Skocz do zawartości

Działka nierolna


Recommended Posts

Witam, chciałbym się poradzić w sprawie kupna działki nierolnej. Szukałem na forum, nie znalazłem podobnych informacji nigdzie.(jeśli jednak są takowe musiałem przeoczyć, poprawcie mnie :D:D ) Największymi zaletami działki są: cena, ponieważ jest dość niska za powierzchnię 9 arów, bo 12 tyś. i lokalizacja.(działka jest  z agencji nieruchomości rolnych ) Chciałbym zapytać osób bardziej doświadczonych jak to wszystko wygląda prawnie (sam zakup z agencji to pikuś już wiem jak to wszystko wyglada, ale to nie problem wydać 12 tyś i bujać się z działką, bo będzie można nic tam zrobić  ). Działka znajduje się przy drodze gminnej bez zjazdu, na granicy między działką a drogą rosną drzewa i budowa zjazdu na działkę chyba nie będzie taka łatwa. Kolejne pytanie to sprawa uzyskania pozwolenia na budowę. Czy wygląda to tak jak przy zwykłej działce budowlanej ? Działka jest bardzo ciekawa i jak już wcześniej wspomniałem cena atrakcyjna. Tylko, że nic mi po atrakcyjniej cenie jeżeli doprowadzenie jej do momentu w którym będę mógł wybudować dom na niej pochłonie trzy razy więcej kasy niż kupno działki już do tego przygotowanej. (Wodociąg i energia rzecz jasna w większości przypadków trzeba to ogarnąć ) ale chodzi głównie o zjazd na działkę z drogi gminnej i uzyskanie pozwolenia na zabudowę. Jeśli znajdzie się ktoś kto ma jakieś doświadczenie i będzie się chciał ze mną nim podzielić będę wdzięczny za pomoc. 

 

Edytowano przez Misiek14431 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Co to znaczy że działka nierolna?

Nie ma co gdybać bo z opisu nic nie wynika. Udaj sie do gminy i zapytaj czy dla tego terenu gdzie znajduje sie owa działka jest MPZP, jeżeli planu nie ma, wystąp o WZ dla tej działki, wtedy będziesz wiedział co na tej działce będziesz mógł zrobić, wybudować dom czy trawę hodować :) 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...