Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Dekarz - zawód Przyszłości

Recommended Posts

Projekt "Zawód przyszłości dekarz" skierowany jest do młodzieży, rodziców i nauczycieli. W szkołach z klasami dekarskimi i placówkach, które planują tworzenie takich klas, PSD wraz z firmami Partnerskimi prowadzi szereg działań wspierających.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budownictwob2b.pl/dachy/puls-branzy/11642-dekarz-zawod-przyszlosci

Dekarz zawod wymierający . Prawdziwych  już praktycznie nie ma . Starzy nie pracują , a młodzież - szybko, byle jak , kasa, kasa !!

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Ja mam jeszcze taniej w taniej taryfie (G12w), ale nie chcę się chwalić   a co do autora wątku: Pomysł jak najbardziej ok, ale zanim zaczniemy pisać o kosztach, to faktycznie trzeba przynajmniej w przybliżeniu wiedzieć, ile taki dom będzie potrzebować na CO. Na CWU można przyjąć w przybliżeniu 1000kwh/1 os. Oczywiście, na poważnie brałbym pod uwagę tylko opcję ogrzewania akumulacyjnego w taryfie G12w i do tego PV, niekoniecznie na 100% pokrycia zapotrzebowania. Do zgrubnego oszacowania zapotrzebowania domu na CO, można użyć tej stronki https://cieplowlasciwie.pl/  (świadomie napisałem tylko o CO, bo w przypadku CWU wypisuje tam głupoty) Na oba pytania, nie da się odpowiedzieć dobrze, jeśli nie zna się zapotrzebowania na CO....Dodatkowo - co bardzo istotne - koszt wykonania instalacji PV bardzo silnie zależy od regionu w jakim się mieszka i od zdolnośći negocjacyjnych. Oczywiście - im większa instalacja PV, tym lepszą cenę za kWp można dostać, ale pewnych granic się nie przeskoczy...
    • To możecie z bobiczkiem założyć klub  u niego też  chcieli puścić autostradę przez jego dom.
    • Gość mellka
      Udało mi sie urządzić całą łazienkę w jednym salonie Bokaro, znalazłam tam idealne płytki, piekne , nietuzinkowe z kolekcji Macieja Zienia, wannę i baterię też tam kupiłam, jednym słowem zakupy były bardzo udane.
    • Przy takim zamocowaniu to i czołgiem jej nie wyrwiesz  na pewno nie wypadnie. Ciekawe jak ta piłkę do metalu wsadzi między ościeżnice a ścianę  Nie miałeś tak samo montowane  bo haki nie spawałeś do ramy okiennej a mocowanie jakie opisujesz było kiedyś takie stosowane, nawet i futryny drzwiowe na takie haki były montowane.
    • Zapoznałem się i szału nie ma, na przykład dom jednorodzinny – województwo podkarpackie, powiat rzeszowski, gmina Krasne. Tak dla przykładu bo metraż ogrzewany podobny do mojego ale ten znacznie lepiej ocieplony i tak: Pierwszy sezon - 3947 zł Drugi sezon      - 3293 zł  ale już bez kwietnia - ciekawe dlaczego. Trzeci sezon     -  3011 zł też bez kwietnia No więc nie jest taniej niż gazem o 30%, tylko jest drożej bo ja nigdy nie przekroczyłem 3 tysięcy a w tej kwocie jest też ogrzewanie cwu zimowe, bo w lecie solar.    
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...