Skocz do zawartości

Łazienka na poddaszu - wentylacja w suficie?


migajos

Recommended Posts

Dzień dobry,
Planujemy łazienkę na poddaszu segmentu. Pomieszczenie (ok 5m2) będzie miało okno. Deweloper zapytał czy chcemy dodatkowy wywietrznik w suficie. Potrzebne dorobienie małego kominka w dachu. Koszt z robocizną to około 300-400 PLN. Moje pytanie, czy warto skoro jest tam okno? Dodam, że to będzie łazienka gościnna wykorzystywana dość sporadycznie.

Link do komentarza

Łazienka musi posiadać wentylację nie ważne czy jest okno, przecież zima nie będziesz  otwierał okna.

Nie wiem co to za deweloper i kto projektował ten dom, że nie dał wentylacji a śmieszy mnie fakt że deweloper jeszcze za coś co musi być chce pieniądze.

Link do komentarza
2 godziny temu, migajos napisał:

Łazienki na poddaszu nie było w początkowym projekcie. To nasz pomysł żeby tam podciągnąć wode/kanalizację. Rozumiem, że w takiej sytuacji deweloper powinien był uwarunkować to zrobieniem takiej wentylacji w suficie/dachu? 

Jeżeli było to wcześniej umówione z deweloperem to on powinien to wiedzieć i wcześniej określić kwotę za taką zmianę w tym oczywiście ta wentylację.

Link do komentarza

Jak już napisano, wentylacja w łazience jest niezbędna.

"Dorobienie małego kominka w dachu" to jednak zwykle rozwiązanie dalekie od dobrego. Mały znaczy krótki, czyli ciąg będzie słaby, albo żaden.

Zimą może się odwrócić, czyli kominek będzie zasysał do środka mroźne powietrze z zewnątrz, a nie odprowadzał zużyte. Komfort korzystania z wychłodzonej łazienki - taki sobie.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...