Skocz do zawartości

Ciepła woda wraca do zimnej - cwu


jumper

Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Mam wymieniony piec węglowy + zasobnik na nowy piec gazowy saunier duval z zasobnikiem (komplet). Problem jest taki, że w kranie z zimną wodą co znajduje się za zasileniem zasobnika wody po chwili używania wody pojawia mi się letnia woda.
Rurka zasilająca zimną wodą robi się ciepła i potem jest lekko letnia do zbiornika wyrównawczego. Przed wyminą pieca i zasobnika tak nie było. Zastanawiam się czy zbiornik wyrównawczy jest dobrze zamontowany?
Instalator co mi to montował powiedział, że nie ma znaczenia gdzie jest, ale wg. mnie jest coś nie tak bo raczej ciepła woda nie powinna się pojawiać na zimnej.

 

Załączam prosty schemat dla zobrazowania problemu.

 

Będę wdzięczny za wskazówki i pomoc.

schemat cwu.jpg

Link do komentarza

Dzięki za odpowiedź.

 

Cyrkulacji nie ma w układzie.
Zawór zwrotny jak powiedział mi instalator jest - na zdjęciu obok zaworu motylkowego, na zasilaniu ciepłej wody i tyle.

Chodzi mi też czy zbiornik wyrównawczy jest dobrze zamontowany, bo zasilanie wody idzie z "lewej strony" i wg. schematów powinien być od strony zasilania wody.
Jeszcze jest sprawa gwarancji na zbiornik, czy przy takiej  instalacji może coś się stać złego?

Co tu trzeba zmienić żeby było tak jak trzeba?

 

odnośnie schematu, to co mam konkretnie rozrysować ze szczegółami?

Link do komentarza
Gość mhtyl
2 godziny temu, jumper napisał:

Zawór zwrotny jak powiedział mi instalator jest - na zdjęciu obok zaworu motylkowego,

Albo zmień instalatora albo Ty przekręciłeś to co powiedział instalator, bo to nie jest zawór zwrotny tylko zawór bezpieczeństwa.

woda1 (1).jpg

Co prawda takie zawory bezpieczeństwa są wraz z zaworami zwrotnymi ale to nie jest to co ma być a i zasadza działania podejrzewam tego zaworu bezpieczeństwa z zaworem zwrotnym jest inna aniżeli zaworu zwrotnego.

Tak wygląda zwór zwrotny.

633126_1.jpg

ferro-zawor-zwrotny-1-10120.jpg

Link do komentarza

O ile schemat odpowiada rzeczywistości, to instalacja powinna być przerobiona zgodnie z rysunkiem. Zbiornik wyrównawczy najlepiej umieścić wyżej  bo niż zbiornik i kocioł. wtedy w razie konieczności jego zmiany nie trzeba ich opróżniać z wody (bez zakładania zaworu odcinającego przed naczyniem wyrównawczym). Przydałby się jeszcze manometr przed zbiornikiem wyrównawczym.

Ten mały zawór bezpieczeństwa, który tu jest się nie nadaj. Takie stosuje się tylko do małych zbiorników o pojemności kilkudziesięciu litrów. Typowo w elektrycznych podgrzewaczach 50-80 l.

schemat-b.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A ja się zastanawiał czemu czuć dym jak sąsiad pali i to dwa piętra niżej albo czemu tak czuć smażone nie moje 🤣 Jak widać dodatkowe otwory kanału wentylacyjnego 😁   Jak to zrobić dobrze ? Ponownie pakuł napchać i zapianować?
    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...