Skocz do zawartości

Podział pomiezczenia na dwie części przy pomocy ścianki działowej


Recommended Posts

22 godziny temu, franek4 napisał:

Chciałbym zapytać w jaki sposób najlepiej wykonać podział pomieszczenia w stosunku 1 do 2 przy pomocy płyty G-K. Dodam, że chciałbym w tej ściance wykonać drzwi wejściowe - pytanie czy cała konstrukcja będzie na tyle sztywna, aby to utrzymała?

Ścianka szkieletowa z płyt ips - kart. na metalowych profilach to typowe rozwiązanie, ścianka sztywna i dająca możliwość wykonania prawie dowolnych otworów, wygłuszenie i ocieplenia welną min w środku. Jest tylko kwesta zamocowania jej albo w podłodze i stropie, albo ścianach bocznych (lub jedno i drugie). Ile uniesie, to kwestia ilości i rozmieszczenia metalowych (albo drewnianych też) elementów konstrukcji.

Link do komentarza
22 godziny temu, franek4 napisał:

Chciałbym zapytać w jaki sposób najlepiej wykonać podział pomieszczenia w stosunku 1 do 2 przy pomocy płyty G-K. Dodam, że chciałbym w tej ściance wykonać drzwi wejściowe - pytanie czy cała konstrukcja będzie na tyle sztywna, aby to utrzymała?

Każda ścianka g/k z prawidłowo wykonanym stelażem bez trudu pozwoli na wykonanie drzwi. Napisz tylko co masz jako podłogę i co jest sufitem. Czy planowany jest sufit podwieszany?

Link do komentarza
Dnia 29.06.2019 o 19:06, mhtyl napisał:

Co masz na myśli pisząc 1 do 2?

Jakie duże pomieszczenie i jak szerokie ma być szeroka ścianka? Jakieś drzwi przewidujesz w tej ściance?

Dzielimy pomieszczenie na 3 równe części. Nowe pomieszczenia mają mieć wielkość odpowiednio 2/3 oraz 1/2 starego pomieszczenia.

 

 

Sufit jest betonowy (płyty żerańskie - tak to chyb się na to mówi).

Link do komentarza
Gość mhtyl
1 godzinę temu, franek4 napisał:

Dzielimy pomieszczenie na 3 równe części. Nowe pomieszczenia mają mieć wielkość odpowiednio 2/3 oraz 1/2 starego pomieszczenia.

 

 

Sufit jest betonowy (płyty żerańskie - tak to chyb się na to mówi).

Sorki za pytanie o drzwi ale gdy odpowiadałem na posta widziałem tylko pierwszą część, drugiej  w której wspominałeś o drzwiach nie widziałem, po prostu mi się nie wyświetliła.

Czyli pytasz chyba o konstrukcję a nie jak podzielić. Konstrukcje możesz zrobić z profili metalowych i płyt katon-gips jest to rozwiązanie najprostsze albo wymurować z pustaków z betonu komórkowego ale z tym to już trochę zachodu bo musisz je potem otynkować.

Jak zrobić ściankę z metalowych profili znajdziesz porady na YouTube więc nie ma chyba sensu opisywać co i jak, chyba że trafisz na jakiś problem techniczny to wtedy możesz pytać.

Link do komentarza

Jeśli mógłbym coś dodać odnośnie drzwi . W zabudowie z KG w otwór gdzie mają być drzwi dobrze jest dać profil wzmocniony po obu stronach futryny . Jeżeli ścinkę będziesz robił z profili 75tek to profil UA75 , jeżeli z setek to UA100 . Ja bym robił z 75tek bo po montażu futryny ładnie się wpasowują opaski drzwiowe maskujące z dwóch stron , odpada wtedy dość pracochłonny montaż narożników aluminiowych  przynajmniej z jednej strony w trakcie szpachlowania .

Link do komentarza
Dnia 1.07.2019 o 15:48, retrofood napisał:

Czyli z mocowaniem profili nie powinno być kłopotów.

Tutaj: https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/buduj-z-nami-porady-montazowe/montaz-drzwi-w-sciance-gk

Znalazłem taką tabelkę z której wynika, że przy ciężarze drzwi rżędu 50 kg, należy stosować profile o szerokość (50 mm) profili C , U i UA  - pytanie, czy będzie to dostatecznie stabilne? 

Link do komentarza
Dnia 4.07.2019 o 09:48, franek4 napisał:

  przy ciężarze drzwi rżędu 50 kg, należy stosować profile o szerokość (50 mm) profili C , U i UA  - pytanie, czy będzie to dostatecznie stabilne? 

O mamo, chcesz tam dawać drzwi pancerne? Daj spokój, po co Ci wewnątrz chałupy drzwi ważące 50 kg?

Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...