Skocz do zawartości

Czy budynek gospodarczy może być wykonany z konstrukcji blaszanej postawiony na ulanej płycie?


Recommended Posts

Chodzi mi o to zeby nie stawiac murow poniewaz budynek gospodarczy srednio narazie jest mi potrzebny a musze go postawic aby wybudowac dom. Dlatego prosze o wszelkie podpowiedzi jak to zrobić najtanszym kosztem a zeby przeszlo jako budynek gospodarczy. Moze ktos mial podobna sytuacje. Z gory dziekuje. 

Edytowano przez Matylda415 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Kupno i postawienie blaszaka to tani i często praktykowany sposób na okres budowy, jedynie co musisz zrobić to dobrze umocować blaszaka do posadzki/gruntu aby złodzieje nie podnieśli blaszaka i nie ukradli jakiegoś sprzętu. 

 

Link do komentarza
21 godzin temu, Matylda415 napisał:

. U mnie wchodzi w gre zabudowa zagrodowa

To pewnie  działka jest gdzieś w oddali od innych zabudowań

8 godzin temu, Matylda415 napisał:

jak to zrobić najtanszym kosztem 

Taki najtańszy sposób, czyli zwykły blaszak, może okazać się nie takim tanim... Jeśli nie zabezpieczysz go, jeśli nie jest na oku sąsiadów - rośnie ryzyko utraty zawartośvi blaszaka i może się okazać, że taniej byłoby wymurować budynek...

Oczywiście, jak złodziej się uprze, to i w gęsto zabudowanym terenie zrobi Ci "porządki" :bezradny:

Link do komentarza

Mam z boku zabudowania tylko to sa stare domy gdyby byly nowo powstale bylaby inna sytuacja tak mi powiedziano. A budowa zagrodowa musi byc bo ziemia ma 3 klase. Tylko nie wiem czy blaszak przejdzie jako budynek gospodarczy? Bo musze wybudowac dom i budynek gospodarczy przez to ze dzialka ma 3 klase. 1 urzednik powiedzial ze blaszak moze byc budynkiem gospodarczym 2 powiedzial ze nie moze byc bo nie jest trwale polaczony z gruntem? Nie wiem kogo sluchac i gdzie sie udać zeby ktos sie okreslil. Czy ktos ma blaszak zgloszony jako budynek gospodarczy przy budowie zagrodowej? 

Screenshot_20190801-205741_Drive.jpg

Screenshot_20190801-210129_Chrome.jpg

Edytowano przez Matylda415 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
35 minut temu, Matylda415 napisał:

1 urzednik powiedzial ze blaszak moze byc budynkiem gospodarczym 2 powiedzial ze nie moze byc bo nie jest trwale polaczony z gruntem?

Jeżeli musi być połączony trwale z gruntem to Ty robiąc wylewkę/posadzkę pod całą powierzchnie blaszaka już spełniasz ten warunek bo przecież ten blaszak będzie musiał siłą rzeczy być przytwierdzony do tej wylewki/posadzki. Gdybyś zamiast wylewki wyłożył np płytkami betonowymi czy kostką betonową posadzkę to nie było by to trwałe połączenie blaszaka z gruntem.

Link do komentarza
Dnia 1.08.2019 o 11:49, Matylda415 napisał:

Chodzi mi o to zeby nie stawiac murow poniewaz budynek gospodarczy srednio narazie jest mi potrzebny a musze go postawic aby wybudowac dom. Dlatego prosze o wszelkie podpowiedzi jak to zrobić najtanszym kosztem a zeby przeszlo jako budynek gospodarczy. Moze ktos mial podobna sytuacje. Z gory dziekuje. 

Jeśli ma być trwale połączony z gruntem - i to ma być blaszak - to wystarczy zrobić fundamenty punktowe (i tak będą potrzebne, żeby osadzić konstrukcję blaszaka - pewnie jakieś słupki). Dzięki temu blaszak będzie stabilnie stał, a warunek będzie spełniony. Chyba ...

21 godzin temu, Matylda415 napisał:

Tylko nie wiem czy blaszak przejdzie jako budynek gospodarczy?

Ten blaszak, który pokazałaś, pewnie spełnia te wymagania. Ale fundament na ktorym stoi (fotka dokumentacji), jest normalnym fundamentem - i też wypelnia wymogi trwałego połączenia z gruntem.

 

Reasumując - najlepiej pomyśl, jaki budynek by ci się przydł pomocniczy w przyszłości (nawet potem do adaptacji, dostosowania) - i taki wybuduj - spełnisz wymagania i jeszcze potem z niego skorzystasz.

 

Jeszcze jedno - być może przywiezienie odpowiedniej gotowej płyty zelbetowe (lub kilku) jako podstawy też spełni te wymagania - nie wiem...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...