Skocz do zawartości

XPS w gruncie łączony z EPS ponad?


Recommended Posts

Witam. Przymierzam się do izolacji XPS piwnicy. Na ściany wybrałem 10cm XPS. Na elewacji będzie 20 cm. I zastanawiam się teraz jak mądrze to połączyć by nie było dużego skoku grubości przy cokole.

Piwnica ponad ziemią wystaje ok 90 cm, jest to dość sporo dla mnie z uwagi że nie chciałem mieć kurzej stopki tylko okna schowane w ziemi w formie doświetleń. No ale kierownik/projektant przekonał mnie że tak będzie lepiej i wyprowadził w projekcie piwnicę do 70 cm ponad grunt. W rzeczywistości wykop się nieco spłycił (nie dodałem grubości styropianu parteru i czegoś tam jeszcze) i koparkowy wykopał piwnice o ok 20 cm płyciej. Teraz chciałbym zniwelować tą wysokość cokołem czyli dać go 10 cm ponad oknami piwnicy gdyż uważam że wyższy cokół wysmukli optycznie to co ponad piwnicą (tak mi się wydaje). Wygląda to tak:

 

42f98b7a3156fe33gen.jpg

 

 

A miało by być tak:

 

fec8628bf004be71gen.jpg

 

Jeśli płyty xps mają 120x60 cm to pod ziemią zmieszczą się 2 warstwy. Ponad ziemią chcę dać 15 cm z uwagi na to by nie było dużego skoku w stosunku do elewacji i by ściany ponad gruntem były cieplejsze. Tylko nie wiem jak ustawić 3 płytę która 20 cm była by w ziemi a reszta ponad gruntem. Czy kupić np od razu 15cm EPSa czy zrobić to z 2 warstw np. 10cm XPS i 5cm ..xps lub eps? Lub ewentualnie uciąć XPS do tych 20cm i dać go pod ziemią a dokleić do niego 15 cm EPS? 

 

286f7cefd9f84c35.jpg

 

071d494908bbff6bgen.jpg

 

 

 

Kolejna sprawa jak dokonać płynnego przejścia kleju z siatką? Czy w miejscu zmiany grubości dokonać ścięcia pod kątem i wtedy połączyć całość klejem i siatką czy kleić styropian na wcześniejsza warstwę siatki i zrobić na tym warstwę kleju z siatką nachodzącą na starą siatkę?

 

Edytowano przez dedert (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...