Skocz do zawartości

Jak długo tynk może schnąć i jak można ten proces przyspieszyć?


Recommended Posts

Miesiąc temu zakończono tynkowanie ścian wewnętrznych tynkiem gipsowym, ale mimo ciągłego wietrzenia - w wielu miejscach tynk jest nadal mokry i bardzo miękki. Mokre powierzchnie występują głównie na ścianach zewnętrznych przy podłodze i pod sufitem. Jak długo jeszcze tynk może schnąć i jak można ten proces przyspieszyć?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/chemia-budowlana/porady/22056-jak-dlugo-tynk-moze-schnac-i-jak-mozna-ten-proces-przyspieszyc

Link do komentarza
Gość Nie święty
Jak słyszałem od znakomych ze tynk maszynowy eysychał im ponad 9 mieiecy, to zdecydowalem sie na tynk cementowo-wapienny. Mi wysechł po tygodniu. Delikatne przeszlifownie scian reka z papierem sciernym, aby pousowac pozostalosci. A ciany mam gladkie. Nie tak jak po gipsie ale wystarczajaca. Farby teraz sa geste. I sama struktura farby wyrownuje i tworzy gladka strukture.
Link do komentarza
Gość mhtyl
12 godzin temu, Gość Nie święty napisał:

Jak słyszałem od znakomych ze tynk maszynowy eysychał im ponad 9 mieiecy, to zdecydowalem sie na tynk cementowo-wapienny.

To chyba znajomych wodą polewał co dzień że trwało to aż 9 miesięcy :) tynk cementowo-wapienny też jest maszynowy.

Link do komentarza
Gość Szyderca tynkarz
Haha, śmieszy mnie jak ktoś, wybiera tynk cementowo-wapienny bo jest zdrowszy i lepiej oddycha od gipsowego a potem trzeba szpachlować "cemenciaka" i wszystko jest zaklejone. I tyle z tej paroprzepuszczalności. Natomiast "mądry" inwestor jest lżejszy w portfelu o kilka tysięcy złotych :-)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

tynk cementowo- wapienny  wysycha po 1 miesiącach , a gipsowy  - zależy od grubości , wilogności  , składu -  może schnąc bardzo długo  - nie można przyspieszyć  - czas zrobi swoje / często  po pomalowaniu  farba schodzi , to znaczy że tynk nie wyschnął. Ja tylko tynki cementowo-wapienne 

Link do komentarza
3 godziny temu, pikuś1 napisał:

tynk cementowo- wapienny  wysycha po 1 miesiącach , a gipsowy  - zależy od grubości , wilogności  , składu -  może schnąc bardzo długo  - nie można przyspieszyć  - czas zrobi swoje / często  po pomalowaniu  farba schodzi , to znaczy że tynk nie wyschnął. Ja tylko tynki cementowo-wapienne 

:zalamka: Zlituj się i zastanów co wypisujesz.

Link do komentarza

Szanowny Panie,
Czas wysychania tynków jest uzależniony od wielu czynników, w tym od rodzaju podłoża, rodzaju tynku, grubości nałożonej warstwy i warunków panujących w pomieszczeniu. Ściany wysychają szybciej w miejscach, gdzie występuje bardziej intensywna  cyrkulacja powietrza. Aby przyspieszyć wyschnięcie, mokrych miejsc, warto zwrócić uwagę na zapewnienie odpowiedniej wymiany powietrza.

Link do komentarza
Proszę o pomoc opinie, chce kupić mieszkanie w bloku tynki cement wapnia był kladzone w zimę i do tej pory nie wyschly, chcą nagrzewnice przyspieszyć schnięcia jak się zdecyduje na mieszkanie. W wrześniu chce kupić i wykanczac czy to realne przy takiej wilgoci
Link do komentarza

To brzmi trochę nieprawdopodobnie :icon_rolleyes::zalamka:... od zimy?

To stary blok? Jaka warstwa tego tynku została położona?

 

Może nie mają warunków na wyschnięcie...

Wentylacja pewnie nie działa prawidłowo, okna pozamykane...

Wietrzyć, otwierać okna w upały - musi wyschnąć!!!

Można dogrzewać!

 

No, chyba że gdzieś hydraulika źle zrobiona i cieknie...

 

Link do komentarza

To są nowe bloki, okna uchylone i wiatro łapy w oknach, rury raczej szczelne. Całą zimę stał blok ocieplony z założonym z samym styropianem bez tynku i dach tylko przykryty folią i łatami może to coś wpłynęło? Bądź NIKT nie pilnował temperatury podczas kładzenie tynku w wewnątrz niewiem, większość mieszkań mniej lub więcej tynk mokry. Wogole na tej budowie nie starannie jest wykonanie, klatki już pomalowane i nie pamiętam czy były już suche ale wątpię, jak kierownika budowy zapytam to pewnie powie że tak oczywiście były suche, to nawet nie pytam, bo już wielokrotnie kłamał. A jak już się kupi zapłaci to już po, może się walić byle żeby im się pieniądze zgadzaly. Dachy krzywe, lepiej są położone na biedronce, wszędzie w mieszkaniach butelki po wódkę, kostka położona falujaco :-).

 

Rozmawiałem z kierownikiem i zaproponował że zrobią tzw przecierke i wstawią nagrzewnice i że do września będzie suche, a zależy im na kliencie bo nie mam zbyt wielu chętnych do zakupu mieszkań

Link do komentarza

 

 

Jak one TYLE czasu nie wyschły, a są GIPSOWE, to mogą nie trzymać się kupy...

Jak z ich twardością? Tylko jak to samemu, bez przenośnego laboratorium sprawdzić... :scratching:

Gwoździem... Tylko z czym porównać...

Link do komentarza
2 godziny temu, uroboros napisał:

 

 

Jak one TYLE czasu nie wyschły, a są GIPSOWE, to mogą nie trzymać się kupy...

Jak z ich twardością? Tylko jak to samemu, bez przenośnego laboratorium sprawdzić... :scratching:

Gwoździem... Tylko z czym porównać...

Z niczym nie porównywać. Zostawić to w spokoju i nie kupować problemów. Bo coś czuję, że w tym lokalu nie będzie można się z nich wygrzebać.

Link do komentarza
Dnia 8.08.2019 o 16:26, Gość napisał:

zależy im na kliencie bo nie mam zbyt wielu chętnych do zakupu mieszkań

Pewnie trafiają na bardziej "budowlanych" klientów, którzy oglądając "wytwór" - natychmiast robią w tył zwrot!

 

3 godziny temu, retrofood napisał:

Zostawić to w spokoju i nie kupować problemów.

To chyba jest najsłuszniejsze wyjście...

Link do komentarza

Jeśli tego jeszcze nie kupiłeś, ani nie zadatkowałeś, to mijaj tego budowlańca szerokim łukiem!

 

Co to znaczy:

45 minut temu, Jakub125 napisał:

Za ścianą jest kolejne mieszkanie dopiero budowane 

Jest część budynku zrobiona do sprzedaży, a teraz dobudowują kolejną klatkę od fundamentów? :icon_eek:

 

Może jakaś fotka budynku...

Link do komentarza
5 minut temu, uroboros napisał:

Jeśli tego jeszcze nie kupiłeś, ani nie zadatkowałeś, to mijaj tego budowlańca szerokim łukiem!

 

Co to znaczy:

Jest część budynku zrobiona do sprzedaży, a teraz dobudowują kolejną klatkę od fundamentów? :icon_eek:

 

Może jakaś fotka budynku...

W styczniu były robione tynki gipsowe, zdjęcia z wczoraj ta z rurą gazową to w miarę wyschla ale równolegle do tej z rurą jest już cała mokra pierwsze zdjęcie 

Tak oddają etapami i od fundamentu buduje 

Nie mam fotek jest etap zrobiony i kolejny obok ściana budowany kolejne dwie klatki 

Link do komentarza
1 godzinę temu, bajbaga napisał:

Jak dla mnie jest to "wilgoć" technologiczna -

Fotki 3 i 7... Od stycznia? Po tych upałach? Wilgoć technologiczna?

To jest mieszkanie... u córki cały dom piętrowy tynkowany gipsowym w październiku w miesiąc, może półtora był dosuszony, wprawdzie dogrzewany gazowym CO (na okrągło 23 do 25 stopni), ostro wietrzony i osuszaczem traktowany...

Jeśli po tegorocznej wiośnie i początku lata przez pół roku ta wilgoć jest taka jak na zdjęciach, to wentylacji tam nie ma ani ciut, ciut... Albo ta wilgoć jest wciąż jakoś "dostarczana"...

Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie schnięcia tynków. Czy jeżeli na chwilę obecną nie ma możliwości podłączenia osuszacza powietrza lepiej zostawić okna uchylone czy zamkniete przy obecnej temperaturze. Będę wdzięczny za pomoc.
Link do komentarza
1 godzinę temu, Gość Piotr napisał:

Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie schnięcia tynków. Czy jeżeli na chwilę obecną nie ma możliwości podłączenia osuszacza powietrza lepiej zostawić okna uchylone czy zamkniete przy obecnej temperaturze. Będę wdzięczny za pomoc.

zadbać o temperaturę dodatnią i nie robić przeciągów!

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...