Skocz do zawartości

Droga dojazdowa do działek.


otomarcin

Recommended Posts

Dzień dobry,
Razem z sąsiadem wyraziliśmy chęć zrobienia drogi dojazdowej do naszych działek w celu późniejszej budowy domów, bądź odsprzedaży już wydzielonych działek. Chciałbym zapytać jak to wygląda krok po kroku i czy ktoś już wykonywał taką operację. Działki są szerokie bo prawie po 30m więc jak oddamy po 3 metry na drogę sporo i tak zostanie. Moje pytanie od czego trzeba zacząć. Czy trzeba gdzieś pierw zgłaszać w gminie że chcemy zrobić drogę dojazdową czy najpierw brać geodetę niech wydziela drogę i tak dalej.  W załączniku wrzuciłem jak ta drogą miałaby iść od drogi głównej.

droga.jpg

Link do komentarza
Gość mhtyl

Jest MPZP czy nie?

Najlepiej dowiedz się jakiej minimalnej wielkości działki są dopuszczone w gminie i przy wydzielaniu grogi podziel pole na działki, ale i tak przygodę musisz zacząć od gminy i dowiedzieć się czy te Wasze pola  mogą być wydzielone pod zabudowę mieszkalną.

Link do komentarza

W mpzp mamy 88% działki budowlanej. W planie jest również wzięty pod uwagę teren na dwie drogi wewnętrzne przebiegające przez wszystkie działki wrzuciłem rysunek wygląda mnie więcej tak (Załącznik). Z tym że nie wszyscy mieszkańcy będą chcieli te drogi i ciągnęłoby się to pewnie latami. Stąd decyzja o zrobieniu własnej drogi dojazdowej.

droga.jpg

Link do komentarza
Gość mhtyl

Jeżeli w palnie jest że to pod działki budowlane to teraz musisz po pierwsze odwiedzić gminę i doprecyzować czy taki podział i wytyczenie drogi będzie aprobowane i dopiero po tym geodeta i dobrze by było gdybyście od razy wydzielili działki bo cenowo wyjdzie to taniej niż w późniejszym terminie przystąpicie do wytyczenia działek.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...