Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry, piszę do Państwa o poradę, Planuję przerobić garaż pod pokój/gabinet, Jest to stare budownictwo więc wylewka też była krzywa , została skuta, pod wylewką jest piach wymieszany z ziemią i teraz mam pytanie co radzicie.. Czy mogę tak aby na tej ziemi rozłożyć np papę, folie , styropian 10cm lub styrodur bo niby, że lepszy (co też radzicie) na to siatka zbrojeniowa i wylewka ok 8-10cm, czy taka wystarczy? 

lub:

Pogłębienie pomieszczenia , papa/folia i zrobienie pierwszej wylewki a dopiero na tą wylewkę ułożyć styropian i zalać drugą wylewka?  

Jakie macie doświadczenia i czy możecie podpowiedzieć?

Dodam tylko, że nie będzie tam tak zwanego ogrzewania połogowego, zwykły wiszący grzejnik .

Pozdrawiam serdecznie. 

Link do komentarza
Gość mhtyl
25 minut temu, rss8 napisał:

Pogłębienie pomieszczenia , papa/folia i zrobienie pierwszej wylewki a dopiero na tą wylewkę ułożyć styropian i zalać drugą wylewka?  

Takie rozwiązanie jest poprawne i nie ma znaczenia czy będzie podłogówka, znaczenie miała by grubość wylewki podłogi gdybyś miał ogrzewanie podłogowe.

Jaką masz wysokość w pomieszczeniu?

Link do komentarza

Wylewka musi być z licowana z pomieszczeniem (z komerażem)  z którego się będzie wchodzić do przyszłego pokoju  aby stopni nie było wiec wysokość jest ok 240cm , więc też wszystko zależy od wylewki ile trzeba pogłębić pomieszczenie. 

Link do komentarza
Gość mhtyl

Wysokość jest ok i właśnie dlatego pytałem o wysokość abyś tak zrobił aby s wyszedł na równo z poziomem innych pomieszczeń.

8 minut temu, rss8 napisał:

więc też wszystko zależy od wylewki ile trzeba pogłębić pomieszczenie. 

Dlatego musisz sobie już sam wyliczyć, podpowiem abyś na chudziaka liczył około 10 cm.

Link do komentarza

Dziękuję za podpowiedź.  A proszę mi jeszcze podpowiedzieć , wylewka 1 - czy między piachem A wylewka jakaś papa, folia,  siatka zbrojeniowa?

Wylewka 2 - czy miedzy wylewka pierwsza A druga  i sturopianem jakaś folia , papą, siatka zbrojeniowa i grubość wylewki 2 która będzie spoczywac na styropianie. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Gość mhtyl
5 godzin temu, rss8 napisał:

Dziękuję za podpowiedź.  A proszę mi jeszcze podpowiedzieć , wylewka 1 - czy między piachem A wylewka jakaś papa, folia,  siatka zbrojeniowa?

Bezpośrednio wylewasz na piach. Po wylaniu dopiero dajesz papę lub folię jako izolację. Zbrojenie jest zbyteczne ale jeżeli dasz siatkę to nic sie nie stanie.

Jak duże jest to pomieszczenie?

5 godzin temu, rss8 napisał:

Wylewka 2 - czy miedzy wylewka pierwsza A druga  i sturopianem jakaś folia , papą, siatka zbrojeniowa i grubość wylewki 2 która będzie spoczywac na styropianie. 

Po ułożeniu styropianu dajesz folię aby odizolować styropian od wylewki i na to wylewka, 5 cm spoko wystarczy ale do wylewki dodaj włókna PP i plastyfikator i jak kolega wcześniej wspomniał nie zapomnij o dylatacji brzegowej.

 

Link do komentarza

Dzień dobry,

 

polecamy rozwiązanie podłogi na gruncie z keramzytem Leca i jednym z jastrychów Weber.

Rozwiązanie Leca keramzyt: https://leca.pl/rozwiazania/podloga-na-gruncie-do-szybkiego-wykonania-keramzyt-w-workach/

 

Jastrychy Weber znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/search-content/content_type/product/activities/jastrychy-cementowe-48

 

Zapraszamy do kontaktu! :) Pozdrawiamy!

Link do komentarza

Pomieszczenie  ma ok 15m2. Podloze jest chyba stabilnie, przez 20lat spoczywała na niej wylewka, jest dość twarde. 

Wiadomo,  że ostateczny wybór jak zrobię należy do mnie,  ale bardziej bezpiecznie jest chyba zrobić dwie wylewki?

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...