Skocz do zawartości

Jakie schody na poddasze wybrać, by użytkowanie ich było wygodne i bezpieczne?


Recommended Posts

Przystosowuję poddasze do celów mieszkalnych i mam problem ze schodami. Otwór w stropie jest nieduży, ma 100 x 80 cm. Chciałbym uniknąć przebudowy jego konstrukcji. Jakie schody mogę tam zamontować, żeby wchodzenie na poddasze było wygodne i bezpieczne?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/schody/porady/30517-jakie-schody-na-poddasze-wybrac-by-uzytkowanie-ich-bylo-wygodne-i-bezpieczne

Link do komentarza
Gość Michał Szkoda
Nie mogę się zgodzić z Państwa propozycją zamontowania schodów spiralnych w tym konkretnym otworze. Przy schodach spiralnych zaleca się posiadanie otworu większego o 10 cm od średnicy schodów, tak aby poręcz przeszła bez problemu oraz żeby można było korzystać z poręczy na całej długości. W przeciwnym wypadku na wysokości stropu nie jesteśmy w stanie złapać pochwytu( poręczy). Poza tym, jeśli do otworu o podanych wymiarach wstawimy schody spiralne o średnicy 120 cm, to w miejscu gdzie szerokość otworu wynosi 80 cm, to większa część stropu będzie zachodziła na schody, uniemożliwiając nam wejście na nie.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Da się...

na przykład przez balkon... :icon_mrgreen:

 

Kanapy np. z ikei... jak się cała paczka nie zmieści - to rozpakowuje się na parterze lub przed domem, wnosi i skręca...

Wiem dobrze, bo przechodziłem przez to razem z synem, jak robił on kuchnię na wymiar na poddaszu... blat o długości ok. 3,5 metra wnosiliśmy właśnie przez balkon - resztę udało się jakoś przepchnąć przez schody...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...