Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Dziękuję za zainteresowanie Nie jestem specjalistą w tej branży ale z tego co się orientuję, to nadmierne wysuszenie piwnic w szczególności  w starych kamienicach skutkuje rozpadem się cegieł w sklepieniach. Dlatego zacząłem się zastanawiać nad "odtworzeniem" posadzki ceglanej, a jako że cegły klinkierowe to drogi interes myślałem nad betonowymi płytkami chodnikowymi. Jak dla mnie wilgoć się zmniejszy ale nie na tyle by zagrozić mikroklimatowi.   Na chwilę obecną nie ma finansowej możliwości aby zrobić gruntowną izolację pionową i poziomą całych piwnic. Chcę tylko doprowadzić tę jedną do stanu użyteczności. Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić
    • Izolacja podłogi nie rozwiąże problemu wilgoci, jesli będzie przenikać ona przez fundamenty,  ściany, na których nie ma hydroizolacji. Dom stary, jeszcze ze  sklepienia łukowym  zatem prawdopodonnie wymaga kompleksowego osuszenia i utworzenia izolacji przeciwwilgociowej.
    • Dzień dobry,   możemy zarekomendować rozwiązanie: 1. usunąć to, co jest obecnie, 2. zrobić podbudowę z chudego betonu (np. B10), 3. wykonać hydroizolację - tu polecamy hydroizolację mineralną - webertec Superflex D3 (https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-mineralne/webertec-superflex-d3) - malowanie dwukrotne. Przy aplikacji hydroizolacji, na styku ścian i chudziaka należałoby wkleić taśmy uszczelniające weber.tec uni 120/70, 4. na tak zabezpieczoną podbudowę wylać jastrych np. weber.floor 1000 (https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/jastrychy-cementowe/weberfloor-1000)   Pozdrawiamy i zapraszamy do kontaktu
    • Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Jeśli nie da się tego w żaden sposób osuszyć i zabezpieczyć własnymi rękoma polecacie jakąś firmę z wielkopolski która podjęła by się takiego zadania ?   @MTW Orle - osuszanie budynków poniżej zdjęcia zejścia do piwnicy i rzutów z projektu. Do około piwnicy nie ma innych pomieszczeń tylko glina.     
    • z branży elektrycznej Rozmowa klienta z elektrykiem  - witam  potrzebuje taniej i dobrej instalacji elektrycznej - mówi klient - a po co Panu dwie instalacje - odpowiada elektryk   dobre rozwiązania prawie nigdy nie jest tanie 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...