Skocz do zawartości

Polka wisaca na ścianie obloziwanie


Ela25

Recommended Posts

Witam. Mieszkam w wynajętym mieszkaniu i były takie półki położyłam na nie kwiatka małego i półka po kilku dniach się oblozowal. Ma kołki drewniane i przymosowanie. I nie wiem jak to naprawić. Czy przykleić jakimś dobrym klejem czy jak. Bo nie mam żadnych narzędzi nawet nie wiedziała bym jak to naprawić. Proszę o poradę. 

15621457772414231494036061107070.jpg

15621458263418985236915520307729.jpg

Link do komentarza

Nic nie kleić! Porozumieć się z właścicielem mieszkania.

Dopiero później próbować coś robić.

 

Jak wyglądają podpórki, na których oparta jest półka? Skąd wiesz, że kołki są drewniane?

Link do komentarza

Trzeba zdemontować półki i wymienić kołki mocujące uchwyty - widać te drewniane kołki rozeschły się i nie trzymają tak jak powinny.

To może wiązać się z rozwierceniem otworów w ścianie... Nie jest wykluczone, że obecne otwory są zbyt płytkie (np. nie mieli mocnego sprzętu, żeby wywiercić odpowiednio głębokie w twardej, betonowej ścianie) i dlatego zastosowali drewniane kołki.

 

Możesz też tak na szybko spróbować wzmocnić te drewniane kołki przez powbijanie dookoła każdego drewnianego kołka zaostrzonych patyczków drewnianych, np. wykałaczek, albo patyczków do szaszłyków, wyrównać do lica ściany i przykręcić z powrotem uchwyty. Jeden, nie za duży patyczek wbij również w otwór po wkręcie.

Przy okazji zobaczysz jak głębokie są otwory w ścianie.

 

I nie obciążaj za bardzo półek, bo to pewnie tylko dekoracja :bezradny:

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...