Skocz do zawartości

Deskowanie dachu


Recommended Posts

Dzień dobry

 

Mam pytanie, jestem w trakcie budowy domu. Dekarz zadał mi pytanie czy chce mieć pełen dekskowanie? Nie wiem czy zdecydować się na to. 

Doczytałem, że deskowanie poprawia wytrzymałość dachu, jest mniejsze prawdopodobieństwo posiadania kun, mniejsze straty ciepła.

Dodam, że dach będzie z dachówki ceramicznej i na poddaszu będą pokoje. 

 

Czy ktoś może coś powiedzieć na temat deskowania? czy wchodzić w to?

Link do komentarza

Pod względem technicznym o konieczności deskowania dachu pod dachówkę decyduje kąt nachylenia połaci - przy spadkach mniejszych niż 25 - 30 st. jest to niezbędne, a w innych wskazane.  Jednak przy kryciu poddasza użytkowego konieczne jest utworzenie pustki wentylacyjnej pod deskami - na FWK mocowane są kontrłaty, a na nich dopiero przybija się deskowanie.

Link do komentarza
Gość mhtyl
1 godzinę temu, krzy_krzy napisał:

Dzień dobry

 

Mam pytanie, jestem w trakcie budowy domu. Dekarz zadał mi pytanie czy chce mieć pełen dekskowanie? Nie wiem czy zdecydować się na to. 

Doczytałem, że deskowanie poprawia wytrzymałość dachu, jest mniejsze prawdopodobieństwo posiadania kun, mniejsze straty ciepła.

Dodam, że dach będzie z dachówki ceramicznej i na poddaszu będą pokoje. 

 

Czy ktoś może coś powiedzieć na temat deskowania? czy wchodzić w to?

Bez względu na kąt nachylenia dachu deskowanie jest słusznym wyborem. Zwróć uwagę na wentylację połaci dachowej i otwartą kalenicę.

Musisz tylko zadbać o prawidłowość wykonania a potem przypilnować przy ocieplaniu poddasza aby wszystko było zrobione jak powinno być, ale o tym znajdziesz w tematach o ociepleniu poddasza.

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...