Skocz do zawartości

Warunki Zabudowy interpretacja


Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc w interpretacji WZ

Planuje zakup działki nr II z rysunku oraz budowę na niej domu parterowego do 200m2 (zabudowy), do działki będzie prowadzić droga której jedną krawędzią będzie działka sąsiada z lewej a drugą m.in moja działka (zaznaczyłem linią przerywaną)

Obecny właściciel "drogi" obiecuje przekazać teren pod drogę gminie, a jeśli to nie przejdzie udzielić służebności nabywcom działek I II i III dla tego terenu.

Linia zabudowy 15m od drogi, dotyczy drogi asfaltowej ? na początku myślałem, że chodzi o nowo powstałą drogę, ale wtedy by nie zostało wiele miejsca na dom...

Wielkość zabudowy 216m2 (z 12ar)

Szerokość elewacji od frontu max 15,6m 

Wysokość do okapu 4m, rozumie przez to odległość od gruntu do miejsca styku elewacji z dachem/podbitką

Kąt nachylenia dachu do 42stopni, wysokość do kalenicy max 9 m (szczyt dachu)

 

Mam zamiar kupić gotowy projekt. Czy dom mogę umieścić w dowolnym miejscu działki zachowując ustawowe odległości od granic ? 

 

 

P.S. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś spostrzeżenia, bardzo chętnie przeczytam.

 

 

działka.jpg

wz.jpg

wz1.jpg

Link do komentarza

Linia zabudowy od drogi asfaltowej (to ta działka ma numer 692/2). Dalej generalnie interpretacja właściwa, przy czym wysokość do okapu liczy się do dolnej krawędzi dachu.

 

Gmina nie musi przejąć wydzielonej drogi, a taki prywatny dojazd w przyszłości może być źródłem problemów (nie musi).

Przy zakupie notarialnie należy ustanowić na czas nieoznaczony służebność przechodu i przejazdu oraz - co ważne - służebność przesyłu mediów na rzecz konkretnych firm je dostarczających (zakładu energetycznego, gazowni, wodociągów).

Utrzymanie takiej drogi w należytym stanie należy do jej użytkowników, a właściciel może chcieć opłaty za ustanowienie służebności.

Czy nie byłoby lepiej, gdyby nabywcy działek (I, II, III) razem z działką za symboliczną opłatą nabywali 1/3 udziału w działce dojazdowej?

 

Link do komentarza
12 godzin temu, bezwosku napisał:

Mam zamiar kupić gotowy projekt. Czy dom mogę umieścić w dowolnym miejscu działki zachowując ustawowe odległości od granic ? 

 

 

Tak. Projektant, któremu zlecisz wykonanie projektu zagospodarowania terenu narysuje go według Twoich wskazówek. Oczywiście, jeśli będzie to zgodne z prawem. Może też wprowadzić jakieś niewielkie zmiany do projektu typowego który zakupisz. W ogóle, jest to człowiek, który może i powinien rozwiewać Twoje wątpliwości i odpowiadać na wszelkie pytania jakie pojawią się przed budową.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...