Skocz do zawartości

Studzienka kanalizacyjna na działce umieszczona nieprawidłowo


Recommended Posts

Witam,

Kilkanaście lat temu Gmina zakładała kanalizację. Na mojej działce jest zlokalizowana kanalizacyjna studzienka rewizyjna. W jej wnętrzu coś w rodzaju pompy, która po napełnieniu zbiornika do pewnej pojemności załącza się i ścieki "przenoszone" są dalej.

Sama studzienka nie stanowi dla mnie problemu. Problemem w moim przypadku jest to że została usadowiona w ten sposób iż wystaje 20 cm powyżej poziomu terenu. Chciałbym teraz to miejsce zagospodarować i przeszkadza mi to.

Prosiłbym o podanie przepisu prawnego - ustawy, rozporządzenia, zarządzania itp który reguluje w jaki sposób powinna być umieszczona studzienka w ziemi. Ewentualnie inne sugestie jak rozwiać ten problem. Z góry dziękuje za pomoc

Link do komentarza
Gość mhtyl
43 minuty temu, kysiek87 napisał:

Sama studzienka nie stanowi dla mnie problemu. Problemem w moim przypadku jest to że została usadowiona w ten sposób iż wystaje 20 cm powyżej poziomu terenu. Chciałbym teraz to miejsce zagospodarować i przeszkadza mi to.

Musisz zapewnić swobodny dostęp do studzienki i to powiedziałbym jest bardziej w Twojej gestii i dla Twojego dobra niż dla wodociągów gminnych. Możesz to zabudować np jakąś imitacją studni drewnianej aby w każdej chwili można taka dekorację ściągnąć ze studzienki.

Wyrównać właz studzienki z poziomem gruntu raczej ja bym nie ryzykował ze względu na możliwość zalewania studzienki wodami opadowymi.

 

Link do komentarza
Napisano (edytowany)

no chyba nie powiecie mi że takie umieszczenie studzienki jest ok?? Ta studzienka powinna być równo z poziomem terenu usadowiona. Wyrównanie terenu też nie wchodzi w grę bo moja działka już tak jest wyżej od sąsiednich. Jeśli bym dosypał ziemi dochodziłoby wtedy do zalewania sąsiadów.  Jest mi ktoś wstanie podać przepis prawny regulujący montaż takich studzienek, kanalizacji itp??

1.jpg

Edytowano przez kysiek87 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
55 minut temu, kysiek87 napisał:

no chyba nie powiecie mi że takie umieszczenie studzienki jest ok?? Ta studzienka powinna być równo z poziomem terenu usadowiona. Wyrównanie terenu też nie wchodzi w grę bo moja działka już tak jest wyżej od sąsiednich. Jeśli bym dosypał ziemi dochodziłoby wtedy do zalewania sąsiadów.  Jest mi ktoś wstanie podać przepis prawny regulujący montaż takich studzienek, kanalizacji itp??

1.jpg

Tragedia! Sądziłem, ze masz ja umiejscowiona gdzieś z boku działki przy granicy a nie w głąb i to jeszcze jak widzę na przejeździe.

Już kilka lat temu widziałem jak budowano siec kanalizacyjną i to nie w jednej miejscowości ale studzienki były lokalizowane od frontu działek i w granicy czy ciut poza nią.

Z tego co wiem to raczej nie ma przepisów jak powinna być montowane studzienki.

Jedynie co możesz zrobić to sprawdzić w wodociągach gminnych mapki i czy ta studzienka jest w tej lokalizacji co na mapce, bo być może wykonawca poszedł na skróty i zrobił nie w tym miejscu co powinien.

Natomiast co do montażu tej studzienki to też w wodociągach złóż prośbę o przebudowę i poprawienia  w taki sposób aby tobie nie kolidowała.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...