Skocz do zawartości

Zbyt jasna fuga po wyschnięciu


Recommended Posts

Zacząłem fugować gres szkliwiony (pierwszy raz o robię ;) ). Fuga Atlas Artis w kolorze 018. Niestety minęła już ponad doba, a fuga jest bardzo jasna. Zresztą płytki wokół też były jasne. Myte to było samą wodą już kilka razy i kiedy fuga jest nawilżona to ma odpowiedni kolor, a kiedy wyschnie jest kilka odcieni jaśniejsza. Pierwsze mycie po za fugowaniu było zrobione po 20-23 minutach.

 

I teraz mam 2 możliwości czemu tak jest. Za długo zwlekałem z pierwszym myciem i/lub poszło za dużo wody przy pierwszym myciu gdyż używałem gąbki na pacy "Kubala" i wyciskałem na rolkach. Potem widziałem kilka komentarzy na różnych stronach, że ta Kubala daje za dużo wody i ma za duże pory.

 

Dla testów zrobiłem kolejny metr i teraz pierwsze mycie zrobiłem po ok. 10 minutach oraz zwykłą miękką gąbką do mycia ciała dobrze wyciśniętą. Jak na razie kolor fugi jest taki jaki powinien być.

 

Czy na tej jasnej fudze jest szansa, że kolor wróci? Lub czym można to wspomóc. Bo jak na razie to myślę, że zostanie mi tylko wydłubanie tej fugi i położenie od nowa (niby dużo nie ma bo ok. 1m2 ale płytki 15x89).

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...