Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Historia edycji

mhtyl

mhtyl

37 minut temu, odaro napisał:

Jak naprawić takie uszkodzenie.  Wystarczy koszulka termokurczliwa?   Jeżeli tak to jaka?

Jeżeli żyły nie zostały uszkodzone to rurka termokurczliwa powinna wystarczyć. ale nie zwykła tylko z klejem, hermetyczna albo specjalna izolacja  do muf.

Gdybyś dał termokurczliwa z klejem to proponowałbym dać ja razy trzy, czyli pierwszy kawałem rurki np  dł 6 cm, drugi 12 cm a trzeci 18 cm i po zawulkanizowaniu pierwszej  rurki nałożyć drugą i zawulkanizować a potem trzecia w sposób symetryczny aby każda rurka zakrywała z dwóch stron poprzednią.

Tylko aby zastosować rurki termo musisz mieć bynajmniej jeden koniec przewodu na wierzchu i sam przewód musiałby do miejsca uszkodzenia być odsłonięty od ziemi.

37 minut temu, odaro napisał:

Jak mogę sprawdzić miernikiem przewód który nie jest jeszcze podłączony do napięcia. 

A przyrządem sprowadzisz czy nie ma zwarcia   podpinając przyrząd pod końcówki danej żyły na przemian, najpierw brązowa z jednej strony a z drugiej do niebieskiej, a potem sprawdzisz czy każda żyła ma przejście podpinając przyrząd pod obie końce jednej żyły. Tak sprawdzisz jeżeli kabel masz na wierzchu i możesz zbliżyć końcówki przewodu do siebie, bo miernik nie ma zbyt długich kabli z próbnikami.

mhtyl

mhtyl

35 minut temu, odaro napisał:

Jak naprawić takie uszkodzenie.  Wystarczy koszulka termokurczliwa?   Jeżeli tak to jaka?

Jeżeli żyły nie zostały uszkodzone to rurka termokurczliwa powinna wystarczyć. ale nie zwykła tylko z klejem, hermetyczna albo specjalna izolacja  do muf.

Gdybyś dał termokurczliwa z klejem to proponowałbym dać ja razy trzy, czyli pierwszy kawałem rurki np  dł 6 cm, drugi 12 cm a trzeci 18 cm i po zawulkanizowaniu pierwszej  rurki nałożyć drugą i zawulkanizować a potem trzecia w sposób symetryczny aby każda rurka zakrywała z dwóch stron poprzednią.

Tylko aby zastosować rurki termo musisz mieć bynajmniej jeden koniec przewodu na wierzchu i sam przewód musiałby do miejsca uszkodzenia być odsłonięty od ziemi.

33 minuty temu, odaro napisał:

Jak mogę sprawdzić miernikiem przewód który nie jest jeszcze podłączony do napięcia. 

A przyrządem sprowadzisz czy nie ma zwarcia   podpinając przyrząd pod końcówki danej żyły na przemian, najpierw brązowa z jednej strony a z drugiej do niebieskiej, a potem sprawdzisz czy każda żyła ma przejście podpinając przyrząd pod obie końce jednej żyły. Tak sprawdzisz jeżeli kabel masz na wierzchu i możesz zbliszyc końcówki przewodu do siebie, bo miernik nie ma zbyt długich kabli z próbnikami.

• Utwórz nowe...