Skocz do zawartości

Dlaczego szary styropian odpada?


Recommended Posts

Bez różnicy czy styropian jest szary czy biały, jeśli odpada to znaczy że materiały użyte do ocieplenia były marnej jakości albo prace były wykonane niepoprawnie. Jeśli chcemy mieć dobrą, skuteczną termoizolację to nie możemy na niej oszczędzać.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Gość Budowlaniec nie boi sie niczego

Gosciu moe: napisz co znaczy oszczędzać na budowie??? cały dom ociepliłem steropianem bez kołków na silikacie! (to są oszczędnosci!) bo do 7 metrów nie potrzeba! zrobilismy testy przed robotą kleje piankowe i wybraliśmy najtańsze Heliosa za 9 zł od 1 butelki,alle! test pokazał ze naklejony steropian 10cm/10 cm zawieszone krzesło i budowlaniec usiadł i to trzymało! szczeny nam opadły!!! robilismy taki sam test z pianą tytan i ten sam efekt ale to piana za 30zł od butelki zużylismy ok 8-12 opakowań heliosa po udanych testach tej piany! Kupowaliśmy heliosa 750ml wężykowe,obcinałem końcówke na węzyk przełozyłem gwint z żużytych innych pianek z gwintem na pistolet od innych budowlańców,i gdy była juz wysokosć 5 m.nad ziemią (steropian 15 cm biały,i tylko biały) wtedy nasz odwazny gosć przeszedł sie nogami po naklejonym steropianie,powiedział troche sie ugina pod nogą daliśmy 2 m deske o szer 15cm,można było chodzić

 

ciąg dalszy: wybraliśmy najtańsze Heliosa za 9 zł od 1 butelki,alle! test pokazał ze naklejony steropian 10cm/10 cm zawieszone krzesło i budowlaniec usiadł i to trzymało! szczeny nam opadły!!! robilismy taki sam test z pianą tytan i ten sam efekt ale to piana za 30zł od butelki zużylismy ok 8-12 opakowań heliosa po udanych testach tej piany! Kupowaliśmy heliosa 750ml wężykowe,obcinałem końcówke na węzyk przełozyłem gwint z żużytych innych pianek z gwintem na pistolet od innych budowlańców,i gdy była juz wysokosć 5 m.nad ziemią (steropian 15 cm biały,i tylko biały) wtedy nasz odwazny gosć przeszedł sie nogami po naklejonym steropianie,powiedział troche sie ugina pod nogą daliśmy 2 m deske o szer 15cm,można było chodzić

 

30zł od butelki zużylismy ok 8-12 opakowań heliosa po udanych testach tej piany! Kupowaliśmy heliosa 750ml wężykowe,obcinałem końcówke na węzyk przełozyłem gwint z żużytych innych pianek z gwintem na pistolet od innych budowlańców,i gdy była juz wysokosć 5 m.nad ziemią (steropian 15 cm biały,i tylko biały) wtedy nasz odwazny gosć przeszedł sie nogami po naklejonym steropianie,powiedział troche sie ugina pod nogą daliśmy 2 m deske o szer 15cm,można było chodzić

Link do komentarza
Oczywiście, nie wszystko złoto co się świeci, ale by wyprodukować styropian dobrej jakości trzeba użyć dobrych surowców itd. a to wszystko kosztuje, więc styropian który jest najtańszy na rynku nie może być dobrej jakości, to nielogiczne
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Problemy z odspajaniem się szarego styropianu w dużej mierze można przypisać niewłaściwemu przechowywaniu i aplikacji w warunkach dużego nasłonecznienia. Styropian z domieszką grafitu należy chronić przed bezpośrednim wpływem promieni słonecznych, a przed nałożeniem kleju uszorstnić jego powierzchnię. Dotrzymanie tych zasad pozwoli uniknąć takiego ryzyka.

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Gość Marek
Ktoś napisał w komentarzu, że producenci używają tanich surowców i dlatego tańszy styropian jest słabszy. Oczywiście nie do końca się z tym zgodzę. Jeśli styropian spełnia wszelkie normy i posiada atest to nie ważne jaką będzie miał cenę. Styropian sam w sobie ma dużo właściwości, takich jak dobre wygłuszanie, nie przepuszcza wody czy nie powoduje alergii. W ogóle zaobserwowałem, że w ostatnim czasie kupienie niskiej jakości styropianu nie jest wcale takie łatwe. Jakość
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość Olek
Styropian czy biały czy grafitowy nie może być przetrzymywany czy montowany w dużym nasłonecznieniu. Także po przyklejeniu płyt, dlatego należy stosować siatki osłaniające. Artykuł tak jakby sugeruje, że montaż styropianu grafitowego jest bardzo ryzykowną decyzją (wyjątek stanowi ten z warstwą białego of course;)). Jak dla mnie to bzdury. Styropian grafitowy ma bardzo dobre właściwości, a poprawnie zamontowany, w tym w odpowiednich warunkach pogodowych, skutecznie izoluje i jest wykorzystywany w budownictwie energooszczędnym. Podsumowując, mam dom ocieplony styropianem grafitowym Termonium, ocieplenie było wykonywanie z wszelkimi zaleceniami producenta i absolutnie nic się nie zadziało, a samo ocieplenie spełniło moje oczekiwania
Link do komentarza
Gość Gruby
To proste, odpada bo: a. jakość jest kijowa - kupować należy tylko takie materiały budowlane, które posiadają pozytywne rekomendacje techniczne, najlepiej instytutu techniki budowlanej, b. prace ociepleniowe są źle wykonane -najprawdopodobniej styropian był poddany nasłonecznieniu, przez co płyty się odkształciły i odspajają się od ściany
Link do komentarza
Gość Mark
Szary styropian silnie się nagrzewa? To trzeba wykonać jasną elewację i po problemie. Pomiary temp. samego styropianu bez elewacji to bzdura. Siatka do zacienienia elewacji? A a ja myślałem, że siatki ograniczają rozprzestrzenianie się styropianu przy cieciu. Styropian się wygina i odkleja. Poprawcie system montażu o kotwy i po problemie. Reklama nowego pomysłu Swisspor??? Słabo wykonana!!
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Dnia 18.02.2021 o 17:18, Gość kris35 napisał:

Ciemne podłoża chłoną promieniowanie cieplne . O tym wielu wie. A temu co wymyślił szary styropian to zwyczajnie należy się palnąć w ten głupi łeb.

Z której strony? Od ściany? Styropian izoluje termicznie bo do tego został stworzony. Przecież styropian szary nie rozwarstwia się pod wpływem słońca a najzwyczajniej notowane są przypadki odpadania od ściany. Przyczyna - przyczepność zaprawy klejowej do powierzchni....której? Przecież styropianu. Zakładam, że dobry klej w odpowiednich warunkach trzyma się ściany prawidłowo a zalecenia i instrukcje producentów systemów jasno określają warunki prowadzenia robót. Przeważnie "zabójcza" jest zbyt wysoka temperatura. To nam powie każdy tynkarz, malarz, glazurnik.

A cała reszta to niedomówienia i ploty.

Link do komentarza
16 minut temu, aru napisał:

jaki odwrotny? a gdzie lepiej się usmażysz na słońcu?

My tu o styropianie prawimy a nie o przystosowaniu ludzi do warunków, w których żyją od wieków.

Skoro szary styropian ma być aż tak wrażliwy na róznice temperatur to może go wapnem pomalować albo z marszu nakleić białą tkaninę i na to siatkę i mamy gotowe podłoże pod tynk po lekkim "domizianiu". Coś mi tu zalatuje "propagandą" z tymi naprężeniami ale cóż. Nie stałem pod elewacją, nie czekałem aż mi na "łeb" spadnie. Na chwilę obecną mogę ewentualnie podejść sceptycznie i czekać na kolejne "niepokojące sygnały" z placów budów.

Link do komentarza

Owszem, dlatego napisałem, że pod ścianą nie stałem, ale skoro ten styropian wymaga aż takiego zabezpieczania przed przegrzaniem w celu uniknięcia naprężeń i "demolki" (nawiązuję do filmu), to kto by chciał z takim materiałem pracować. Moim zdaniem to "burza w szklance wody". Na filmie faktycznie przedstawione jest ciekawe rozwiązanie, ale wstęp był prawie apokaliptyczny i laik może zrezygnować z zakupu z komentarzem - "na co mi takie kłopoty, kupię biały" :).

Link do komentarza

To mniej więcej na podobnej zasadzie jak kiedyś masło i czekolada były szkodliwe. Średnio mi się chce wierzyć żeby osiągnąć 100°C w polskich warunkach. Wiadoma sprawa że trzeba wziąć pod uwagę to że czarny czy grafitowy szybciej się nagrzeje niż biały. Z podobnych newsów słyszałem że producenci wełny mineralnej przekazali na propagandową walkę z pianką PUR 30mln złotych. Druga sprawa że styropian jest izolatorem a nie przewodnikiem i z wierzchu owszem się nagrzeje, ale tylko z wierzchu.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka



Link do komentarza
6 minut temu, vlad1431 napisał:

To mniej więcej na podobnej zasadzie jak kiedyś masło i czekolada były szkodliwe. Średnio mi się chce wierzyć żeby osiągnąć 100°C w polskich warunkach. Wiadoma sprawa że trzeba wziąć pod uwagę to że czarny czy grafitowy szybciej się nagrzeje niż biały. Z podobnych newsów słyszałem że producenci wełny mineralnej przekazali na propagandową walkę z pianką PUR 30mln złotych. Druga sprawa że styropian jest izolatorem a nie przewodnikiem i z wierzchu owszem się nagrzeje, ale tylko z wierzchu.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka


 

Czytasz mi w myślach :)

 

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Jak się ma TAAAKIEGO BRATA jak Ty, to nic nie odpada :icon_mrgreen:

Doradzi, skonsultuje, popatrzy, dopilnuje...

Taki brat, to skarb!!!:89_clap::89_clap::89_clap:

 

2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

to kwestia kleju, który złapie na styropianie i na murze

Tak, to wiem...

Ale jak jest gorąco, to jak po posmarowaniu styropianu  odczekasz trochę, ponad "czas otwarty", tworzy się skórka i klej nie trzyma jak powinien...

 

Przerabiałem to kilka lat temu, jak w gorące lato kładłem płytki na Atlasie Plus Mega... mimo dość długiego czasu otwartego, na położonym (na wylewce i hydroizolacji woderem DUO)  kleju po paru minutach tworzyła się skórka... a jeszcze jak położyło się ciepłą płytkę - klej nie kleił :bezradny:... pomimo cieniowania plandekami...

Musiałem robić od równiutko 6:00 do ok 11:00 z przerwą do 16:00, czasem 17:00, aż do zmierzchu...

 

 

obraz.png.ba93420e6ddf0544fec9455d52910d6d.png

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Czytelnik
Skoro ten szary styropian tak mocno się nagrzewa i to nie tylko na zewnątrz jak i od strony muru to jaka faktycznie jest jego izolacyjność? Bardzo prosto można pozbyć się tej wady - zmienić styropian na inny pozbawiony jej i przykleić go na piankę poliuretanową. Oczywiście o kołkach nie wolno zapominać oraz o klejeniu szczelin między płytami tą samą piankę. Wówczas ocieplenie będzie się trzymać muru i nie będzie transportować tyle ciepła do ścian i wyginać styropianu. W końcu po to ocieplamy aby transfer ciepła - zimna ograniczyć.
Link do komentarza
Gość Majster Ocieplenia DeneX
To ładna ściema żeby nagonić klienta na styropian z białą okładziną. :) Kleję grafit tyle lat i nie ma czegoś takiego, najważniejsza zasada po przyklejeniu styropianu, to trzeba mu dać dwa dni spokój, żeby klej związał a nie jak robią, tarkują pianują, kołkują na żywca i w trakcie kołkowania zrywa się wiązanie styropianu ze ścianą, Nie dajcie się nabić w butlę. Styropian nie przewodzi jak szyba, może być ciepły na 2mm dale jest już zimny. Może jeszcze nie był wysezonowany i dostał skurczu. Tyle w temacie.
Link do komentarza

Oczywiście to o czym pisze@podczytywacz jest realne, dlatego przy wyższych temperaturach trzeba się pewnie bardziej uwijać niż przy białym, bo na to też mi zwrócili uwagę fachowcy którzy u mnie kładli 15cm grafitu. Natomiast wbrew dziwnym opinią czy innym dziwnym historią nie ma żadnej różnicy między białym a grafitowym.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...