Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Matylda415

Czy budynek gospodarczy może być wykonany z konstrukcji blaszanej postawiony na ulanej płycie?

Recommended Posts

Mam pytanie moze ktos sie orientuje badz mial podobna sytuacje. U mnie wchodzi w gre zabudowa zagrodowa budynek gospodarczy plus dom. Mam pytanie czy budynek gospodarczy moze byc wykonany z konstrukcji blaszanej postawiony na ulanej plycie tak jak w tym projekcie? 

https://www.pro-arte.pl/projekty-budynkow-gospodarczych/1407/gb23-budynek-gospodarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Matylda415 napisał:

z konstrukcji blaszanej 

A co przez to rozumiesz? Zwykłego blaszaka, czy budowlę z płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to zeby nie stawiac murow poniewaz budynek gospodarczy srednio narazie jest mi potrzebny a musze go postawic aby wybudowac dom. Dlatego prosze o wszelkie podpowiedzi jak to zrobić najtanszym kosztem a zeby przeszlo jako budynek gospodarczy. Moze ktos mial podobna sytuacje. Z gory dziekuje. 

Edytowano przez Matylda415 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupno i postawienie blaszaka to tani i często praktykowany sposób na okres budowy, jedynie co musisz zrobić to dobrze umocować blaszaka do posadzki/gruntu aby złodzieje nie podnieśli blaszaka i nie ukradli jakiegoś sprzętu. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Matylda415 napisał:

. U mnie wchodzi w gre zabudowa zagrodowa

To pewnie  działka jest gdzieś w oddali od innych zabudowań

8 godzin temu, Matylda415 napisał:

jak to zrobić najtanszym kosztem 

Taki najtańszy sposób, czyli zwykły blaszak, może okazać się nie takim tanim... Jeśli nie zabezpieczysz go, jeśli nie jest na oku sąsiadów - rośnie ryzyko utraty zawartośvi blaszaka i może się okazać, że taniej byłoby wymurować budynek...

Oczywiście, jak złodziej się uprze, to i w gęsto zabudowanym terenie zrobi Ci "porządki" :bezradny:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam z boku zabudowania tylko to sa stare domy gdyby byly nowo powstale bylaby inna sytuacja tak mi powiedziano. A budowa zagrodowa musi byc bo ziemia ma 3 klase. Tylko nie wiem czy blaszak przejdzie jako budynek gospodarczy? Bo musze wybudowac dom i budynek gospodarczy przez to ze dzialka ma 3 klase. 1 urzednik powiedzial ze blaszak moze byc budynkiem gospodarczym 2 powiedzial ze nie moze byc bo nie jest trwale polaczony z gruntem? Nie wiem kogo sluchac i gdzie sie udać zeby ktos sie okreslil. Czy ktos ma blaszak zgloszony jako budynek gospodarczy przy budowie zagrodowej? 

Screenshot_20190801-205741_Drive.jpg

Screenshot_20190801-210129_Chrome.jpg

Edytowano przez Matylda415 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Matylda415 napisał:

1 urzednik powiedzial ze blaszak moze byc budynkiem gospodarczym 2 powiedzial ze nie moze byc bo nie jest trwale polaczony z gruntem?

Jeżeli musi być połączony trwale z gruntem to Ty robiąc wylewkę/posadzkę pod całą powierzchnie blaszaka już spełniasz ten warunek bo przecież ten blaszak będzie musiał siłą rzeczy być przytwierdzony do tej wylewki/posadzki. Gdybyś zamiast wylewki wyłożył np płytkami betonowymi czy kostką betonową posadzkę to nie było by to trwałe połączenie blaszaka z gruntem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.08.2019 o 11:49, Matylda415 napisał:

Chodzi mi o to zeby nie stawiac murow poniewaz budynek gospodarczy srednio narazie jest mi potrzebny a musze go postawic aby wybudowac dom. Dlatego prosze o wszelkie podpowiedzi jak to zrobić najtanszym kosztem a zeby przeszlo jako budynek gospodarczy. Moze ktos mial podobna sytuacje. Z gory dziekuje. 

Jeśli ma być trwale połączony z gruntem - i to ma być blaszak - to wystarczy zrobić fundamenty punktowe (i tak będą potrzebne, żeby osadzić konstrukcję blaszaka - pewnie jakieś słupki). Dzięki temu blaszak będzie stabilnie stał, a warunek będzie spełniony. Chyba ...

21 godzin temu, Matylda415 napisał:

Tylko nie wiem czy blaszak przejdzie jako budynek gospodarczy?

Ten blaszak, który pokazałaś, pewnie spełnia te wymagania. Ale fundament na ktorym stoi (fotka dokumentacji), jest normalnym fundamentem - i też wypelnia wymogi trwałego połączenia z gruntem.

 

Reasumując - najlepiej pomyśl, jaki budynek by ci się przydł pomocniczy w przyszłości (nawet potem do adaptacji, dostosowania) - i taki wybuduj - spełnisz wymagania i jeszcze potem z niego skorzystasz.

 

Jeszcze jedno - być może przywiezienie odpowiedniej gotowej płyty zelbetowe (lub kilku) jako podstawy też spełni te wymagania - nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dzień dobry, Chciałbym się zapytać czy zgodnie z uchwałą mojej gminy mogę postawić na działce o przeznaczeniu US garaż? Dodam, że na działce nie mam żadnej innej budowli. Oczywiście postawić przy założeniu, że spełnię wszystkie kryteria wyszczególnione w cytowanej poniżej uchwale.    § 16. 1. Dla terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem "US" ustala się przeznaczenie: 1) podstawowe - usługi sportu lub rekreacji; 2) uzupełniające - usługi gastronomii, handlu, turystyki, hotelarstwa, zdrowia, zieleń urządzona, obiekty małej architektury. 2. Na terenie, o którym mowa w ust.1: 1) usługi uzupełniające nie mogą przekroczyć 50% powierzchni terenu przeznaczenia podstawowego; 2) dopuszcza się realizację obiektów mieszkaniowych jako uzupełnienia zabudowy podstawowej pod warunkiem iż powierzchnia użytkowa mieszkań nie będzie przekraczać 30% powierzchni użytkowej obiektów usługowych a mieszkania będą miały charakter mieszkań służbowych dla zarządców lub właścicieli obiektów; 3) dopuszcza się obiekty małej architektury; 4) dopuszcza się lokalizację obiektów towarzyszących zabudowie podstawowej jak: urządzenia infrastruktury technicznej (przepompownie ścieków, trafostacje itp. zlokalizowane w obiektach budowlanych, a także obiekty gospodarcze, garaże; 5) dopuszcza się poszerzanie ulic publicznych i publicznych przejść pieszych, wydzielanie dróg wewnętrznych, ciągów pieszych i rowerowych, miejsc postojowych oraz sieci infrastruktury technicznej oraz związane z nimi urządzeń, przy czym użytkowanie to nie powinno zająć więcej niż 30% powierzchni terenu. 3. W zakresie parametrów i wskaźników kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu, w tym linii zabudowy, gabarytów obiektów i wskaźników intensywności zabudowy ustala się: 1) powierzchnia zabudowy w stosunku do powierzchni działki nie może przekroczyć 30%; 2) powierzchnia terenu biologicznie czynna powinna zajmować co najmniej 50% powierzchni działki; 3) liczba kondygnacji nadziemnych budynków nie może przekraczać trzech, w tym użytkowe poddasze; 4) wysokość budynków mierzona od poziomu terenu do najwyższego punktu dachu nie może przekraczać 12 m; 5) dach wielospadowe o nachyleniu połaci od 35° do 45°; kryty dachówką ceramiczną lub materiałem dachówkopodobnym; 6) dopuszcza się wzbogacenie formy dachu poprzez wprowadzenie świetlików, lukarn itp.; 7) budynki gospodarcze i wolno stojące garaże mogą być wyłącznie parterowe i winny mieć formę dachu odpowiadającą formie dachu budynku mieszkalnego; 8) linia zabudowy nieprzekraczalna w odległości min 5 m od linii rozgraniczającej drogę w tym także dróg wewnętrznych; 9) zapewnić stanowiska postojowe zgodnie ze wskaźnikiem: a) 1 stanowisko na mieszkanie, b) 1 stanowisko na każde 30 m2 usług.   Dziękuję za pomoc w tej kwestii. 
  • Najsłabszy z wodnych jest akrylowy. Ten Sadoin lakier do parkietów  jest uretanowo-akrylowy czyli półtwardy.   To jest jeszcze za miękkie na podłogę. Jak ma to być lakier wodny to tylko poliuretanowy, bo z wodnych najtwardszy.   BONA MEGA Lakier wodny poliuretanowy Odporność na ścieranie: ~5 mg/100 obrotów (SIS 923509) https://allegro.pl/oferta/bona-mega-polysk-5l-warszawa-7239050397   Z delikatnym wydzielaniem zapachu są też lakiery uretanowo-alkidowe V33 Lakier do parkietu o wysokiej wytrzymałości https://www.leroymerlin.pl/podlogi-drewniane-boazerie/srodki-do-podlog-z-drewna/lakiery-do-parkietu/lakier-do-parkietu-o-wysokiej-wytrzymalosci-5-l-bezbarwny-satyna-v33,p38699,l217.html     SADOLIN PROFESJONALNY LAKIER DO PARKIETÓW https://allegro.pl/oferta/sadolin-lakier-profesjonalny-polysk-5l-parkietu-du-8652562731  
  • Witam. Proszę o poradę. Jesteśmy w trakcie rozbudowy domu. Dobudowa piętra, budynek z lat 70tych.. mury, które były na strychu(ok 1,5m) zostaja i do tego będzie dalej szła dobudowa. W projekcie w salonie mamy ujęte drzwi balkonowe(balkonu nie będzie tylko po prostu duże okno i ewentualnie barierka). Salon ma 20m4 więc żona sobie nie wyobraża żeby nie było drzwi balkonowych od podłogi w górę. Szerokość tych drzwi balkonowych ma wynosić 240 i kończą się przy samym rogu ściany zewnętrznej(gdzie indziej już nie ma możliwości, to jest jedyne miejsce gdzie może być jakakolwiek dziura). Nasz Bob budowniczy zaproponował nam aby zamiast tych drzwi balkonowych zrobić zwykłe okno z parapetem, nie takie od podłogi w górę, bo po: 1. Musiałby wykuć dziurę na to okno balkonowe i nie mógłby wtedy wykonać ciągłości wieńca. 2. Okno balkonowe przy samym rogu ściany jest tym bardziej niebezpieczne gdy się przerywa wieniec( co innego gdyby było pośrodku ściany).   Czy istnieje możliwość aby zabezpieczyć te ściany w przypadku przerwania wieńca? Czy będzie to bezpieczne? Można ewentualnie zmniejszyć szerokość drzwi tak aby nie były przy samym brzegu ściany i można było bezpieczniej wykonać wieniec? Czy tylko pozostaje nam okno z parapetem bez możliwości okna tzw balkonowego? (Szkoda by było, stół przy takim dużym oknie wygląda super) Jutro będziemy rozmawiali z naszym Bobem dlatego chciałbym się zorientować czy jest jeszcze jakaś w miarę bezpieczna możliwość aby zostały te drzwi balkonowe czy tylko zostaje zwykłe okno.  P.s. szkic robiony na szybko Pozdrawiam
  • Te stare tak. Chyba w 2003r. przestały obowiązywać wszystkie które w 1994r byly ważne? Coś jakoś mi świta ale nie wiem dokładnie. Trzeba by poszukać.
  • Dla strunobetonu te 9 m to nie jest tak dużo, Jak jest firma specjalistyczna, gwarantuje jakość i konstrukcję - to bezpieczeńtwo powinno byc zabezpieczone. Natomiast - czy o będzie klawiszować - zalezy od tego, jak te plyty będą ze sobą związane. Ugięcie - moze bedą miały wstępne odwrotne ugięcie. Tylko podobno trudno to wyliczyć.   Osobiście bym sie trzymał pierwotnego planu.  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...