Skocz do zawartości

Recommended Posts

A więc zacznę od tego, że jestem DEBILEM.... chciałem odmalować wnękę balkonową i po zeskrobaniu starej farby i zagruntowaniu położyłem na to GŁADŹ szpachlowoą finisz franspola do użytku wewnętrznego 

wiadomo jaki to efekt dało... 


próbowałem skrobać gładź spachelką na sucho i na mokro ale idzie jak po grudzie... mocno się trzyma i nie puszcza.....

pytanko do Was czy jak bym to zagruntował i położył na to tynk silikonowy to coś jeszcze odratuję czy jestem skazany przez 3-4 najbliższe dni skrobać gładź? 

wiem, że jestem idiotą tak więc nie musicie mnie cisnąć w komentarzach 

Link do komentarza
2 godziny temu, Kuba Wal napisał:

wiem, że jestem idiotą tak więc nie musicie mnie cisnąć w komentarzach 

E, tam, nieprawda! Głowa do góry!

Cytat

próbowałem skrobać gładź spachelką na sucho i na mokro ale idzie jak po grudzie... mocno się trzyma i nie puszcza.....

To po co skrobiesz?

Kiedyś na wsi otynkowałem sobie ganek gładzią wewnętrzną. I co? Ano jak po pierwszym deszczu coś mi odpadło to poczekałem aż wszystko wyschnie, uzupełniłem ubytek i całość pomalowałem emulsją fasadową. Do dzisiaj się trzymie!  :icon_biggrin:

Link do komentarza

Problem w tym, że gips traci wytrzymałość w stanie wilgotnym i teoretycznie kolejne warstwy mogą odpadać. Gładź można usunąć korzystając ze szlifierki (tarcza do betonu lub papier , siatka) . Nie trzeba usuwać dokładnie - wystarczy odsłonić podłoże i naciągnąć np.zaprawę klejową do systemu ociepleń a dalej - zależnie od wymagań co do wykończenia.

Link do komentarza
3 godziny temu, Kuba Wal napisał:

pytanko do Was czy jak bym to zagruntował i położył na to tynk silikonowy to coś jeszcze odratuję czy jestem skazany przez 3-4 najbliższe dni skrobać gładź? 

Może jest to większy wydatek aniżeli tynk silikonowy ale ja bym położył na tynk żywiczny mozaikowy, będzie się trzymał "dzieci po dzieciach" :) 

Link do komentarza

Szanowny Panie,
Gładź najlepiej usunąć, gdyż wraz z upływem czasu może stracić swoje właściwości i odspajać się. Gładź można usunąć mechanicznie przy pomocy szlifierki. Powierzchnię trzeba następnie dokładnie oczyścić i zagruntować. Kolejny krok to aplikacja kleju, siatki oraz tynku. Można tu wykorzystać tynk silikonowy TN30 Foveo-Tech lub tynk mozaikowy TD 50 Foveo-Tech.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...