Skocz do zawartości

Pompa ciepla - dom w technologi prefabrykowanej lub szkieletowej


RobertS

Recommended Posts

Witam Wszystkich

Jest to moj pierwszy raz na tym forum. Zamierzam w niedlugim czasie wybudowac dom. Oczywiscie jednym z waznych elementow jest instalacja ogrzewania. Do nie dawna zastanawialem sie nad instalacja c.o. i cwu skladajacej sie:
kominka w salonie (palony drewnem), pieca gazowego i kolektorow na dachu, natomist od jakiegos czasu zaczalem czytac o pompach i jestem sklonny zmienic zdanie. Wowczas piec gazowy zamienilbym na pompe ciepla.

Moja prosba i pytanie do was jest:jak to sie ma w przypadku domow budowanych w technologi prefabrykowanej,czy szkieletowej? Wiekszosc firm proponuje ogrzewanie podlogowe przy instalacji pomy,natomist doczytalem sie ze lepiej zrezygnowac z ogrzewania podlogowego przy tej technologi budowania ze wzgledu na straty ciepla poprzez konstrukcje domu.

Prosze doradzcie mi co powinienem zainstalowac,jaka pompe najlepiej, jaki system ogrzeanie i oczywiscie propozycje najlepszych wykonawcow czy firm.

Bede bardzo wdzieczny za pomoc poniewaz ta instalacja jest najkosztowniejsza w domu w zwiazku z czym jest bardzo wazna dla mnie zeby nie popelnic bledu.

Pozdrawiam wszystkich.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Konstrukcja domu nie ma większego wpływu na to jaki system ogrzewania zostanie zamontowany. Decydująca jest bowiem izolacja cieplna podłóg w przypadku montowania ogrzewania podłogowego.



Poszukuje eksperta z ktorym moglbym sie skontaktowac i porozmawiac badz nawet spotkac osobiscie i poradzic co do wielu tematow, technologi lub montowanych systemow. Prosze o jakies kontakty,badz miejsce gdzie moge zasiegnac takiej potady.

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
zasadniczo wybór systemu ogrzewania zależy od wypadkowej z następujących zagadnień: rodzaj budynku (technologia budowy, przeznaczenie - dom jedno lub wielo rodzinny, hotel, biuro itp.), wielkość domu oraz ilość osób, oczekiwania (samo grzanie czy grzanie & chłodzenie), infrastruktura (dostępność gazu miejskiego, położenie) oraz ewentualne upodobania, dlatego przed zaproponowaniem systemu proszę o uszczegółowienie zagadnienia ...

mając określone założenia zaproponuje system wraz z odpowiednim układem instalacji odbiorczej ... nie ma jednoznacznie najlepszej instalacji, bo przykładowo ogrzewanie podłogowe jest najlepszym sposobem ogrzewania pomieszczeń, ale tylko ogrzewania a przy tym zdecydowanie najdroższym inwestycyjnie ...

proszę o kontynuację tematu na forum lub telefonicznie
Tomasz Kotruchow/ FONKO
0801 367333
0604 967504
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...