Skocz do zawartości

Opaska przeciwwysadzinowa


Recommended Posts

Sprawa jest taka, mam w projekcie opaskę przeciwwysadzinową wpisaną tam z mojej inicjatywy na zasadzie "a niech sobie będzie wrysowana potem się zastanowię co z nią". Konstruktor nie czuł tematu. Teraz zamawiam styropian i nie wiem czy ją robić, temat kosztuje 1200-1500zl + praca. Grunt mam piaski zaglinione,  wody nie ma do 3 m (dalej nie sprawdzali) przy normalnej pogodzie (bez susz i ulew mierzone w październiku). To są grunty niewysadzinowe , czy jest sens sobie zawracać głowę?

Link do komentarza
6 godzin temu, Chaton napisał:

Sprawa jest taka, mam w projekcie opaskę przeciwwysadzinową wpisaną tam z mojej inicjatywy na zasadzie "a niech sobie będzie wrysowana potem się zastanowię co z nią". Konstruktor nie czuł tematu. Teraz zamawiam styropian i nie wiem czy ją robić, temat kosztuje 1200-1500zl + praca. Grunt mam piaski zaglinione,  wody nie ma do 3 m (dalej nie sprawdzali) przy normalnej pogodzie (bez susz i ulew mierzone w październiku). To są grunty niewysadzinowe , czy jest sens sobie zawracać głowę?

Jeszcze pytanie czy domek stoi w jakimś zagłębieniu?

Link do komentarza

Większość (a być może wszystkie) płyt fundamentowych jest powyżej strefy przemarzania, więc tu ja bym nie doszukiwał się problemu a z opisu sytuacji jaki zamieściłaś Ja bym sobie darował tą opaskę.

Link do komentarza

Też mi się tak wydaje. Płyta z xps-em ma mieć 45cm, burty 61cm więc poniżej xpsa będą wkopane na  te 16cm w grunt.

Z tą opaska to się jeszcze zastanawiam czy by jej mrówki nie zjadły, burta będzie zaciągnięta klejem co podobno daje dobre antymrowkowe efekty natomiast rzucony luzem eps w ziemię hmmm..

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...