Skocz do zawartości

Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.


Recommended Posts

  • 2 miesiące temu...

Pytanie do osób mających panele - z usług jakiej firmy korzystaliście? Już od tamtego roku tak naprawdę rozważamy założenie paneli, dopytywaliśmy już różnych firm, jak na razie najlepsze wrażenie zrobili na nas SPR Polska, doradzili nam panele polikrystaliczne, a także podpowiedzieli co nieco w kwestii ulg, wydają się spoko a panele też mają dobrej jakości.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Martinna 
Jeżeli chodzi o panele polikrystaliczne (panele z niebieską poświatą) to jest to starsza technologia. Sprawność takich paneli wynosi 16-19%, natomiast monokrystalicznych 18-24% co znaczy, że na jeden metr kwadratowy panel jest w stanie przerobić padające promienie słoneczne na energię elektryczną (procentowo, tak jak wyżej wymieniłem). Co za tym idzie, takich paneli trzeba zamontować więcej, żeby otrzymać uzysk energii na takim samym poziomie co z paneli monokrystalicznych.  Oczywiście są tańsze od paneli monokrystalicznych, ale wg mnie wizualnie wyglądają dużo gorzej - ostre krawędzie, niebieska poświata, widoczne kryształy krzemu. Osobiście odradzam używania takich paneli, prawdopodobnie firmie, która Państwu je poleciła po prostu zalegają na magazynie i chcą się ich pozbyć. Jeżeli taki panel zostanie uszkodzony może być problem później z jego wymianą, gdyż odchodzi się już od produkcji paneli polikrystalicznych.

 

Anna1234
Według moich obliczeń jestem w stanie zaproponować instalację tańszą o 20 %. Przyjmując, że posiadasz dach od strony południowej z nachyleniem 20-40% to wg moich podstawowych wyliczeń instalacja wyniosła by 17973 zł brutto. Wyliczenia zrobiłem na polskim panelu firmy Kensol KS320MFB-60 (15 lat gwarancji na panel, 25 lat na wydajność) oraz falowniku Sofarsolar (z wyświetlaczem, 10 lat gwarancji). Oczywiście w swojej ofercie mamy szeroki wybór paneli i falowników renomowanych producentów, więc dostosowując instalację do Twoich potrzeb możemy wybrać panele lub falowniki innych producentów o innych parametrach. Nasza firma znajduje się w województwie zachodniopomorskim, więc działamy głównie w woj. pomorskim, wielkopolskim, kujawskim i lubuskim. Oczywiście wszystko jest do ustalenia, nawet dalsza podróż jest możliwa.

Zapraszam do kontaktu mailowego pawel@drh.com.pl lub telefonicznego 882642646

Wybierając firmę, która będzie wam realizować instalację warto jeszcze sprawdzić czy dana firma ma swoje ekipy montażowe. Z doświadczenia wiem, że jeżeli nie posiadają to później mogą wyniknąć z tego problemy, gdyż osobna firma sprzedaje instalację, a inna ją instaluje co może prowadzić do różnych kłopotów i niedopowiedzeń.

 

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam, Paweł.

Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
Dnia 25.11.2020 o 12:44, MartinnA napisał:

Pytanie do osób mających panele - z usług jakiej firmy korzystaliście? Już od tamtego roku tak naprawdę rozważamy założenie paneli, dopytywaliśmy już różnych firm, jak na razie najlepsze wrażenie zrobili na nas SPR Polska, doradzili nam panele polikrystaliczne, a także podpowiedzieli co nieco w kwestii ulg, wydają się spoko a panele też mają dobrej jakości.

Ja, szukając info o panelach na balkonie trafiłam na stronkę firmy SunTrack - opinie mają spoko, chociaż dla mnie właściwie było najważniejsze, że oferują fotowotaikę firmy Victron, a to ponoć jedna z najlepszych na rynku.  Nie mniej jednak nadal zastanawiam się nad tą instalacją balkonową ;/ 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...