Skocz do zawartości

Przygotowanie tynków gipsowych pod malowanie


Recommended Posts

Witam,
proszę o pomoc w przypadku przygotowania pod malowanie ścian pokrytych tynkami gipsowymi ( nowe mieszkanie w stanie deweloperskim).
Chciałbym poznać najlepszy możliwy schemat postępowania razem z produktami. Oprócz tego chciałbym się dowiedzieć czym wykonać gruntowanie tynków - gruntem głęboko-penetrującym czy uniwersalnym ? Czy konieczne jest kładzenie gładzi gipsowej ? Czy stosować produkty z jednej linii producenta np. jeżeli na ścianach będzie Beckers/Magnat to czy grunt musi być także od nich czy to jest zbędny dodatkowy wydatek ? 

Link do komentarza

Szanowny Panie,

 

Tynki gipsowe nie wymagają obligatoryjnie zastosowania gładzi. Użycie gładzi zależy od Pana odczucia estetycznego – jeżeli uważa Pan, że powierzchnia tynku jest wystarczająco gładka, efekt wizualny jest Pana zdaniem zadowalający, to nie musi Pan stosować gładzi. Jeżeli jednak Pana zdaniem na tynku występują drobne niedoskonałości, które będą widoczne po malowaniu i które są według Pana nieakceptowalne, to warto wykonać szpachlowanie cienkowarstwowe, aby powierzchnia ścian i sufitów była perfekcyjnie gładka.

 

Proszę też pamiętać, że drobne niedoskonałości tynku zwykle są bardziej widoczne po pomalowaniu farbą, to zależy od rodzaju wybranej farby.

 

Do wygładzenia tynków gipsowych polecamy gotową masę szpachlową Knauf Super Finish.To gotowa fabrycznie przygotowana masa w wiaderku, którą bardzo wygodnie się nakłada i rozprowadza na powierzchni, po nałożeniu jest łatwa do szlifowania i obróbki. Uzyskana powierzchnia stanowi doskonałe podłoże do dalszych prac wykończeniowych, czyli malowania dowolnym rodzajem farby.

 

Przed nałożeniem masy Knauf Super Finish linkowanie do powierzchnię tynku należy zagruntować środkiem gruntującym  Knauf Universalgrund

 

Odnośnie gruntowania przed malowaniem – najlepiej zastosować się do wskazówek zawartych na opakowaniu wybranej farby. Producenci wskazują, czy konieczne jest gruntowanie, a jeżeli tak, to jakim środkiem.

 

Gdyby Pan miał więcej pytań, to zapraszamy do kontaktu.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...