Skocz do zawartości

Dobudowa drzwi na piętro


Recommended Posts

Witam. mieszkam w domu rodzinnym, ja, i matka, mnie przypadły cztery pokoje + łazienka na samej górze domu i strych (są jeszcze 2 piętra pod spodem). Mam 4 braci, każdy z nich ma po dwójkę dzieci, dzieci przyjeżdzają do mamusi i robią armagedon, chcę dobudować drzwi żeby mi tu nikt bez pozwolenia nie wychodził z matką włącznie, bo niedługo będę się żenił. Jestem kompletnie zielony w sprawach remontu, dlatego też piszę tutaj. Moje pytanie brzmi jak takie drzwi dorobić? Co ewentualnie kupić, jakiego speca sprowadzić, czy do jakiej firmy zadzwonić? Od czego zacząć? Prosiłbym o jakieś porady :)

1017d1b3625f892aacf44db7f9b826bd.thumb.png.53f7cf7acffec8ea2cbb6ca51e377701.png

494e8806efbd60dc818c0047b06c7ac9.jpg

Link do komentarza
Gość mhtyl
19 minut temu, wilku2243 napisał:

Na końcu, tam gdzie widać na zdjęciu zaraz jak się poręcz kończy

W tym miejscu zamontowanie drzwi nie będzie stwarzało większych problemów. Musiałbyś zmierzyć prześwit jaki jest od ściany do ściany, sądzę że będzie to coś lekko ponad metr. Drzwi musiałbyś kupić rozmiaru 100 albo  zamówić na wymiar z otwieraniem do wewnątrz, a ewentualną pustkę która powstanie ponad drzwiami o sufitem zabudować np boazerią pod kolor drzwi.

Widzę też że masz tam boazerię koloru białego, więc aby dobrze osadzić drzwi trzeba by było ją na szerokość co najmniej futryny zdemontować i ewentualnie dodać dla wyrównania otworu pod futrynę po obu stronach kantówkę drewnianą odpowiedniego przekroju.

Link do komentarza
3 godziny temu, wilku2243 napisał:

Moje pytanie brzmi jak takie drzwi dorobić?

A może zrob na spoczniku - na środku. Jest tam, co prawda, okno - ale jednak może da się do jakoś ustawić?

Łatwo dojść jednym biegiem - otworzyć drzwi - i wychodzisz już do siebie.

A może jakaś ładna krata ozdobna - ażurowa, więc nie zasloni widoku, nie będzie tak agresywna jak drzwi - a skuteczna.

 

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
44 minuty temu, mhtyl napisał:

W tym miejscu zamontowanie drzwi nie będzie stwarzało większych problemów. Musiałbyś zmierzyć prześwit jaki jest od ściany do ściany, sądzę że będzie to coś lekko ponad metr. Drzwi musiałbyś kupić rozmiaru 100 albo  zamówić na wymiar z otwieraniem do wewnątrz, a ewentualną pustkę która powstanie ponad drzwiami o sufitem zabudować np boazerią pod kolor drzwi.

Widzę też że masz tam boazerię koloru białego, więc aby dobrze osadzić drzwi trzeba by było ją na szerokość co najmniej futryny zdemontować i ewentualnie dodać dla wyrównania otworu pod futrynę po obu stronach kantówkę drewnianą odpowiedniego przekroju.

CZyli się uda, wysyłam jeszcze jedno zdjęcie, czy futryna tutaj wejdzie? Od schoda do końca jest 13cm, od balustrady 18cm

4e4474d39f24ab57b69eab7f5f0d1856.png

Link do komentarza
Gość mhtyl
1 godzinę temu, wilku2243 napisał:

CZyli się uda, wysyłam jeszcze jedno zdjęcie, czy futryna tutaj wejdzie? Od schoda do końca jest 13cm, od balustrady 18cm

 

Zmieści sie spokojnie, nie wiem czy jak pisałem wcześniej nie trzeba będzie coś podłożyć. Jaki masz prześwit od ściany do ściany (inaczej szerokość ) na końcu schodów za balustradą.

Link do komentarza
Gość mhtyl
4 minuty temu, wilku2243 napisał:

Od ściany do ściany 99,5 cm dokładnie

Czyli setki drzwi nie wciśniesz ale za to spokojnie zmieszczą się dziewięćdziesiątki bez dokładania jakichkolwiek kantówek drewnianych po bokach.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...