Skocz do zawartości

Fundamenty i ściany fundamentowe - podstawowe informacje


Recommended Posts

Fundament musi być dostosowany do warunków gruntowych występujących w miejscu budowy oraz bezbłędnie wykonany. Tylko wówczas przeniesie w należyty sposób, zarówno obciążenia konstrukcyjne, jak i te będące wynikiem użytkowania domu. Dobry fundament chroni budynek przed skutkami ich oddziaływania, nawet po wielu latach eksploatacji.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/fundamenty-i-piwnice/a/643-fundamenty-i-sciany-fundamentowe-podstawowe-informacje

Link do komentarza
Gość kolo
"Fundament bezpośredni w zależności od lokalnej głębokości przemarzania gruntu ma przeważnie od 0,8 do 1,4 m wysokości". ...a to ciekawostka. Gdyby inżynier mi coś takiego powiedział, to bym go zwolnił, ale jeżeli architekt lub jakiś inny artysta, to wybaczyłbym. Poza wszystkim nowa norma fundamentowa nie mówi na jakiej głębokości ma być posadowiony fundament. O tym ostatecznie decyduje konstruktor. Gdy mamy grunty wysadzinowe, to głębokość posadowienia rzeczywiście powinna być większa niż głębokość przemarzania.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Gość TomekG
witam czy ktos moglby mi podpowiedziecz czy jesli chce zamontowac daszek nad drzwiami i mysle zrobic dwie scianki z okien (jena z bok, druga z przodu) to musze zrobic fundament czy moge to jakos latwiej zrobic?? np polozyc cegly?? dodam ze przednia sciana to byloby okno o wymiarach 197cmx180cm (czyli cala z okna). a boczna sciana to okno o wymiarach 147cmx90cm(ponizej cegly)
Link do komentarza
9 minut temu, Gość TomekG napisał:

czy ktos moglby mi podpowiedziecz czy jesli chce zamontowac daszek nad drzwiami

Może jakiś rysunek poglądowy - bo tak z opisu trudno się zorientować.

Przy okazji - każde wykroczenie poza obrys budynku zbudowaniem w zasadzie wymaga zezwolenia, procedury w urzędzie.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...