Skocz do zawartości

cenniki


Kaja S

Recommended Posts

Firmy duże i znane podają swoje cenniki na swoich stronach sezonowo ( lato, jesień) i dokonują korekt procentowych w stosunku do cennika standardowego jak również ewentualnych promocjach, rabatach jak i podwyżkach.
Ponieważ ceny zmieniają się coraz szybciej (raz w dół raz w górę) ten sposób przedstawiania cenników staje się coraz popularniejszy.
Część producentów każe nam do nich dzwonić aby uzyskać aktualną cenę a jeszcze część zamieszcza cenniki z lat ubiegłych (rekord to chyba z 1999 r).
Generalnie tak na prawdę ceny są baardzo płynne. Wynika to z faktu dużej konkurencji cenowej, wprowadzanie nowych produktów i rozwiązań.
icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Z tych samych powodów część firm nie podaje cen na stronach - ceny zmieniją sie szybko, a firma nie zawsze ma możliwość od razu aktualizować stronę i obawiają się, że tracą wiarygodnosć jeśli mają ceny wyższe niż podają na stronie, więc bezpieczniej jest ich nie podawać. A drugi powód to taki , że cena na stronie może zniechęcić, a jak już zadzwonisz, to może i coś kupisz.
Link do komentarza
Wydaje mi się, że firmy boją się, że ktoś będzie tańszy na rynku i po samej cenie wywnioskuje, że weźmie coś tańszego, często i gorszego. Gdy klient przychodzi lub dzwoni do sklepu to wiadomo możne wtedy doradzić lub wybrać jakieś alternatywy. Jako klient wolałbym jednak wiedzieć i porównać ceny.
Link do komentarza
Wydaje mi się ze firmy liczą na swoich handlowców. Jak nie ma ceny a coś mnie interesuje muszę zadzwonić i być przekonywanym przez handlowca ze ten produkt jest najlepszy. Wiadomo,że jak coś jest najlepsze to kupię to za każde pieniądze. A ja skoro dzwonię to chcę znać cenę kokretnego produktu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...