Skocz do zawartości

Sielanka / Horyzont


ciubka

Recommended Posts

  • 4 miesiące temu...
  • 7 miesiące temu...
Cytat

Podoba mi sie ten projekt,ma to co trzeba.Wygląda na większy niz 114m2.
A co nie zgadzało sie w projekcie? icon_sad.gif


Witam serdecznie
jestem nową użytkowniczką forum, chciałabym uzyskać informacje na temat projektu "sielanka" z horyzontu. Zaciekawił mnie ten projekt, czy ktoś podjął się wyzwania i może mi powiedzieć jaki jest koszt realizacji?
dziękuję
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Witam serdecznie
jestem nową użytkowniczką forum, chciałabym uzyskać informacje na temat projektu "sielanka" z horyzontu. Zaciekawił mnie ten projekt, czy ktoś podjął się wyzwania i może mi powiedzieć jaki jest koszt realizacji?
dziękuję



Podbijam wątek, mamy nadzieję już niedługo rozpocząć budowę. icon_biggrin.gif pilnie poszukuje kogoś kto już ma śliczną Sielankę i innych budujących!

Pozdrawiam
Małgosia
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam wszystkich!
Po raz pierwszy jestem na forum, ale gdy zobaczyłam ten wątek postanowiłam podzielić się z Wami moimi doświadczeniami związanymi z budową wymarzonej SIELANKI, gdyż wiem ile ja miałam pytań i wątpliwości na etapie budowy. Teraz jesteśmy z mężem na etapie wykańczania wnętrza. Chętnie odpowiem na Wasze pytania i pomogę w miarę Swoich możliwości.
Pozdrawiam! icon_smile.gif
Link do komentarza
Witaj newmona! icon_smile.gif
Cieszę się, że w końcu jakiś sielankowicz zawitał na forum. icon_smile.gif Korzystając chciałabym podpytać jak zaaranżowaliście poddasze i czy dokonywaliście zmian w postaci np. przesunięcia ścian w obrębie parteru? Sugerując się zdjęciami z innej budowy zastanawiamy się czy nie usunąć ściany dzielącej kuchnię ze spiżarnią?

Pozdrawiam icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam icon_mrgreen.gif
Jestem nowym forumowiczem i fanką projektu Sielanka. Wspólnie z mężem zdecydowaliśmy się na budowę w sumie w grudniu 2008 roku. Częsc formlaności mieliśmy załatwionych już wcześniej, gdyż zamierzaliśmy się budowac ok. 2 lat temu. Ale wracając do tematu; nabyliśmy piękną działkę i jeszcze piękniejszy projekt domu SIELANKA. Budowę zamierzamy rozpocząc w połowie sierpnia tego roku, gdyż czekamy na pozwolenie na budowę. Także na ten czas mamy załatwioną już firmę budowlaną. icon_biggrin.gif Zakupiliśmy też częśc materiałów. Mamy prośbę, prosimy o przysłanie zdjęc z budowy, a zwłaszcza, jeżeli jest ktoś już na etapie wykończenia icon_smile.gif
Moj mail to kl12dk@interia.pl


Pozdrawiamy icon_smile.gif

Ps. A może jest ktoś z lubuskiego, bądź z zachodniopomorskiego, kto wybudował Sielankę ??????
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam.
Wybudowałem Sielankę.Jestem po tynkach w środku i na zewnątrz.Dokonałem kilku zmian takich jak podniesienie ściany kolankowej,likwidacja spiżarki ,mam balkon ale schowany .
Jeśli macie pytania to proszę o kontakt mailowy opiolam@star.net.pl
Jestem z Tarnowa więc jeśli ktoś jest z okolic to może pooglądać dom .
Pozdrawiam
Link do komentarza
Budując sielankę dokonaliśmy kilka zmian. Zrezygnowaliśmy z okna w spiżarni i z jednego okna w kuchni (od szczytu) dzięki czemu kuchnia jest bardziej ustawna i mogliśmy zostawić spiżarnię. Powiększyliśmy także nieznacznie łazienkę przesuwając drzwi o jakieś pół metra w stronę korytarza. Reszta parteru została bez zmian. Jeśli chodzi o poddasze to zostawiliśmy je do późniejszej adaptacji a tymczasem służy nam jako strych z oknami na szczytach domu. Wejście na nie to wysówane ze stropu schody w pomieszczeniu gospodarczym, gdzie obok pieca gazowego i zasobnika zmieściła się również pralka i mały zlew , więc strych będzie nam służył również jako suszarnia. Z pomieszczenia gosp. jest wejście do garażu który poszerzyliśmy o metr i wydłużyliśmy po metrze z każdej strony. Na zewnątrz przedłużeniem garażu jest drewutnia. Dodaliśmy również wejście do garażu z tyłu domu. Zainteresowanym mogę przesłać zdjęcia na maila, aby można było zobaczyć jaki jest wizualny efekt tych zmian.
Moim skromnym zdaniem całym urokiem sielanki jest front a przede wszystkim te dwa grube filary przy wejściu, które nadają jej takiego dworkowego charakteru, więc nie dajcie się na mówić na cieńsze filary. Nam przy zakupie tych form do filarów Pan w sklepie stanowczo odradzał kupno tak grubych filarów i powiedział że takich się nie robi będzie to brzydko wyglądało, ale na szczeście go nie posłuchaliśmy icon_biggrin.gif
Jeśli chodzi o sielankę, to jest to projekt, który Nas oczarował swoim wnętrzem i funkcjonalnym rozmieszczeniem pomieszczeń. Jest w nim wszystko to czego szukaliśmy (no może poza garderobą). No i ten duuuuży salon i otwarta przestrzeń wokół niego. Wygląda super!!!! icon_biggrin.gif
Za 2 miesiące planujemy się wprowadzić, a więc praca wre. Podłogi już prawie wszystkie położone. Jeszcze tylko drzwi, malowanie i można wnosić meble. Jesli chodzi jednak o zdjęcia z wykończeniówki to nie mam ich wiele, ale nadrobie to i przy najbliższej okazji zrobie kilka fotek i spróbuje umieścić na forum.
Pozdrawiam gorąco wszystkich sielankowiczów !!!!!!!!!!!! icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Budując sielankę dokonaliśmy kilka zmian. Zrezygnowaliśmy z okna w spiżarni i z jednego okna w kuchni (od szczytu) dzięki czemu kuchnia jest bardziej ustawna i mogliśmy zostawić spiżarnię. Powiększyliśmy także nieznacznie łazienkę przesuwając drzwi o jakieś pół metra w stronę korytarza. Reszta parteru została bez zmian. Jeśli chodzi o poddasze to zostawiliśmy je do późniejszej adaptacji a tymczasem służy nam jako strych z oknami na szczytach domu. Wejście na nie to wysówane ze stropu schody w pomieszczeniu gospodarczym, gdzie obok pieca gazowego i zasobnika zmieściła się również pralka i mały zlew , więc strych będzie nam służył również jako suszarnia. Z pomieszczenia gosp. jest wejście do garażu który poszerzyliśmy o metr i wydłużyliśmy po metrze z każdej strony. Na zewnątrz przedłużeniem garażu jest drewutnia. Dodaliśmy również wejście do garażu z tyłu domu. Zainteresowanym mogę przesłać zdjęcia na maila, aby można było zobaczyć jaki jest wizualny efekt tych zmian.
Moim skromnym zdaniem całym urokiem sielanki jest front a przede wszystkim te dwa grube filary przy wejściu, które nadają jej takiego dworkowego charakteru, więc nie dajcie się na mówić na cieńsze filary. Nam przy zakupie tych form do filarów Pan w sklepie stanowczo odradzał kupno tak grubych filarów i powiedział że takich się nie robi będzie to brzydko wyglądało, ale na szczeście go nie posłuchaliśmy icon_biggrin.gif
Jeśli chodzi o sielankę, to jest to projekt, który Nas oczarował swoim wnętrzem i funkcjonalnym rozmieszczeniem pomieszczeń. Jest w nim wszystko to czego szukaliśmy (no może poza garderobą). No i ten duuuuży salon i otwarta przestrzeń wokół niego. Wygląda super!!!! icon_biggrin.gif
Za 2 miesiące planujemy się wprowadzić, a więc praca wre. Podłogi już prawie wszystkie położone. Jeszcze tylko drzwi, malowanie i można wnosić meble. Jesli chodzi jednak o zdjęcia z wykończeniówki to nie mam ich wiele, ale nadrobie to i przy najbliższej okazji zrobie kilka fotek i spróbuje umieścić na forum.
Pozdrawiam gorąco wszystkich sielankowiczów !!!!!!!!!!!! icon_biggrin.gif



Cześć
Bardzo zainteresował mnie Twój post.My także zamierzamy budować sielanką.W tej chwili jesteśmy na etapie oczekiwania na pozwolenie. Piszesz że Wy już wykańczacie.Możesz zdradzić ile was kosztowała inwestycja do chwili obecnej? Zamierzamy kredytować całą budowę i zastanawiamy się w jakiej kwocie się zamkniemy, także byłabym wdzięczna za informację.Również bardzo interesują mnie wnętrza, czy pokoje nie są zbyt małe, czy korytarzyk nie jest zbyt wąski, czy poddasze funkcjonalne itp. Jeśli nie byłoby problemem prosiłabym o kilka fotek wnętrz.Podaję e-maila : alicja340@wp.pl
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam wszystkich sielankowiczów. My również planujemy budowę Sielanki z dachem dwuspadowym z garażem. Chętnie skorzystamy z wszystkich porad, szczególnie w zakresie lekkiego przeprojektowania. Może ktoś buduje w województwie zachodniopomorskim lub wielkopolskim? Pozdrawiamy MJP.



Nie sądziliśmy, że w wątku aż taki ruch! icon_smile.gif My właśnie zaczęliśmy budowę. Perypetie budowy opisujemy na blogu:

Sielanka Ristowskich
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Cześć
Bardzo zainteresował mnie Twój post.My także zamierzamy budować sielanką.W tej chwili jesteśmy na etapie oczekiwania na pozwolenie. Piszesz że Wy już wykańczacie.Możesz zdradzić ile was kosztowała inwestycja do chwili obecnej? Zamierzamy kredytować całą budowę i zastanawiamy się w jakiej kwocie się zamkniemy, także byłabym wdzięczna za informację.Również bardzo interesują mnie wnętrza, czy pokoje nie są zbyt małe, czy korytarzyk nie jest zbyt wąski, czy poddasze funkcjonalne itp. Jeśli nie byłoby problemem prosiłabym o kilka fotek wnętrz.Podaję e-maila : alicja340@wp.pl





Witam!
Trudno odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje budowa domu, ponieważ to zależy od tego ile chcecie zrobić sami a ile zlecić firmie bądź podwykonawcom oraz od rozwiązań np ogrzewania (my mamy piec gazowy z zasobnikiem + kominek z płaszczem wodnym i to był bardzo duży koszt). W naszym przypadku sami zrobiliśmy tylko instalację elektryczną, ocieplenie poddasza oraz malowanie. Całkowity koszt sielanki (suporex, blachodachówka) wyszedł nam w zaokrągleniu 290 tys. z robocizną.(ok 320 tys z wykończeniem wnętrza ale to już bardzo subiektywna sprawa kto jak sobie urządzi i co położy na podłogi itd.)
Jesteśmy z kujawsko-pomorskiego (Włocławek)
Jeśli chodzi o wnętrze to wg mnie pokoje są w sam raz i co ważne są bardzo ustawne a korytarz naprawdę dość przestrzenny. Jeśli chodzi o poddasze to się nie wypowiem, bo jest niewykonczone i zagracone jak narazie i służy jako strych.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesiące temu...
Cytat

KUPILIŚMY PROJEKT Z FIRMY HORYZONT, JEDNAK W TRAKCIE TRWANIA BUDOWY PARE RZECZY NIE ZGADZAŁO NAM SIE Z TYM CO BYŁO W PROJEKCIE. CZY KTOŚ JESZCZE BUDuJE SIELANKę Z HORTZONTU? PROSZE O KONTAKT PODAJE SWÓJ EMAIL: martaciuba@wp.pl. icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif


witam szukam kontaktu z budującymi sielankę jestem z wielkopolski moja sielanka jest na etapie murów fundamentowych wprowadziłem parę zmian w projekcie kontakt marekimaniek@interia .pl
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 6 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Jestem na etapie wyboru projektu i najbardziej podoba mi się Sielanka - Horyzont.
Chciałbym w miarę możliwości zobaczyć ją w "realu".
Jeżeli jest jakiś "Sielankowicz" w woj. pomorskim proszę o kontakt benkston.mko@op.pl.



Witam Sielankowiczów !

Zakupiłam własnie projekt Sielanki i zamierzam wprowadzic kilka zmian jednakże jeżeli ktos juz wybudował lub ma wybudowana jego wiekszą część to chętnie dokonałabym wizji lokalnej icon_smile.gif
jestem z Torunia !

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Budując sielankę dokonaliśmy kilka zmian. Zrezygnowaliśmy z okna w spiżarni i z jednego okna w kuchni (od szczytu) dzięki czemu kuchnia jest bardziej ustawna i mogliśmy zostawić spiżarnię. Powiększyliśmy także nieznacznie łazienkę przesuwając drzwi o jakieś pół metra w stronę korytarza. Reszta parteru została bez zmian. Jeśli chodzi o poddasze to zostawiliśmy je do późniejszej adaptacji a tymczasem służy nam jako strych z oknami na szczytach domu. Wejście na nie to wysówane ze stropu schody w pomieszczeniu gospodarczym, gdzie obok pieca gazowego i zasobnika zmieściła się również pralka i mały zlew , więc strych będzie nam służył również jako suszarnia. Z pomieszczenia gosp. jest wejście do garażu który poszerzyliśmy o metr i wydłużyliśmy po metrze z każdej strony. Na zewnątrz przedłużeniem garażu jest drewutnia. Dodaliśmy również wejście do garażu z tyłu domu. Zainteresowanym mogę przesłać zdjęcia na maila, aby można było zobaczyć jaki jest wizualny efekt tych zmian.
Moim skromnym zdaniem całym urokiem sielanki jest front a przede wszystkim te dwa grube filary przy wejściu, które nadają jej takiego dworkowego charakteru, więc nie dajcie się na mówić na cieńsze filary. Nam przy zakupie tych form do filarów Pan w sklepie stanowczo odradzał kupno tak grubych filarów i powiedział że takich się nie robi będzie to brzydko wyglądało, ale na szczeście go nie posłuchaliśmy icon_biggrin.gif
Jeśli chodzi o sielankę, to jest to projekt, który Nas oczarował swoim wnętrzem i funkcjonalnym rozmieszczeniem pomieszczeń. Jest w nim wszystko to czego szukaliśmy (no może poza garderobą). No i ten duuuuży salon i otwarta przestrzeń wokół niego. Wygląda super!!!! icon_biggrin.gif
Za 2 miesiące planujemy się wprowadzić, a więc praca wre. Podłogi już prawie wszystkie położone. Jeszcze tylko drzwi, malowanie i można wnosić meble. Jesli chodzi jednak o zdjęcia z wykończeniówki to nie mam ich wiele, ale nadrobie to i przy najbliższej okazji zrobie kilka fotek i spróbuje umieścić na forum.
Pozdrawiam gorąco wszystkich sielankowiczów !!!!!!!!!!!! icon_biggrin.gif




Witam, wspólnie z Żoną jesteśmy przed zakupem projektu Sielanki. Budujemy się w Łodzi. Czy byłaby możliwośc przesłania kilku zdjęc po zmianach, które wprowadziłaś. My zastanawiamy się nad likwidacją spiżarni, przeniesieniem schodów do korytarza i podniesieniem ściany kolankowej.
Mój adres mailowy: michares@wp.pl
Zgóry dziękuję za odpowiedź.

Aha, jężeli ktoś buduje się w woj. łódzkim również proszę o kontakt

Pozdrawiam wszystkich Sielankowiczów.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Witam, wspólnie z Żoną jesteśmy przed zakupem projektu Sielanki. Budujemy się w Łodzi. Czy byłaby możliwośc przesłania kilku zdjęc po zmianach, które wprowadziłaś. My zastanawiamy się nad likwidacją spiżarni, przeniesieniem schodów do korytarza i podniesieniem ściany kolankowej.
Mój adres mailowy: michares@wp.pl
Zgóry dziękuję za odpowiedź.

Aha, jężeli ktoś buduje się w woj. łódzkim również proszę o kontakt

Pozdrawiam wszystkich Sielankowiczów.







Witam wszystkich wraz z mężem wybraliśmy projekt sielankę z pracowni Horyzontu, zastanawiamy sie gdzie umieścić schody , chcielbyśmy też powiekszyć kuchnie , połączyć dwa pokoje na dole i umiejscowić tam schody a pod schodami zrobić garderobe jak to widzicie .Mieszkamy w woj świetokrzyskim , z checia zobaczylibyśmy ja na żywo.
jagusia222@interia.pl
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Witam,
Informacja dla zainteresowanych zakupem projektu "SIELANKA"

W specjalnej ofercie przygotowanej dla Państwa przez redakcje portali BudujemyDom.pl i WybieramyDom.pl otrzymacie Państwo powiększoną paczkę prezentów:
- dziennik budowy
- roczną prenumeratę miesięcznika Budujemy Dom
- półroczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze
- bon o wartości 100 zł do wykorzystania na www.UrzadzamyDom.pl
- trzy tomy Informatora Rynkowego Budownictwa Jednorodzinnego
dodatkowo dla osób, które kupią projekt przygotowaliśmy upominki od naszego wydawnictwa:
- koszulka Budujemy Dom
- kubek Budujemy Dom

Promocji podlegają tylko zamówienia złożone przez stronę WybieramyDom.pl . Podczas składania zamówienia prosimy o podanie hasła:
"Forum Budujemy Dom"
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Witam wszystkich

Podoba man się projekt Sielanka. Myślimy o jego budowie jesteśmy na etapie finalizowania zakupu działki. Chcielibyśmy wybudować Sielankę lub Sielankę II z dwuspadowym dachem i jedno lub dwu stanowiskowym garażem wraz z kotłownia na paliwo stałe. Poddasze zostawić jako nieużytkowe, a później gdy zacznie brakować miejsca zaadaptować je tworząc pokój lub dwa i łazienkę.

Może ktoś buduje lub wybudował ten dom na Śląsku najlepiej na Górnym Śląsku i podzieliłby się informacjami, zdjęciami na ten temat, a może i byłby chętny pokazać jak wygląda ten dom już zbudowany lub na etapie budowy ?

pozdrawiamy Wiola i Tomek
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...