Skocz do zawartości

Historia edycji

zenek

zenek

Przede wszystkim na twoim miejscu sprawdziłbym wymiary przekrojów poszczególnych części tej wieźby z projektem. Np. krokwie  - jeśli dobrze odczytałem fotki - wydają mi się na zbyt słabe. I chyba różne. A to b. ważna część konstrukcji dachu.

Kleszcze też wydają się co najmniej niszczyć membranę, a spinają krokiew o tak cienkich wymiarach - że ja bym to sprawdził.

Ale też jest kwestia gęstości i rodzaju konstrukcji dachu - to warunkuje te przekroje. Więc nie da się miarodajnie ocenić nie będąc na miejscu i nie mając projektu.

W kwestii więc łączeń, też chyba nie jest najlepiej, ale trudno to ocenić z kilku fotek. Najlepiej wziąść jakiegoś sprawdzonego cieślę na miejsce, albo konstruktora. Powie miarodajnie, co jest OK, a co poprawić.

zenek

zenek

Przede wszystkim na twoim miejscu sprawdziłbym przekroje poszczególnych części tej wieźby z projektem. Np. krokwie  - jeśli dobrze odczytałem fotki - wydają mi się na zbyt słabe. A to b. ważna część konstrukcji dachu.

Kleszcze też wydają się co najmniej niszczyć membranę, a spinają krokiew o tak cienkich wymiarach - że ja bym to sprawdził.

Ale też jest kwestia gęstości i rodzaju konstrukcji dachu - to warunkuje te przekroje. Więc nie da się miarodajnie ocenić nie będąc na miejscu i nie mając projektu.

W kwestii więc łączeń, też chyba nie jest najlepiej, ale trudno to ocenić z kilku fotek. Najlepiej wziąść jakiegoś sprawdzonego cieślę na miejsce, albo konstruktora. Powie miarodajnie, co jest OK, a co poprawić.

×
×
  • Utwórz nowe...