokość do kalenicy max 9 m (szczyt dachu)

 

Mam zamiar kupić gotowy projekt. Czy dom mogę umieścić w dowolnym miejscu działki zachowując ustawowe odległości od granic ? 

 

 

P.S. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś spostrzeżenia, bardzo chętnie przeczytam.

 

 

działka.jpg

wz.jpg

wz1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linia zabudowy od drogi asfaltowej (to ta działka ma numer 692/2). Dalej generalnie interpretacja właściwa, przy czym wysokość do okapu liczy się do dolnej krawędzi dachu.

 

Gmina nie musi przejąć wydzielonej drogi, a taki prywatny dojazd w przyszłości może być źródłem problemów (nie musi).

Przy zakupie notarialnie należy ustanowić na czas nieoznaczony służebność przechodu i przejazdu oraz - co ważne - służebność przesyłu mediów na rzecz konkretnych firm je dostarczających (zakładu energetycznego, gazowni, wodociągów).

Utrzymanie takiej drogi w należytym stanie należy do jej użytkowników, a właściciel może chcieć opłaty za ustanowienie służebności.

Czy nie byłoby lepiej, gdyby nabywcy działek (I, II, III) razem z działką za symboliczną opłatą nabywali 1/3 udziału w działce dojazdowej?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, bezwosku napisał:

Mam zamiar kupić gotowy projekt. Czy dom mogę umieścić w dowolnym miejscu działki zachowując ustawowe odległości od granic ? 

 

 

Tak. Projektant, któremu zlecisz wykonanie projektu zagospodarowania terenu narysuje go według Twoich wskazówek. Oczywiście, jeśli będzie to zgodne z prawem. Może też wprowadzić jakieś niewielkie zmiany do projektu typowego który zakupisz. W ogóle, jest to człowiek, który może i powinien rozwiewać Twoje wątpliwości i odpowiadać na wszelkie pytania jakie pojawią się przed budową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Klamka zapadła Kupiłem cegłę cięta.   Czym kleić? Klejem do klinkieru? Wcześniej cegły zagruntować unigruntem z obu stron? Na końcu pomalować delfinem?  
  • Gość john
   Contact us at the company Email address: thabizolocashloans@gmail.com thabizolocash@financier Whatsapp: +27 67 089 3790 FOR LOANS
  • Gość john
   Drogi Poszukiwaniu Pożyczki, Jestem dyrektorem Paul Thabizolo Cash Loans Limited, Pożyczki gotówkowe Thabizolo to licencja na legalną pożyczkę inwestycyjną, którą oferujemy pożyczki dla osób fizycznych, osób fizycznych i przedsiębiorstw, a także udzielanie pożyczek niezawodne usługi i inwestycje dla różnych klientów / potencjalnych poziomów o przystępnej stopie procentowej wynoszącej 3%, przy minimalnej kwocie pożyczki wynoszącej (5000 USD / EUR) dla maksymalnej kwoty pożyczki (500 000 000 USD / EUR) z czas trwania od 1 roku do 25 lat. Skontaktuj się z nami w firmie Adres e-mail: thabizolocashloans@gmail.com thabizolocash @ financier Whatsapp: +27 67 089 3790
  • pomierzę w sobotę i odpisze blacha prosta dach stary ze 20 lat. krokwie w dobrym stanie zaimpregnowane
  • Wiesz co, raczej ciężko sobie wyobrazić nakładanie XPS na 2m wysokości i jednocześnie zasypywać to kamieniem drenażowym. No oczywiście można by to zrobić jednowarstwowo, ale w takim razie po co miałby być klej do XPS? Ale tu nasuwa mi się kolejna myśl ponieważ na instrukcji kleju do XPS Tytan Eos jest podane żeby nakłądać pionowymi pasami czyli nie obwodowo. Zastanawiałem się czemu przecież w ten sposób woda moze podchodzić do góry, ale z drugiej strony taki klej nie jest wodoodporny więc nałożony obwodowo i tak nie uchroni przed wilgocią za XPSem  byc może te pionowe paski są w celu drenażu ewentualnej wody za XPSem. Zastanawiam się jeszcze czy samą ławę smarować masą KMB na wysokości drenu? Raczej tak? Bo pozioma izolacja na ławie jest z papy
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...