Skocz do zawartości

Działka klasy 3b


Ole Are

Recommended Posts

Witam

Kilka lat temu została mi przepisana od rodziców działka rolna. W akcie notarialnym zapisana jako działka orna klasy 3b, powierzchnia500, 4m. Takich działek w sąsiedztwie mojej jest ze 30.

Czy jest szansa sie na niej wybudować.

W gminie brak miejscowego planu, w sąsiedztwie brak zabudowań dostępnych z tej samej drogi ale droga przy mojej działce krzyżuje sie z drugą drogą przy której stoi blok , drogi 4metry i te drogi należą do Agencji rynku rolnego,  a nie do gminy. Jeśli chodzi o podłączenie mediów jest możliwość taką uzystałam odpowiedź od wodociągów i energetyki.

Proszę o poradę

Link do komentarza
Gość mhtyl
9 godzin temu, Ole Are napisał:

Czy jest szansa sie na niej wybudować.

Musiałbyś ją odrolnić a przy klasie ziemi IIIb jest to trudne ale nie niemożliwe do wykonania. 

Pozostałe problemy jak choćby droga dojazdowa to już mniejsze zmartwienie, najpierw do gminy i zapytaj o możliwość odrolnienia.

 

Link do komentarza
Gość mhtyl
1 minutę temu, Ole Are napisał:

Czyli najpierw odrolnienie takiej działki.

A co z warunkami zabudowy ? Gdzie jest napisane że jedna zabudowa musi być dostępna z tej samej drogi. W tej chwili stąją domki typu altany i prawdopodobnie nie zgłoszone.

 

Najpierw do gminy i tam dowiesz się o odrolnienie i napiszesz wniosek o wydanie WZ do dej działki. Warunek aby można było wybudować dom to działka musi mieć dostęp do drogi oraz musisz uzyskać zapewne ie dostaw mediów, prądu obowiązkowo bo wodę możesz mieć z własnej studni.

Jeżeli tam stoją same altany to być może są to działki w tym i Twoja rekreacyjne. Nie pytałeś właścicieli tych działek czy starali się o budowę i jaką klasa ziemi jest u nich.

Link do komentarza

Wywiad zrobiony, inni mają tak jak ja że są orne klasy lllb, zezwoleń na altane nie robili, o budowe walczyła jedna osoba ale  w tej chwili już się wyprowadziła i niewiem co zadziałała.

Media jak wspominałem mogą podłączyć bez problemu. Kanaliza jest w drodze przy mojej działce o15m, wodociąg o 70m dalej a energetyka postawi dodatkowy słup, słownie zapewniali że wszystkie media można doprowadzić

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...