Skocz do zawartości

Czy ktoś budował dom Wilcze Łyko ?


Recommended Posts

Cytat

Mieszkam w domu Wilcze Łyko parterowy z poddaszem mieszkalnym. Zbudowany z Ytonga - bez ocieplenia styropianem. Rachunki za ogrzewanie + ciepła woda zimą 340zł na miesiąc (gazowe). Czy to dużo czy mało? Czy ktoś z was mieszka w takim domu?


Czytałam, że Ytonga się nie ociepla styropianem, ale zazwyczaj ludzie jednak nie wierząc w to zaklejają ściany styropianem i dopiero nakładaja tynk. A wtedy mieszka się jak w termosie.
Jestem pewna,że dzięki temu(że nie ma styropianu) nie masz problemów ze skraplającą się na oknach wodą płynącą po szybach.
A jeżeli chodzi o rachunki za ogrzewanie to są naprawdę bardzo małe - zależy jeszcze jaka temperatura jest u ciebie w domu? U mnie np.musi być 22-23 stopnie bo inaczej marznę.....
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Mieszkam w domu Wilcze Łyko parterowy z poddaszem mieszkalnym. Zbudowany z Ytonga - bez ocieplenia styropianem. Rachunki za ogrzewanie + ciepła woda zimą 340zł na miesiąc (gazowe). Czy to dużo czy mało? Czy ktoś z was mieszka w takim domu?



Ciekaw jestem czym masz ocieplony dach oraz jak grubo ?

W sumie tu to ma też duże znaczenie.
Ja też Wilcze łyko z Ytonga bez steropianu.
Jeszcze niemam podbitek zrobionych co w wietrzne dni czuć.
Niestety u mnie żeby mieć 20 stopni tej zimy idzie z dymem ok 500-550 zł za gaz.

Mam nadzieje że przyszłej zimy będzie lepiej jak zrobie podbicia oraz pokoje na poddaszu bo narazie niemam nawet futryn wstawionych. Kaloryfery oczywiście są.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Ciekaw jestem czym masz ocieplony dach oraz jak grubo ?

W sumie tu to ma też duże znaczenie.
Ja też Wilcze łyko z Ytonga bez steropianu.
Jeszcze niemam podbitek zrobionych co w wietrzne dni czuć.
Niestety u mnie żeby mieć 20 stopni tej zimy idzie z dymem ok 500-550 zł za gaz.

Mam nadzieje że przyszłej zimy będzie lepiej jak zrobie podbicia oraz pokoje na poddaszu bo narazie niemam nawet futryn wstawionych. Kaloryfery oczywiście są.

Pozdrawiam


Witam.
Dach mam ocieplony wełną mineralną gr.20cm.
U mnie przez jeden sezon nie było podbitek - gdy zrobilismy podbitki odrazu poczulismy zmianę na lepsze - mniejsze rachunki za gaz.
W pierwszym roku w nowym domu zazwyczaj płaci się więcej za gaz, ale w następnym już będzie lepiej. Teraz ja płacę około 500-600 zł za dwa miesiące w sezonie grzewczym.
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...