Skocz do zawartości

Zabrakło gazobetonu - czy mogę dać inną gęstość?


Recommended Posts

Witam. Na rynku jest obecnie problem z gazobetonem. Wybrałem firmy H+H Gold + o gęstości 600, jako że planuje ocieplić styropianem 20 cm z uwagi na występujące rolety. Przyjechało 11 palet czyli 360 szt, a potrzebuje jeszcze 22 palety. Niestety nie wiadomo kiedy będą kolejne 600tki. I myślę co tu zrobić. Nie ma za to problemu z 500. Tylko że jak już wziąłem 600 to czy mogę je mieszać? Czy może te 360 szt dac na ściany wewnętrzne a zewnętrzne zrobić z 500tki? Lub 600tki dać na podstawe a górę wyłożyć 500? Oczywiście 500 są cieplejsze ale przy styro 20 cm to chyba nie będzie miało znaczenia?

Link do komentarza
Gość mhtyl
10 minut temu, dedert napisał:

Na rynku jest obecnie problem z gazobetonem.

Chyba sobie żarty robisz albo wierzysz jakiemuś nawiedzonemu sprzedawcy.

12 minut temu, dedert napisał:

 I myślę co tu zrobić. Nie ma za to problemu z 500

Cieplejsze znaczy sie lżejszy i kruchszy niż 600 i za pewne droższy.

Nie rozumiem po co ktoś bierze się za handel materiałami skoro nie może zapewnić dostawy na budowę?

Wg mnie może być ale z takimi pytaniami wal do kierownika, od tego masz go i za coś mu chyba płacisz.

Link do komentarza

Może gazobetonu nie brak jako takiego ale nie wiem czemu jest problem z H+H. Czekam od początku roku, pierwszą partie dostałem jakiś miesiąc temu i teraz gdzie nie zadzwonię do jakiejś hurtowni słyszę że dopiero wrzesień październik. Albo że ludzie czekają z lutego nawet. Chyba że H+H taki popyt ma. 

H+H ponoć ogólnie jest dość twardy, wg parametrów wytrzymałość na ściskanie ma 4Mpa i 5Mpa (500 i 600).

Link do komentarza
Gość mhtyl

Wpisałem tak z ciekawości w google beton komórkowy H+H wielkopolska i wyskoczyło kilkanaście ogłoszeń, więc nie rozumiem czy hurtownicy lecą sobie w  kulki bo im sie nie opłaca ściągać taką ilość albo są spaleni u producenta. Tak na marginesie to jeżeli zamawia sie w hurtowni materiały na budowę to raczej kompleksowo i z wyprzedzeniem a nie na raty, wg mnie zamawiając w hurtowni materiał na budowę domu powinieneś zamówić kompleksowo a nie kupować po kilkanaście palet, wtedy możesz uzyskać konkretny rabat.

Z tego co pamiętam to Solbet ma podobne wymiary co H+H więc może rozglądnij sie za Solbetem, cenowo kiedyś wychodził taniej niż Ytong, dzisiaj podejrzewam że cena nie powinna znacznie odbiegać od H+H.

Link do komentarza

Dzwoniłem do wszystkich dystrybutorów H+H w wielkopolsce i okolicach i wszystko na wrzesień. A ja w styczniu zgłaszałem zapotrzebowanie w hurtowni która tak zachwalała H+H na 1700 szt i dostałem 11 palet bo inni też czekają. A wyjaśnienia sprzedawcy to takie że brak kontaktu z producentem, lub jest utrudniony lub mają dać znać.

Ogólnie jest problem tylko z 600 więc nie wiem czy ma on większy popyt, czy producent za mało wyprodukował. W każdym bądź razie chyba będę musiał przejść na 500. A Gold+ ma długość 62,5cm długości , 25cm wysokości i szerokość 24cm. Jest on na pewno większy niż pozostałe gazobetony.

Link do komentarza
Gość mhtyl

Wiesz, nie mi oceniać ale jak jest tak jak piszesz to nie wróżę firmie H+H długiego żywota, bo nikt nie pozwoli sobie na przestoje budowlane. Ja codziennie przejeżdżam obok fabryki Ytonga i powiem Ci że na placu stoi mnóstwo palet z pustakami a samochody z paletami ytonga nie sposób nieraz zliczyć ile jeździ, praktycznie nie ma dnia abym nie widział tira z paletami ytonga.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...