Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wszystkie warte są uwagi, bo każde z nich spełnia wymogi a wybór zależy tylko od Ciebie które wybierzesz bo czy  podobają się albo które są najtańsze bo nie wiem jakie kryteria wyboru stawiasz tym oknom.

Link do komentarza

Na profilach Aluplasta składa okna wiele firm, więc trzeba konkretnie zobaczyć jak wygląda gotowa produkcja danej firmy. Do tego pakiety szybowe zazwyczaj wykonuje jeszcze inny poddostawca i tak jest chyba ze wszystkimi wymienionymi markami. Więc jak można mówić że wszystkie spełniają "wymogi" ?, jakie to niby wymogi. Same profile owszem tak, ale jakość ich poskładania i jakość pakietów szybowych to całkiem sporo niewiadomych i inna bajka. Tak więc warto brać to pod uwagę przy wyborze konkretnego producenta finalnego okien, a nie pierdzielić że wszystkie spełniają wymogi.

 

Tak z własnego podwórka, a mam Aluplasta pakiety szybowe dwukomorowe, czyli 3 szybowe. Profile są dobre i sztywne, ale jakość wykonania pakietów szybowych niestety nie jest już tak dobra. Ramki łączące szyby ciepłe, co znaczy tyle ze są z plastiku, nie trzymają prostej linii, a spod nich często gęsto wyłazi nierównomiernie lepiszcze łączące szyby. 

Do tego pakiet szybowy powinien być o wiele grubszy, czyli komory międzyszybowe powinny być większe. No niestety nie są, a profile Aluplasta to zapewniają przez zmienną grubość listew blokujących pakiet, ale co z tego jak podwykonawca pakietów szybowych jest w stanie wykonać tylko jeden cienki i do tego kiepsko wykonany pakiet.

Tak więc najważniejsze by widzieć na własne oczy wykonawstwo konkretnego składacza okien, albo kierować się opiniami użytkowników którzy mieli okazję na własnej skórze i w czasie przetestować je we własnym domu.

 

Link do komentarza

Kris0708 podał nazwy profili i te profile spełniają wymogi w innym razie nie były by dopuszczone na rynek a okna kto i jak je zrobi to już inna bajka. Jak do tej pory to autor tematu nie podał jakie kryteria bierze pod uwagę przy wyborze okien.

I znalazł się moderator który będzie mi mówił żebym nie pisał o niczym, koń by się uśmiał, będę pisał o czym będę chciał.

 

 

Link do komentarza
32 minuty temu, demo napisał:

Jak to jest z tymi wymogami napisałem j.w., więc nie pisz o niczym.

Jesteś taki biedny i bezsilny że umiesz tylko dać upust swojej niewiedzy w rozmowie ze mną poprzez użycia ujemnej reputacji. Wiesz co, jak podnosi to twoje upadłe ego to wal mi za każdą wypowiedź minusa chociaż tym przysłużę się medycynie  abyś  czuł się zdrowszy.

Link do komentarza
Dnia 3.08.2019 o 11:06, Kris0708 napisał:

Witam. Chciałbym się dowiedzieć które z tych okien są warte uwagi.

Aluplast 4000

Aluplast 7000

Salamander ad 73

Veka soft 82

Wszystkie pakiety 3 szybowe

Każde z tych. Po głębszej analizie pewno zauważysz subtelne różnice w wartosci współczynnika U, kształcie profili i cenie. Dawno temu ktoś mi wspomniał, że pakiety 3-szybowe najlepiej sprawdzają się w ramie drewnianej z uwagi na wiele czynników etc. Od tej uwagi minęło już wiele czasu i producenci poradzili sobie z konstrukcją PVC, w które można osadzić pakiet 3-szybowy z zachowaniem wszelkich wymogów .

 

Jednak uwaga na temat profili Aluplast - tu różnica w wartości wspłczynnika U wynosi 0.3. Mówimy o Aluplast Ideal 4000 kontra Aluplast Ideal 7000 na korzyść 7000.

Opis do profilu Veka Softline 82 jest dosyć pobieżny na stronie producenta i różnica w wartości U jest między 1.0 a 0.4.

Także wróćmy do propozycji - "po głębszej analizie".

Link do komentarza
1 godzinę temu, piotralikos napisał:

Wg mnie Aluplast. To dobra znana firma.

A według mnie tak samo dobra i znana jak pozostałe wymienione. 

Dlatego nie warto się tylko takimi kryteriami kierować, ale koniecznie sprawdzić jaką jakość finalnego produktu oferuje konkretny dostawca.

Osobiście nawet uważam że Salamnder i Veka ma sztywniejsze tworzywo z którego robi profile i jest ten parametr przedstawiony liczbowo, tylko teraz już nie pamiętam i nie mogę za  bardzo szukać w tej chwili, ale jak znajdę to zrobię wpis.

Przy wymianie okien u siebie, tylko dlatego zdecydowałem się na Aluplasta bo tylko oni mieli w tym czasie ten odcień szarości o który mi chodziło i taki kształt profilu jak był potrzebny.

Przed podjęciem decyzji oczywiście porównywałem wszystkie trzy marki i wiedziałem że Alupasty są mniej sztywne jeśli chodzi o tworzywo, ale nadganiają to jakimiś wstawkami stalowymi innowacyjnie łączonymi.  Ile w tym prawdy a ile przechwałek tego oczywiście nie wiem.

A do tego ich okna na tzw. firmowych modelach, wyglądały absolutnie rewelacyjnie, tylko niestety wykonanie przez konkretną lokalną firmę już nie było takie wspaniałe.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
23 godziny temu, bajbaga napisał:

Nie ma takich przepisów budowlanych, które warunkują wprowadzanie na rynek czegokolwiek - bezpośrednio.

A choćby współczynnik przenikania ciepła to co jest? Choć wspomniał o tym Olek to między innymi to miałem na myśli.

 

Link do komentarza
26 minut temu, mhtyl napisał:

A choćby współczynnik przenikania ciepła to co jest?

Wymóg dla inwestora.

Producent może sobie wyprodukować okna jakie chce ale inwestor musi zastosować tylko te które trzymają określone przepisami parametry.

 

Zakaz wprowadzania do obrotu dotyczy np. kotłów o określonej klasie - ale nie wynika to z przepisów budowlanych (bo nie może z nich wynikać).

Link do komentarza
9 minut temu, bajbaga napisał:

Wymóg dla inwestora.

Producent może sobie wyprodukować okna jakie chce ale inwestor musi zastosować tylko te które trzymają określone przepisami parametry.

Ale chyba nie chcesz powiedzieć że przy określonym współczynniku jaki  musi dzisiaj spełniać nowo budowany dom można dać okna bylejakie o niskim współczynniku.

Link do komentarza

Tak na dobrą sprawę Inwestor na 99 procent zwraca uwagę na izolacyjność termiczną. Czasami zachwyca go wartość podana przez producenta ale jest to przeważnie wartość dla pakietu szybowego. Kilkanaście lat temu miałem wmontowane okna Veka o współczynniku 1.1 (4/16A/4)  i "przesiadłem się" ze starych okien ramowych, na których mróz malował obrazy. Powiem szczerze - zachwyciła mnie ta rewolucja. Teraz skok jest bardziej subtelny i trzeba dłużej się zastanawiać nad wyborem, Uznajmy, że U = 1.0 a nawet 0.9 dla pakietu szybowego będzie już standardową ofertą. Zaczniemy więc zwracać uwagę na inne kryteria.

 

Dodam, że ja "załapałem się" na możliwość odpisania ulgi remontowej i ten ukłon Ustawodawcy w stronę Inwestora stymulował zakupowe szaleństwo :) Producenci nie nadążali z produkcją a ekipy z montażem. Montowano okna nawet zimą.

Link do komentarza
Dnia 5.08.2019 o 08:45, bajbaga napisał:

Nie ma takich przepisów budowlanych, które warunkują wprowadzanie na rynek czegokolwiek - bezpośrednio.

Nie wprowadzaj w błąd, bajbaga. Pomieszanie z poplątaniem. I piszesz to na forum, gdzie część ludzi nie ma pojęcia nt budownictwa, chcą się dowiedzieć czegoś - ty dezorientujesz! 

 

Mhtyl pisze o wymogach budowlanych, a ty o przepisach budowlanych

 

Czy chodzi stricte o przepisy budowlane? Chodzi o przepisy prawa dopuszczające do handlu towary do określonego zastosowania. Bo na podstawie takich są one dostępne!

 

A jesli nie, to?:

Znaczy, że  teraz można bez kłopotu produkować płyty azbestowe i sprzedawać w składach budowlanych?

Można produkować i sprzedawać chemię budowlaną która zagraża bezpośrednio życiu użytkownika po zastosowaniu - np rakotwórcze lakiery, farby, lepiki pod podłogę, kleje do tapet i paneli, lub trujące? 

Można produkować i sprzedawać stal np. budowlaną o zaniżonych parametrach wytrzymałości?

 

 

I tak mogę wyliczać w nieskończoność.

Dnia 5.08.2019 o 17:10, bajbaga napisał:
Dnia 5.08.2019 o 16:38, mhtyl napisał:

A choćby współczynnik przenikania ciepła to co jest?

Wymóg dla inwestora.

Producent może sobie wyprodukować okna jakie chce ale inwestor musi zastosować tylko te które trzymają określone przepisami parametry.

 

Zakaz wprowadzania do obrotu dotyczy np. kotłów o określonej klasie - ale nie wynika to z przepisów budowlanych (bo nie może z nich wynikać).

Bez sensu - przyczepiłeś się do Prawa budowlanego, jak rzep do ogona. Kompletny brak logiki.

A chodzi o wymogi budowlane - nie wymogi prawne. Choć jedne i drugie są w zależności.

 

Cała logika w tym, że inwestycja budowlana nie jest zależna tylko od prawa budowlanego, ale też od innych przepisów prawa! Jest synergia tych praw - często jedne wypływają z innych, sa zalezne - jak to w prawie. I tyle. Nie wiem po co zaciemniasz temat, chyba na złość - tylko wprowadzasz kociokwik myślowy. Aż dziwne u ciebie. Upór?

 

A towary mają spełniać określone normy (też na podstawie przepisów prawa). Jeśli producent okien (lub czegoś innego) ma podwykonawców, to dając gwarancję na na dany typ i warunki jakie spełnia okna - musi je spełnić!

Wpisuje zazwyczaj albo odpowiedzialność za wszystkie komponenty, czasami jedynie coś wyłącza do innych zastrzeżeń. Nie wydaje mi się, by coś takiego bylo przy oknach, więc producent odpowiada za całość - na podstawie przepisów prawa (i pewnie nie stricte budowlnego).

 

Więc jeśli irracjonalnie założyć, że producent może produkować okna jakie chce (np. gadżet - wirtualne do wyświetlenia sobie na ścianie :14_relaxed: idę za tokiem irracjonalnego myślenia bajbagi) - to już sprzedać musi okno zgodne z normą i warunkami gwarancji oraz spełniające przepisy odpowiednie prawa i normy. I okno rzeczywiste musi je odpowiednio spełnić. Inaczej producent naraża sie na odpowiedzialność karną.

Podobnie jak producent cegły, cementu, betonu, czy stali. Kotłow też.

 

Natomiast dobiera się okna - (skoro o oknach) (inwestor, projektant)  z uwzględnieniem prawa budowlanego (wielkość, ilość światła, izolacyjność, niepalność, itd). 

 

Na koniec zagadka dla bajbagi. Napisał tak:

Dnia 5.08.2019 o 17:10, bajbaga napisał:

Wymóg dla inwestora.

Producent może sobie wyprodukować okna jakie chce ale inwestor musi zastosować tylko te które trzymają określone przepisami parametry.

Inwestor kupił okno, oparł się o ramiak, ktory pękł i inwestor z oszkleniem wyleciał i się zabił.

Sam sobie winny, że nie sprawdził parametrów - mogł dać okno do instytutu, żeby sprawdził parametry - bo inaczej nie mógł wiedzieć, czy "trzymają parametry" - jak pisze bajbaga?

Czy producent winny, bo jego okna nie trzymają parametrów, nakreslonych przez normy?

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Miała być porada a wyszła dyskusja akademicka. Wystarczy pochwalić się własnymi oknami i opisać kryteria wyboru + dodatkowo wrażenia po latach. Czy tak nie jest o wiele prościej?

Otóż to, miała być porada ale pojawił się zenek i mamy grafomańskie popisy, żadnej wartości dodanej.

Jak widzę nawet nadzwyczaj koncyliacyjny bajbaga  nie chce odpowiadać na jego brednie, a ja sam odnoszę wrażenie że to on był tym inwestorem z zagadki który oparł się o ramiak i zaliczył glebę, ale głową.;)

Link do komentarza
28 minut temu, demo napisał:

Otóż to, miała być porada ale pojawił się zenek i mamy grafomańskie popisy, żadnej wartości dodanej.

Jak widzę nawet nadzwyczaj koncyliacyjny bajbaga  nie chce odpowiadać na jego brednie, a ja sam odnoszę wrażenie że to on był tym inwestorem z zagadki który oparł się o ramiak i zaliczył glebę, ale głową.

Prawda boli, jak widać. Ale i leczy.:14_relaxed: Zamiast konkretów, obraźliwy hejt. Normalne przy braku argumentów. To taki ostateczny środek w erystyce - rodem z magla.

 

Nie odpowiadałbym, ale już pisałem tu - z chamstwem, brakiem kultury trzeba walczyć,  i piętnować, bo się szerzy zastraszająco.

 

A Bajbaga nie odpowiada, bo nie ma racji, ni argumentów i o tym wie. Proste. 

 

A wartości dodane do tematu są takie, że inwestor ma wiedzieć, że producent musi wypełnić odpowiednie normy dla towaru oraz własności towaru, jakie sam wpisze. Inwestor wybiera z towarów jakość, jaka mu jest potrzebna, ale wg  opisu produktu zamieszczonego przez producenta. I nie może to być produkt nie spelniający tego opisu. A opis zawiera parametry, spełnienie obowiązkowych norm itd. Odstępstwa są przestępstwem zagrożonym karami. To też jest proste i powszechne - nie tylko w budownictwie.

 

I dziwne jest to, że jest to dyskusyjne na tym forum.

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
26 minut temu, demo napisał:

pojawił się zenek

No cóż, taki jest zenek :bezradny:

 

Lubi pisać...

1 minutę temu, zenek napisał:

z chamstwem, brakiem kultury trzeba walczyć

 

I to podkreślić WĘŻYKIEM :89_clap:

Link do komentarza
3 godziny temu, zenek napisał:

A wartości dodane do tematu są takie, że inwestor ma wiedzieć, że producent musi wypełnić odpowiednie normy dla towaru oraz własności towaru, jakie sam wpisze

Z Tobą brachu to jest tak że sam stawiasz fałszywą tezę, a potem zawzięcie z nią walczysz.:zalamka:

Bo wskaż gdzie i kto napisał że jest, albo ma być inaczej niż w tym cytacie ?.

I nie chodzi o to że inwestor ma coś wiedzieć, bo inwestor każdy dobrze to wie, tylko o insynuację jakoby ktoś  napisał że towar nie musiał spełniać norm które producent sam wpisze.

Potrafisz to wskazać mądralo ?.

 

,

Link do komentarza
16 minut temu, demo napisał:

Bo wskaż gdzie i kto napisał że jest, albo ma być inaczej niż w tym cytacie ?.

Naści, Waści:

Dnia 5.08.2019 o 17:10, bajbaga napisał:

Producent może sobie wyprodukować okna jakie chce ale inwestor musi zastosować tylko te które trzymają określone przepisami parametry.

Otóż producent nie może produkować okien, jakie chce - tylko takie, ktore spełniają normy dopuszczające je do handlu, z materiałów, które spełniają normy techniczne, i mające własności, jakie wpisze do opisu i gwarancji.

A więc np. jeśli materiał będzie rakotwórczy, to nie może z niego produkować okien. Jeśli profile będą zbyt słabe, zbyt palne, wymiękające na słońcu albo utleniające się, zagrażające bezpieczeństwu - to nie może z nich produkować okien. Itd. Itp. 

 

 

Link do komentarza

Chyba dalej nie rozumiesz o co pytam.>:(

Coś Ci się mocno pokręciło bo ten tekst:

Dnia 5.08.2019 o 17:10, bajbaga napisał:

Producent może sobie wyprodukować okna jakie chce ale inwestor musi zastosować tylko te które trzymają określone przepisami parametry.

nie znaczy to że bajbaga twierdzi jakoby producent mógł wyprodukować jedno,

a co innego wpisać do karty charakterystyki produktu.

A Ty bratku jednoznacznie to insynujesz koledze bajbaga w tym tekście:

9 godzin temu, zenek napisał:

A wartości dodane do tematu są takie, że inwestor ma wiedzieć, że producent musi wypełnić odpowiednie normy dla towaru oraz własności towaru, jakie sam wpisze. Inwestor wybiera z towarów jakość, jaka mu jest potrzebna, ale wg  opisu produktu zamieszczonego przez producenta. I nie może to być produkt nie spelniający tego opisu. A opis zawiera parametry, spełnienie obowiązkowych norm itd. Odstępstwa są przestępstwem zagrożonym karami. To też jest proste i powszechne - nie tylko w budownictwie.

 

I dziwne jest to, że jest to dyskusyjne na tym forum.

Tak więc jest jak pisałem wcześniej - sam stawiasz fałszywe tezy a potem się z nimi rozprawiasz.

Taki forumowy Don Kichot walczący z wiatrakami.

Wydaje mi się że jednak że sam nie rozumiesz co piszesz, albo też nie potrafisz zrozumieć co inni piszą.

Tak czy śmak, upadek musiał być z wyższego piętra.

 

Link do komentarza
37 minut temu, demo napisał:

nie znaczy to że bajbaga twierdzi jakoby producent mógł wyprodukować jedno,

a co innego wpisać do karty charakterystyki produktu.

Pewnie że nie znaczy. Bajbaga napisał co innego:

 

Dnia 5.08.2019 o 17:10, bajbaga napisał:

Producent może sobie wyprodukować okna jakie chce ale inwestor musi zastosować tylko te które trzymają określone przepisami parametry.

z czego wynika, że okna nie muszą spełniać określone przepisami parametry, czyli nie muszą spełniać żadnych parametrow. Natomiast na inwestorze (kupcu-kliencie) spoczywa odpowiedzialność weryfikacji okna pod kątem spełnienia parametrów, jakie powinny spełniać.

 

Tzn. bajbaga i demo, gdy kupują okna - biorą ze sobą przenośne labolatorium, w którym badają okna i na tej podstawie wybierają te, które spełniają, sorry, "trzymają" wymagane parametry! No bo skąd inaczej mogą to wiedzieć, skoro producent zrobił okno, jakie chciał. Na oko?

Dla ciebie widać to normalne - dla mnie bezsens. Dlatego twierdzenie bajbagi jest bezsensowne.

 

I wszystko by było OK, gdyby napisał: przejęzyczyłem sie. 

Ale po co, skoro ma demo :takaemotka: który za niego bedzie brnął w bagno, aż bańki po nim zostaną. Grunt to ośli upór.

 

Link do komentarza

Tiiiiiiiiaaaaaaaaaaa.

 

Zdecydowana większość ludzi, widząc takie różne znaczki/krzaczki, wie że to są literki z których składane są słowa, które składane są w zdania - i tu jest jest jasność.

Jak widać są jednak wyjątki. Nie każdy rozumie................ 

 

Podsumowując ten wątek dyskusji i upraszczając - UWAGA będą używane trudne słowa/pojęcia/określenia, takie jak wyrób budowlany i znak budowlany:

w budownictwie można stosować (wymóg ustawowy) tylko wyroby budowlane,

- wyroby budowlane muszą być oznaczone znakiem budowlanym 

znak_B_-_znak_budowlany_B.png

 

Ustawa o wyrobach budowlanych art.2.1) i 2.5)

 

Sumując - inwestor nie potrzebuje przenośnego laboratorium, tylko okulary - i to tylko w przypadku kiedy ma znaczną wadę wzroku.

 

Oczywiście - nie chroni to przed nieuczciwością producenta/sprzedawcy, który może bezprawnie posługiwać się takim oznaczeniem - ale to zupełnie inna sprawa, na inną sesję stajenną.

Link do komentarza
8 godzin temu, retrofood napisał:

Bo @zenek zabronił! :takaemotka:

Dałeś punkt bajbadze? To po co wypisujesz głupoty?

Bajbaga napisał, że producent nie może sprzedawać okna jakie chce, tylko jako wyrób budowlany oznaczony znakiem budowlanym. Czyli muszą spełniać odpowiednie parametry. To nie jest automat, trzeba spełnić wiele wymagań, m.in zgodność z normami.

Czytaj ze zrozumieniem i nie wprowadzaj czytelników w błąd.  

 

Tu można o tym przeczytac dokładnie, choć długo i zawile - ja nie zdzierżyłem - ale przy twojej błyskotliwej inteligencji to pewnie betka:

https://www.gunb.gov.pl/strona/wyjasnienia-przepisow-o-wyrobach-budowlanych

9 godzin temu, bajbaga napisał:

w budownictwie można stosować (wymóg ustawowy) tylko wyroby budowlane,

- wyroby budowlane muszą być oznaczone znakiem budowlanym 

znak_B_-_znak_budowlany_B.png

 

Ustawa o wyrobach budowlanych art.2.1) i 2.5)

 

Sumując - inwestor nie potrzebuje przenośnego laboratorium, tylko okulary - i to tylko w przypadku kiedy ma znaczną wadę wzroku.

 

Oczywiście - nie chroni to przed nieuczciwością producenta/sprzedawcy, który może bezprawnie posługiwać się takim oznaczeniem

Brawo. Czyli - nie róbta, co chceta producenta, ale zgodność produktu z normami, i jeszcze innymi wymogami.

 

Czyli można ten wątek tematu pozytywnie zamknąć.

Link do komentarza
3 minuty temu, zenek napisał:

Dałeś punkt bajbadze? To po co wypisujesz głupoty?

Bajbaga napisał, że producent nie może sprzedawać okna jakie chce, tylko jako wyrób budowlany oznaczony znakiem budowlanym. Czyli muszą spełniać odpowiednie parametry. To nie jest automat, trzeba spełnić wiele wymagań, m.in zgodność z normami.

Czytaj ze zrozumieniem i nie wprowadzaj czytelników w błąd.   

No to skup się i odpowiedz jednoznacznie. Zabroniłeś, czy nie?

Bo czytelnicy są skołowani.

Link do komentarza

Nikt nie zabrania produkcji, wprowadzania do obrotu itp. żadnego badziewia z nielicznymi wyjątkami.

To jest ponoć i jeszcze wolny kraj.

Natomiast, zabronione jest (ustawowo) stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych bez oznaczenia znakiem budowlanym - i również na tym polega rola/obowiązek inwestora.

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Dnia 9.08.2019 o 18:01, bajbaga napisał:

Nikt nie zabrania produkcji, wprowadzania do obrotu itp. żadnego badziewia z nielicznymi wyjątkami.

To jest ponoć i jeszcze wolny kraj.

Fajna ta twoja, bajbaga, definicja wolnego kraju.:yahoo:

 

Logika w takim razie nakazuje do tego dodać wolność innego badziewia: oszukiwania  (bo już sprzedanie badziewia jako pełnowartościowego towaru to oszustw), zlodziejstwa... - co jeszcze byś dodał, bajabaga - do tego, żeby nasz kraj był naprawdę wolny? :takaemotka: 

 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 4.10.2019 o 00:38, zenek napisał:

Kiedy im dalej od meritum, to jest ciekawiej - w tym temacie:tease2:

Poza tym Kris0708 założył nowy temat z szerszym wachlarzem stolarki - więc ten chyba pozostanie jako "polemiczny" :yahoo:

 

Ok to może jeszcze raz heh

Może doradzicie które z tych są warte uwagi.


Dane dla okna 2200x1450

Budvar t-energy
4* - 20 - 4 - 20 - *4 Ar Ug=0,5
Szklenie:
Pole 1: Uchylno-rozwierne lewe
*902* x*1224*
Opcje kwatery
•System okuć: Solido Multi Matic
•Pozycja klamki od dołu skrzydła: 520mm
•Typ klamki: Klamka aluminiowa
•Kolor klamki: Biały
•Blokada bł. poł klamki, •Kolor osłonek/zawiasów: Biały
•Wzmocniony zawias: Tak
Pole 2: Uchylno-rozwierne prawe
*902* x*1224*
Opcje kwatery
•System okuć: Solido Multi Matic
•Pozycja klamki od dołu skrzydła: 520mm
•Typ klamki: Klamka aluminiowa
•Kolor klamki: Biały
•Blokada bł. poł klamki, •Kolor osłonek/zawiasów: Biały
•Wzmocniony zawias: Tak
Opcje profili
•Rama: T-Energy L102 /•Skrzydło: Z101 /•Baza biała
•Uszczelka czarna zewnątrz, szara wewnątrz
•Listwa: Square
•Niewidoczny zgrzew
Zaślepka na odwodnienia
•Kolor: RAL 7016
Opcje okna
•Klasa bezpieczeństwa: STANDARD
•Odwodnienie ramy: od frontu
•Ramka międzyszybowa: Aluminium
Współczynnik Uw [W(m*K)]: 0.83
Obciążenie wiatrem: C2/B2
Wodoszczelność: 7A
Subst. niebezp.: NPD
Nośność urz. zabezp.: 350 N
Współczynnik promieniowania
słonecznego: 52%
Przep. powietrza: 4
Akustyka: 32 dB (0, -2)
Wg. Bada Rw(C, Ctr): -1 dB (-1, -1)

Drutex iglo energy
1.1 SYSTEM: IGLO ENERGY CLASSIC
Widok OD WEWNĄTRZ zerowa 0 %
Profil podokienny 54123 - listwa podparapetowa listwa podparapetowa IE 2,2 m
TYP: OKNO 2-SK.(słupek stały) (UR+R) 2200 x 1450
Uw Uw 0,76 W/m2K
Kolor osłonek osłonki - białe ogólna A 2 kpl
Rodzaj klamki klamka okienna biała (IE) ogólna D 2 szt.
SZYBA:
Szyba nr 1 (wew.) TMP 4 szyba 1 (2lub3sz) 3,19 m2
Ramka dystansowa nr 1 18(Ar)-Swisspacer Ultimate szara szyba ramka 3,19 m2
Szyba nr 2 float 4 szyba 2 (3sz) 3,19 m2
Ramka dystansowa nr 2 18(Ar)-Swisspacer Ultimate szara szyba ramka 3,19 m2
Szyba nr 3 TMP 4 (2-gi) szyba 3 (3sz) 3,19 m2
Szpros nie zerowa 0 %
KOLOR:
Rdzeń biały PCW okleiny jednostronne 0 %
Kolor zewnętrzny okleina antracyt 1701605 kolor PCW: okleina tylko zew. 12 %
Kolor wewnętrzny biały kolor PCW: zew. i wew. biały 0 %
OKUCIE:
Okucia MACO ogólna A 1 kpl

Veka softline 82 MD
System Profili
Kolor Profili 7016.05 Ciemnoszary zewn.
Veka Softline 82 MD
1
:
Szyby : 1: 4LE/18/4/18/4LE RS U=0,5 [918 x 1242]- Ciepła ramka
2: 4LE/18/4/18/4LE RS U=0,5 [918 x 1242]
:Ciepła ramka
Barwa okuć : R07.2 Biały
001
Klamka : +Klamka P-Line T43 R07.2 Biały (M5x50)
(TW) Rama 73/SL82 AD+MD
(TW) Skrzydło Z84/SL82
-Dwa skrzydła ze stałym słupkiem 2200 x 1450
Szpros :
Słupek stały :
Słupek ruchomy :
Słupek 94/SL82 AD+MD cz.usz. Ciemnoszary zewn. (n.biały)
Waga [kg] : 129,12
Listwa : Listwa prosta 11,5/25 czarn
U [W/m2*K] : 0,9
Okucie: Roto NT
klamki i osłonki na zawiasy TYTAN

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...