Skocz do zawartości

Rozchodzący się Pałac, zabezpieczenie przez dalszym niszczeniem


Recommended Posts

Witam

 

Jestem zarządcą pałacu z 1650 roku. Pałac w 2009 spalił się najwyższe piętro zawaliło się, aby go zabezpieczyć został pokryty dachem. Obecnie Pałac jest w użytkowaniu na parterze są biura a 1 piętro nie jest użytkowane. Górna cześć wcale niebyła odbudowywana i nie ma tam sufitów. 

 

Żeby już za dużo nie namieszać!!!!    Na ścianach pałacu pojawiły się duże pęknięcia, boczne ściany rozchodzą się. Potrzebuję firmy która zajmuje się, że tak powiem zszywaniem budynków.

 

Osobiście myślałem żeby wbić kotwy i związać pękające miejsca stalową liną. Jeśli są inne metody to proszę o podpowiedz.

 

Najbardziej zależy mi na firmie która to zrobi i wyda papier, w którym będzie napisane że ściany są zabezpieczone na przynajmniej 3 lata 

 

Albo chociaż jak profesjonalnie nazywa się "zszywane budynków"

Link do komentarza
Gość mhtyl

Oglądał to jakiś inspektor budowlany?

Nie wiem jak to wygląda bo nie widzę tego  ale powiem, ze jeżeli na dole dalej funkcjonują biura i pracują tam ludzie to jesteś odważnym człowiekiem, gdyby coś się stało pracownikom czy petentom to Ciebie pierwszego prokurator zaprosi "na dywanik".

W jakim rejonie Polski leży ten pałac? bo pytasz o firmy ale nie podałeś regionu.

Link do komentarza
1 godzinę temu, Dziangi napisał:

Żeby już za dużo nie namieszać!!!!    Na ścianach pałacu pojawiły się duże pęknięcia, boczne ściany rozchodzą się

1. Pokaż fotki tych ścian, pęknięć.

2. Poszukaj konstruktora, który oceni zagrożenie i od rzazu poradzi ci, co robić. 

3. Od razy wypisze ci ekspertyzę.

1 godzinę temu, Dziangi napisał:

Osobiście myślałem żeby wbić kotwy i związać pękające miejsca stalową liną. Jeśli są inne metody to proszę o podpowiedz.

Kotwy i lina to na chwilę, nie na 3 lata. I też nie wiem, czy więcej nie zaszkodzi, niż pomoże.

 

Inne metody? Patrz wyżej punkt 2 i 3.

Link do komentarza

Duże pęknięcia: może wzięliście to zbyt dosłownie, są to pęknięcia na które trzeba zareagować, zaraz budynek się nie rozsypie spokojnie. 

 

Gdzie albo jak znaleźć takiego konstruktora? 

 

Fotki dodam później teraz nie mogę ich zrobić. 

 

województwo Dolnośląski koło Świdnicy 

Link do komentarza
Gość mhtyl
1 godzinę temu, Dziangi napisał:

Duże pęknięcia: może wzięliście to zbyt dosłownie, są to pęknięcia na które trzeba zareagować, zaraz budynek się nie rozsypie spokojnie. 

 

 

5 godzin temu, Dziangi napisał:

Na ścianach pałacu pojawiły się duże pęknięcia, boczne ściany rozchodzą się.

No bo takim opisie że ściany się rozchodzą to wybacz ale wyobraźnia podziałała :) 

1 godzinę temu, Dziangi napisał:

województwo Dolnośląski koło Świdnicy 

Na Dolnym Śląsku nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniej firmy zajmującej sie takimi rzeczami. Nie raz widziałem jak firmy odnawiały i naprawiały zabytki we Wrocławiu, więc gdybyś poszperał w necie to byś znalazł na bank.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...