Skocz do zawartości

Zabudowa balkonu na pokój


Recommended Posts

Witam,

Chcę zabudować balkon aby uzyskać jeden pokój więcej. Ma to być pokój dla dziecka.

Wymiary zewnętrzne balkonu to ok 2,6m na 4,75m.

Z tego co już wyczytałem to na pewno będzie to konstrukcja lekka szkieletowa.

Wstępne plany są takie aby okno umieścić na wschód. Poniżej balkonu w wiatrołapie mam kaloryfer więc będzie mi pasowało podpięcie kaloryfera pod oknem, właśnie na wschodniej ścianie.

W załączniku mam zrobione na szybko rzuty z wymiarami i kilka obrazów bryły domu.

 

Czy ktoś z panów ekspertów mógłby mi podpowiedzieć jakie mają być poszczególne warstwy na podłodze, ścianach i suficie?

 

Coś w stylu "od zewnątrz styropian płyta osb, folia, wata, płyta osb, płyta k/g" 

 

Oczywiście będę też wdzięczny za uwagi czego nie robić. Np. czego nie uszczelniać za bardzo aby oddychało albo co lepiej uszczelnić aby nie wiało ;)

 

Część balkonu wysunięta na zachód będzie jeszcze dodatkowo podparta dodatkowym filarem.

 

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

Dom.jpg

Dom2.jpg

rzuty.jpg

Link do komentarza

Dla uproszczenia.

Pomijamy kwestie projektów zgód nadzorów budowlanych itp. Nie o to chodzi w temacie.

 

Co do płyty balkonu powinna wytrzymać dodatkową konstrukcję. Płyta jest zbrojona a w części która obecnie jest wysunięta będzie dodatkowy filar z podciągiem.

 

Co do ściany zewnętrznej to planowałem zrobić tak aby zewnętrzna płyta osb była zlicowana z budynkiem a na to styropian 15cm. Cały budynek nie jest ocieplony ale będzie. 

Pozostaje pytanie jaka warstwa wełny powinna być wewnątrz konstrukcji, czy robić dylatacje powietrzne, jakie szerokie.

 

Moje podstawowe pytanie dotyczy właśnie tych warstw jakie powinny być na ścianach i suficie.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...