Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Przygotowanie tynków gipsowych pod malowanie


Recommended Posts

Witam,
proszę o pomoc w przypadku przygotowania pod malowanie ścian pokrytych tynkami gipsowymi ( nowe mieszkanie w stanie deweloperskim).
Chciałbym poznać najlepszy możliwy schemat postępowania razem z produktami. Oprócz tego chciałbym się dowiedzieć czym wykonać gruntowanie tynków - gruntem głęboko-penetrującym czy uniwersalnym ? Czy konieczne jest kładzenie gładzi gipsowej ? Czy stosować produkty z jednej linii producenta np. jeżeli na ścianach będzie Beckers/Magnat to czy grunt musi być także od nich czy to jest zbędny dodatkowy wydatek ? 

Link to postu

Szanowny Panie,

 

Tynki gipsowe nie wymagają obligatoryjnie zastosowania gładzi. Użycie gładzi zależy od Pana odczucia estetycznego – jeżeli uważa Pan, że powierzchnia tynku jest wystarczająco gładka, efekt wizualny jest Pana zdaniem zadowalający, to nie musi Pan stosować gładzi. Jeżeli jednak Pana zdaniem na tynku występują drobne niedoskonałości, które będą widoczne po malowaniu i które są według Pana nieakceptowalne, to warto wykonać szpachlowanie cienkowarstwowe, aby powierzchnia ścian i sufitów była perfekcyjnie gładka.

 

Proszę też pamiętać, że drobne niedoskonałości tynku zwykle są bardziej widoczne po pomalowaniu farbą, to zależy od rodzaju wybranej farby.

 

Do wygładzenia tynków gipsowych polecamy gotową masę szpachlową Knauf Super Finish.To gotowa fabrycznie przygotowana masa w wiaderku, którą bardzo wygodnie się nakłada i rozprowadza na powierzchni, po nałożeniu jest łatwa do szlifowania i obróbki. Uzyskana powierzchnia stanowi doskonałe podłoże do dalszych prac wykończeniowych, czyli malowania dowolnym rodzajem farby.

 

Przed nałożeniem masy Knauf Super Finish linkowanie do powierzchnię tynku należy zagruntować środkiem gruntującym  Knauf Universalgrund

 

Odnośnie gruntowania przed malowaniem – najlepiej zastosować się do wskazówek zawartych na opakowaniu wybranej farby. Producenci wskazują, czy konieczne jest gruntowanie, a jeżeli tak, to jakim środkiem.

 

Gdyby Pan miał więcej pytań, to zapraszamy do kontaktu.

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...