Skocz do zawartości

Czy konieczne jest wymuszenie cyrkulacji c.w.u.?


Recommended Posts

Konieczność zamontowania cyrkulacji ciepłej wody użytkowej w domu jednorodzinnym to sprawa dyskusyjna i w zasadzie zależy od wyboru użytkownika - czy chce mieć komfort natychmiastowego dostępu do ciepłej wody czy raczej zależy mu na minimalizacji wydatków.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budownictwob2b.pl/instalacje/baza-wiedzy/urzadzenia-i-akcesoria-grzewcze/7940-czy-konieczne-jest-wymuszenie-cyrkulacji-cwu

Link do komentarza
Gość Czytelnik
"oraz sterownika czasowego uruchamiającego krążenie wody o ustalonych porach" a można nieco inaczej sterować obiegiem cyrkulacyjnym tym bardziej, gdy "pory dnia" korzystania z CWu jest trudno ustalić. NP. Odkręcamy na krótko ciepłą wodę, czujnik przepływu załącza na określony czas pompę Cyrkulacyjną (czas ten niestety trzeba dobrać w zależności od właściwości danej instalacji: m.in. długości i średnicy rur - oporów przepływu, wydajności pompy cyrkulacyjnej, itp). I po chwili odkręcamy kurek i mamy w krótkim czasie ciepłą wodę w instalacji bez zbędnego jej spuszczania do zlewu.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Marcin
Witam. Zastanawia mnie schemat CWU. Co gdy, nie upuszczana jest ciepla woda uzytkowa, a wlaczy sie pompa cyrkulacyjna... ? termostatyczny zawor mieszajacy moze ja zablokowac (oraz caly obieg)... i co wtedy ?
Link do komentarza
Dnia 3.08.2019 o 13:41, pikuś1 napisał:

nie ma koniecznośći  , ale na wodę ciepłą  można czekać  kilka minut  bez  cyrkulacji ,

kwestia odległości od zbiornika ciepłej wody . 

Jesli jest blisko odbiorników - no to czekanie na ciepła wodę to kwestia kilkunastu sekund.

Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
8 godzin temu, Swierol napisał:

cyt. z  "Odwróconych"  "Uważaj bo Ci pikuś nogę upierniczy..."

Mam inny cytat. : To mnie nie dotyczy, powiedział dziadek jak go pies w protezę ugryzł. Wiesz mnie nie przeszkadza technologia i się nie czepiam generalnie dopóki ktoś nie narzuca swoich wyborów i nie pisze bzdur. W większości dotyczy to modnych gadżetów dla naiwnych łosi. Ja na przykład w 2003 roku nabrałem się na kominek po 5 latach ode chciało mi się palić bo w końcu przeszedłem na taryfę G12w i palenie stało się droższe niż ogrzewanie prądem, natomiast obecnie zmierzamy do zakazu palenia w kopciuchach więc to taki niepotrzebny mebel się robi. 

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Przedstawiony w artykule schemat jest nieprawidłowy. Przy braku porboru cieplej wody pompa cyrkulacyjna będzie mieszać cały czas tą samą wodę co w efekcie końcowym doprowadzi do wychłodzenia wody w obiegu ciepłej wody(czyli tak jakby pompy w ogóle nie było).
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Zastanawiam się za każdym razem: jeśli coś nawali np. brak prądu, pompa wysiądzie, co wtedy biedny użytkownik będzie krzyczeć? Szukam fachowca. Czy ktoś jest w stanie przedstawić rzetelną kalkulację zysków i strat takich cudacznych układów? Mama grawitacyjny układ z jednym biednym bojlerem na strychu. i nie wiem co c.u.w.. Polecam analizy starych układów centralnego.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...