Skocz do zawartości

Recommended Posts

Instaluję gaz w budynku, w którym już mieszkam 20 lat i do tej pory paliłem węglem  Instalator polecił mi kocioł Junkersa Smart ZSB 14-5c Dodatkowo polecił mi fiiltromodmulnik i sprzęgło  hydrauliczne. Czy te dodatkowe rzeczy są koniecznie potrzebne i czy instaluje się je powszechnie przy zakładaniu ogrzewania gazowego

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 24.07.2019 o 18:33, Michasl napisał:

Instaluję gaz w budynku, w którym już mieszkam 20 lat i do tej pory paliłem węglem  Instalator polecił mi kocioł Junkersa Smart ZSB 14-5c Dodatkowo polecił mi fiiltromodmulnik i sprzęgło  hydrauliczne. Czy te dodatkowe rzeczy są koniecznie potrzebne i czy instaluje się je powszechnie przy zakładaniu ogrzewania gazowego

Witam, 

Potrzeba zastosowania sprzęgła hydraulicznego zależy od wielkości przepływu wody w instalacji. Według pomocy projektowych dla naszych kotłów: 
"Zastosowanie sprzęgła hydraulicznego przy wykorzystywanych rurach z osłoną antydyfuzyjną: w przypadku instalacji ogrzewania podłogowego z przepływem wody poniżej 1000 l/h można zrezygnować ze sprzęgła hydraulicznego." 
Dlatego w większości domowych instalacji o niższym przepływie wody jak 1000 l/h nie jest wymagany montaż sprzęgła.  W starszych instalacjach sprzęgło nie tylko oddziela kocioł od instalacji ale również pełni funkcję odmulacza co jest ważnym aspektem w starych instalacjach. Czy może Pan opisać swoją instalację? 
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania. 
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant Junkers - Bosch
 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...