Skocz do zawartości

Wieszanie TV na ściance z regipsu i betonu komórkowego


Recommended Posts

Gość mhtyl
11 godzin temu, lilywhite napisał:

Witam, 

Czy istnieje szansa zawieszenia telewizora 40 cali (11.8 kg) na ściance o grubości 16 cm zbudowanej z regipsu oraz betonu komórkowego? Jeśli tak, to czego użyć do tego celu? 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Oczywiście, że szansa jest :) Uważam że nie ma lepszych kołków rozporowych do regipsów niż te poniżej. Z racji  że płyta regips jest cienka i krucha to te kołki rozporowe jak widzisz mają dużą powierzchnię oparcia. Do podwieszenia telewizora użyłbym więcej kołków aniżeli jest wymagane bo zwiększy to  powierzchnię oparcia co spowoduje że będzie bardziej sztywniejsza. Szkoda że nikt nie pomyślał wcześniej że  w tym miejscu gdzie chcesz dać telewizor nie wzmocnił ścianki od spodu np płytą osb. To jeżeli chodzi o ściankę z płyt. Ty wspomnialeą oi ściance zbudowane j z płyt oraz betonu komórkowego, nie wiem jak to rozumiesz ale jeżeli jest tak jak ja mu=yśle że ścoianka jest wybudowane z bloczków z bk i zamiast tynku jest przyklejona płyta regips to mocowanie jest prostrze niz przy samej płycie.

 

05u55070f8l0ac-full.jpgd1_5.jpgspyderthcheville-corps-creux-acier-zingumolly%20metal-mix0.png

 

 Ty wspomniałaś o ściance zbudowanej z płyt oraz betonu komórkowego, nie wiem jak to rozumiesz ale jeżeli jest tak jak ja myślę że ścianka jest wybudowane z bloczków z bk i zamiast tynku są przyklejone płyta regips to mocowanie jest prostsze niż przy samej płycie.

Załóżmy że ścianka ma 11,5 cm + około 2 cm na płytę i klej to kolek rozporowy musiałby mieć długość około 10 cm.

Poniżej pokazałem poglądowa jakie sie nadają.

kolek_metalowy_do_gazobetonu_KG.jpg

ejot-sdp-kb-10x160-kolek-rozporowy-do-be7299.jpeg

 

 

11 godzin temu, retrofood napisał:

Nie powinno być większych problemów, ale musisz chociaż naszkicować przekrój tej ścianki. Od tego zależy wybór metody.

Skoro da się mocować na elewacjach ze styropianem, to i na Twojej ściance też się da. Zobacz na czym polegają specjalne, długie wkręty.

Mocowanie urządzeń elektrycznych na elewacji

 

Co to jest za porada? Chyba nie w tym temacie bo tu mowa o mocowaniu telewizora NIE URZĄDZEŃ ELEKTRYCZNYCH wewnątrz NIE NA ZEWNĄTRZ w ściance zbudowanej  z regipsu i betonu komórkowego NIE ZE STYROPIANU. Jeszcze nie widziałem aby ktoś mocował telewizor na elewacji, ale cóż kto bogatemu zabroni :)

Takie porady to sa tylko chyba po to aby inwestor wpuścić w maliny.

A swoją drogą to czytanie ze zrozumieniem się kłania, wtedy nie były by babola w postaci opisu mocowania w styropianie.

Link do komentarza
Dnia 20.07.2019 o 11:32, mhtyl napisał:

Oczywiście, że szansa jest :) Uważam że nie ma lepszych kołków rozporowych do regipsów niż te poniżej. Z racji  że płyta regips jest cienka i krucha to te kołki rozporowe jak widzisz mają dużą powierzchnię oparcia. Do podwieszenia telewizora użyłbym więcej kołków aniżeli jest wymagane bo zwiększy to  powierzchnię oparcia co spowoduje że będzie bardziej sztywniejsza. Szkoda że nikt nie pomyślał wcześniej że  w tym miejscu gdzie chcesz dać telewizor nie wzmocnił ścianki od spodu np płytą osb. To jeżeli chodzi o ściankę z płyt. Ty wspomnialeą oi ściance zbudowane j z płyt oraz betonu komórkowego, nie wiem jak to rozumiesz ale jeżeli jest tak jak ja mu=yśle że ścoianka jest wybudowane z bloczków z bk i zamiast tynku jest przyklejona płyta regips to mocowanie jest prostrze niz przy samej płycie.

 

05u55070f8l0ac-full.jpgd1_5.jpgspyderthcheville-corps-creux-acier-zingumolly%20metal-mix0.png

 

 Ty wspomniałaś o ściance zbudowanej z płyt oraz betonu komórkowego, nie wiem jak to rozumiesz ale jeżeli jest tak jak ja myślę że ścianka jest wybudowane z bloczków z bk i zamiast tynku są przyklejone płyta regips to mocowanie jest prostsze niż przy samej płycie.

Załóżmy że ścianka ma 11,5 cm + około 2 cm na płytę i klej to kolek rozporowy musiałby mieć długość około 10 cm.

Poniżej pokazałem poglądowa jakie sie nadają.

kolek_metalowy_do_gazobetonu_KG.jpg

ejot-sdp-kb-10x160-kolek-rozporowy-do-be7299.jpeg

 

 

Co to jest za porada? Chyba nie w tym temacie bo tu mowa o mocowaniu telewizora NIE URZĄDZEŃ ELEKTRYCZNYCH wewnątrz NIE NA ZEWNĄTRZ w ściance zbudowanej  z regipsu i betonu komórkowego NIE ZE STYROPIANU. Jeszcze nie widziałem aby ktoś mocował telewizor na elewacji, ale cóż kto bogatemu zabroni :)

Takie porady to sa tylko chyba po to aby inwestor wpuścić w maliny.

A swoją drogą to czytanie ze zrozumieniem się kłania, wtedy nie były by babola w postaci opisu mocowania w styropianie.

Tak właśnie jest. Płyta jest przyklejona do bk. Dziękuję bardzo za pomoc! 

Link do komentarza
Gość mhtyl
5 minut temu, lilywhite napisał:

Tak właśnie jest. Płyta jest przyklejona do bk. Dziękuję bardzo za pomoc! 

Czyli musisz brać pod uwagę drugą część mojej porady :) 

Podejrzewam, że sama tego nie będziesz robić :) dodam tylko aby było dobre mocowanie to otwór pod kołek należy zrobić takiej samej średnicy jaką ma kołek, w innym razie gdy otwór będzie większy to przymocowanie będzie marne i wątpliwe.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...