Skocz do zawartości

Historia edycji

dedert

dedert

Zaprawa PCC polecana na fazki (wyoblenia) przy fundamentach i narożnikach (pod masy bitumiczne) też ma włókna, oraz jakieś tam żywice. Fazki z reguły mają szerokość 3x3c, a sama masa PCC ma w opisie grubość stosowania 3-50mm. Oczywiście włókna w niej są mniejsze. Jakiś czas temu stosowałem tą PCC i pomimo ciężkiej pracy z nią, okazała się bardzo przyczepna oraz wytrzymała. Ale wychodzi na to że zaprawy z włóknami ogólnie mają inną płynność. Przy zalepianiu tej rury również wiele razy mi wypływała i nie chciała się trzymać, musiałem wciskać palcami. I wtedy sobie przypomniałem jak robiłem fazki że to chyba domena takich zapraw. Ale po uzupełnieniu całości było już ok.

 

e3b4b79d1737e2d3gen.jpg

 

b41054befc3cc92dgen.jpg

 

Dziurę zrobiłem teraz by nie kopać kiedyś pod chodnikiem i bawić się w smarowanie, rozcinać styropian, folie kubełkową itp. Ale teraz na pewno się do niej przyłącze. A w razie jak okaże się że wystąpi cofka albo zwrotniak nie zadziała, to do tej rury przyłączyć mogę instalacje z piwnicy poprzez np. pompę rozdrabniającą.

dedert

dedert

Zaprawa PCC polecana na fazki przy fundamentach (pod masy bitumiczne) też ma włókna, oraz jakieś tam żywice. Fazki z reguły mają szerokość 3x3c, a sama masa PCC ma w opisie grubość stosowania 3-50mm. Oczywiście włókna w niej są mniejsze. Jakiś czas temu stosowałem tą PCC i pomimo ciężkiej pracy z nią, okazała się bardzo przyczepna oraz wytrzymała. Ale wychodzi na to że zaprawy z włóknami ogólnie mają inną płynność. Przy zalepianiu tej rury również wiele razy mi wypływała i nie chciała się trzymać, musiałem wciskać palcami. I wtedy sobie przypomniałem jak robiłem fazki że to chyba domena takich zapraw. Ale po uzupełnieniu całości było już ok.

 

e3b4b79d1737e2d3gen.jpg

 

b41054befc3cc92dgen.jpg

 

Dziurę zrobiłem teraz by nie kopać kiedyś pod chodnikiem i bawić się w smarowanie, rozcinać styropian, folie kubełkową itp. Ale teraz na pewno się do niej przyłącze. A w razie jak okaże się że wystąpi cofka albo zwrotniak nie zadziała, to do tej rury przyłączyć mogę instalacje z piwnicy poprzez np. pompę rozdrabniającą.

×
×
  • Utwórz nowe...