Skocz do zawartości

Jak wybudować komin bez błędów?


Recommended Posts

Kominy odprowadzają dym i spaliny, odpowiadają za jakość powietrza we wnętrzach oraz za bezpieczeństwo pożarowe budynku. Powinny więc być szczelne, trwałe, odporne na obciążenia i przystosowane do różnych paliw. Aby spełniały swoje zadania przez długie lata muszą być solidnie zbudowane. Oto błędy, jakich należy unikać.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kominki-i-kominy/a/22867-jak-wybudowac-komin-bez-bledow

Link do komentarza

Problem był już poruszany w innym temacie a chodzi o włożenie wełny nacięciami na zewnątrz czyli stroną która ma naklejona flizelinę do komina a z nacięciami do ścianek obudowy komina i wg autora pytania była tak ułożona tylko jedna sztuka. Wg mnie taki błąd nie ma znaczenia,a pisanie o tym że między nacięciami przechodzi więcej ciepła i obudowa komina może popękać jest niedorzeczne.

 

 

Link do komentarza
Czy wełna byłaby ułożona prawidłowo czy odwrotnie ciepło będzie przenikać tak samo. Wełna wkładana prawidłowo między wkład ceramiczny a obudowę nie wchodzi swobodnie trzeba ja wciskać, wkładając ją odwrotnie jest taka różnica że jest ją trudniej upchnąć bo strona pozbawiona flizeliny bardziej się haczy o porowatą strukturę obudowy komina.
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Dnia 12.08.2019 o 17:47, Gość napisał:

Czy wełna byłaby ułożona prawidłowo czy odwrotnie ciepło będzie przenikać tak samo. Wełna wkładana prawidłowo między wkład ceramiczny a obudowę nie wchodzi swobodnie trzeba ja wciskać, wkładając ją odwrotnie jest taka różnica że jest ją trudniej upchnąć bo strona pozbawiona flizeliny bardziej się haczy o porowatą strukturę obudowy komina.

Musisz jednak wiedzieć że straty będziesz miał większe gdyż jak wspomniał Pan z redakcji przy ułożeniu odwrotnym powstają pionowe szczeliny w izolacji a to już sa mostki termiczne. 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam. 

Chciałem doradzić się jak rozwiązać problem z już wybudowanym kominem.

 

Murarz który stawiał go od podstawy do stropu nie zastosował się do instrukcji przy montażu wełny, wkłady zostały łączone w sposób partacki i dodatkowo nieszczelnie. Druga część komina (od stropu) została postawiona już przez innego murarza zgodnie z instrukcją. Moje obawy dotyczą pierwszej części komina,ze względu na jego nieprawidłowy montaż .

Drga sprawa to możliwość pojawienia się problemów w czasie eksploatacji. Co mogę zrobić na obecny etapie oprócz uszczelnienia widocznego problemu? 

Do tego komina ma być podpięty kominek wolnostojący

Uzyskanie gwarancji raczej nie jest możliwe ze względu na nieprawidłowy montaż - tak jest napisane w dokumentacji.

 

 

DSC03449.JPG

DSC03460.JPG

Edytowano przez Buduowa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Tak. Problem jest ewidentny.

Tu gdzie widzisz uda ci się uszczelnić, ale co z miejscami gdzie nie widać?

Musisz wziąć kamerkę i zobaczyć całość.

NIby masz komin, a go nie masz.

Wypadałoby albo rozwalić komin od stropu i w dół i zrobić od nowa ale nie wyobrażam sobie za bardzo jak to technicznie zrobić

albo włożyć do środka wkład.

Kosztami obciążyłbym tego partacza.

 

Ja nie wiem jak można tak traktować swój zawód.

Jeden partacz za drugim.

I nie ma na to mocnych..

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...