Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny


Recommended Posts

Cytat

No poprostu znowu się mnie czepiłeś - a to nie Ja twierdzę, że odkurzacz centralny jest beee - mam odkurzacz centralny i jest w porządku.
Przeczytaj uważnie poprzednie posty. Zacytowałeś mnie i napisałeś, że nie mam bladego pojęcia o odkurzaczach centralnych - WIELKIE DZIĘKI. Warto najpierw pomyslec zanim zacznie sie straszyc czyms czego samemu sie nie ma-to nazywa sie zawisc albo zachowanie psa ogrodnika ... icon_mad.gif icon_razz.gif brak mi słów...


Nie przejmuj sie nim - on wszystkim zarzuca, że czegoś mu zazdroszczą... odkurzacza centralnego, pompy ciepła - itd. chyba jakiś kompleks...
Link do komentarza
Cytat

Też bym chciała centralny ale mąż mówi że to w następnym domu/czyli pewnie nigdy/
Mam dość targania za sobą po schodach rur,ssawek itp ustrojstwa. icon_sad.gif


Siemka.A do tego ciągłe zapominanie jaki worek trzeba kupić i żeby nic typu śrubka nie wciągnąć bo rozwali worek. icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Siemka.A do tego ciągłe zapominanie jaki worek trzeba kupić i żeby nic typu śrubka nie wciągnąć bo rozwali worek. icon_sad.gif


No tak, to naprawdę problem by był u mnie z tymi śrubkami - gdyż mój syn uwielbia podbierać tacie ze skrzynki z narzędziami różne śrubki, które wciąż są wciągane do odkurzacza centralnego.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Cytat

icon_biggrin.gif
odkurzacz centralny to dobry pomysł, zastanawia mnie tylko jak sobie poradzić w przypadku gdy zapcha sie rura w ścianie od odkurzacza - czy są w zestawach jakieś narzędzia do przepychania tych rur?


mam instalacje centralnego odkurzacza od 7 lat.Pamiętam ze instalator mówił o kolankach przy gniazdach że mają 90 stopni i nie pozwalają przejść wiekszym rzeczą do instalacji.Jedyny problem to jakies szczotki musieliśmy zmieniac.A odkurzacz jest jakiś kanadyjski vacumaid czy jakos tak?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Hmm...
Przed zatkaniem się instalacji chronią 3 rzeczy.
1. Rura teleskopowa ma średnice ok. 35mm, podczas gdy rura"głowna" ma średnice 50mm.
2. Tak zwane kolanko podejściowe ( w gnieździe ) 90 stopni ma promień wewnętrzny = 0mm, natomiast pozostałe łuki 90 stopni maja ten promień równy ok 60mm. Jeśli więc coś przeciśnie się przez te 2 elementy to bez problemu przejdzie przez pozostałe.
3. Rozsądek.

Jeśli macie jeszcze jakieś wątpliwości chętnie je wyjaśnię.
Link do komentarza
Cytat

I najlepiej go ignorować icon_smile.gif



Ten Pan należy zapewne grupy która także twierdzi że ogrzewanie podłogowe powoduje unoszenie się kurzu i co za tym idzie alergie. Jest to to bardzo silne lobby (obecne na wielu forach) co to nigdy by nie założyli (zainstalowali ) i nigdy na oczy tego nie widzieli i jeszcze ............................ale.....................
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...