Skocz do zawartości

Dofinansowanie do pomp ciepła! Można uzyskać nawet do 90% dotacji!


Recommended Posts

Zielona-Eskadra.pl propaguje rozwiązania, które mogą przyczynić się do zmniejszenia lub uniknięcia emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery. Popularyzacja OZE oraz większa dostępność naturalnych źródeł energii, może być jednym z "kół ratunkowych" dla jakości powietrza. Rządowy program "Czyste powietrze" umożliwia uzyskanie dotacji na zakup urządzeń grzewczych.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/pompy-ciepla/aktualnosci/26298-dofinansowanie-do-pomp-ciepla-mozna-uzyskac-nawet-do-90-dotacji

Link do komentarza
Gość czech1000@wp.pl
Kto pomoże dla niepełnosprawnemu w załatwianiu dofinansowanie do pompy ciepła i jak to wygląda to dofinansowanie od wysokości emerytury dzielone na osoby Każdy mówi co innego . Proszę o pomoc w wyjaśnieniu jak to działa w Polsce czy każdy rejon ma inne wymagania ???
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Jaki to sens robić ograniczenia dla kogo ma być dotacja z programu jeśli założeniem jest minimalizowanie smogu. Buduję dom letniskowy całoroczny dla swojej rodziny ze względu na to iż na mojej działce nie ma zezwolenia na dom jednorodzinny. Domek będzie ogrzewany za pomocą pompy ciepła z gruntu plus panele fotowoltaiczne i rekuperacja. Niestety żadne z form dofinansowań nie zakwalifikowały domu letniskowego do jakiejkolwiek dotacji. Nie rozumiem filozofii ustawodawców...
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Buduje mały domek. To że ktoś buduje dom nie znaczy że ma kupę kasy. Na pompę ciepła mnie nie stać, gazu podpiąć mi nie chcą (dopiero może za 2 lata) więc będę zasmradzał nie mam wyjścia "nie kcem ale muszem"
Link do komentarza
Gość Łukasz
Dokładnie tak, zwłaszcza przy cenach które teraz są na rynku bez żadnego wsparcia każdy będzie cioł koszta jak może! Myślałem nad pompą ciepła, ale bez wsparcia na myśleniu to się skończy 🙄
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
@Gość Marek Nie dostaniesz dofinansowania z programu czyste powietrze na źródło ciepła w nowobudowanym domu. Od 2020 roku zmienił się regulamin i nie można się niestety się o to ubiegać.
Link do komentarza

To prawda. Mnie tak wydymali bo nie śledziłem tego i nie byłem na bieżąco. Przy podpisywaniu umowy była mowa, że w razie nie skończenia do konca 2019 podpisujemy aneks i nie ma problemu.

Znajomy znajomego zdążył kocioł zamontować to przyjechali na kontrolę i powiedzieli, że dofinansowania nie dostanie bo dom nieocieplony....

 

46dd5caaf1d3e0b6.jpg

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
11 minut temu, usiek napisał:

To prawda. Mnie tak wydymali bo nie śledziłem tego i nie byłem na bieżąco. Przy podpisywaniu umowy była mowa, że w razie nie skończenia do konca 2019 podpisujemy aneks i nie ma problemu.

Znajomy znajomego zdążył kocioł zamontować to przyjechali na kontrolę i powiedzieli, że dofinansowania nie dostanie bo dom nieocieplony...

Nie tylko ciebie. Sąsiad który się buduje za płotem aby mieć dofinansowanie to jedynie z NFOŚ poprzez zaciągnięcie kredytu o programie "Czyste powietrze" mógł zapomnieć.

Natomiast  inny znajomy mi opowiadał jak wydymali jego sąsiada. Wymieniał piec c.o. i do tego celu wynajął firmę, gdy udał sie po dofinansowanie to pani z urzędu stwierdziła z jemu się nie należy bo on nie zutylizował starego pieca na złomie tylko firma. Dodam że jak bierze się firmę to po to aby zrobiła wszystko od A do Z a tym bardziej że miał faktury od owej firmy że ona wymieniała mu piec.

Link do komentarza

Po otrzymaniu tego wyjaśniającego maila stwierdziłem: Ch... wam w dupę! I nie tylko ja jestem takiego zdania.

 

Jedna bitwę wygrałem jak mnie pani z tego całego funduszu wk.... przez telefon.

Doszukali się, że w projekcie okna nie spełniają norm. Ale im udowodniłem, że nie jestem wielbłądem a moje faktycznie zamontowane okna spory zapas tych norm mają. Nawet przyjechali oglądać te okna :)

Link do komentarza
Gość mhtyl
6 minut temu, bobiczek napisał:

To wstrętne jest, tym bardziej że kampania uruchomiona ogromna, apele o zmiany i programy wydające się przyjaźnie, pochłonęły duże pieniądze

Bo tu nie chodzi o to aby szarym ludziom dać tylko aby sobie nachapać za wszelakie oprogramowania, regulaminy, opracowania i inne takie tam. Przecież za takie opracowania biorą ludzie ciężkie pieniądze. kwoty jakie dotrą do szarych ludzi są znikome w stosunku do ogólnej kwoty przeznaczonej na walkę o czyste powietrze, a im mniej kasy przeznaczą na dofinansowania dla szarych ludzi tym więcej będą mieć dla siebie.

Link do komentarza

Ja bym się z nimi dalej pewnie szarpał jakby w dniu podpisywania aneksu u nich w siedzibie tj. końcem grudnia 2019 powiedzieli mi, że to nie przejdzie. Poinformowali mnie mailem coś ok 5 stycznia 2020. 

Nawet już nie pytałem instalatora czy pójdzie na to, że zapomniał mi wystawić paragon fiskalny 31 grudnia.... W sumie to się nawet cieszę, że mam problem z głowy

Link do komentarza
7 minut temu, usiek napisał:

W sumie to się nawet cieszę, że mam problem z głowy

Bazują właśnie na tym i im pasuje.

Wiem że to nerwy szargane, że nachodzą wątpliwości i zniechęcenie - ale ja bym chyba spróbował nie tracić pieniędzy cięzko zarobionych i spróbowałbym je odzyskać.

Nie tylko że to moje finanse, ale może też dla zasady

Link do komentarza

Ja myślę że nie jest tak źle jak to niektórzy opisują, bo sam korzystałem i to wielokrotnie z tych funduszy. 

Myślę że wiele też zależy od ludzi którzy w konkretnym miejscu zajmują się wprowadzaniem w życie tych programów.

Ale oczywiście wszystko musi być przeprowadzone zgodnie z zasadami i wymaganiami które są stawiane dla takich programów i jak pisze że ma być kwit ze złomowania starego pieca, to ma być, bo urzędnik musi mieć podkładkę, bo go z tego rozliczają. 

Sam jak wywalałem piec na ekogroszek to wziął go kolega, bo piec był jeszcze dobry i po remoncie. Ale załatwiłem trochę innego złomu żeby mieć kwit i wszystko grało.

Korzystając z takich programów trzeba mieć świadomość wszystkich wymagań, trzeba czytać i się interesować tym, a czasami i trochę pokombinować.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Z artykułu wynika ze dla nowych budynków tylko koszty do 2019 a w 2020 już tego nie ma ?? i czy są może jakieś inne dofinansowania na pompy ciepła czy fotowoltaikę dla nowo budowanych domów??
Link do komentarza
Dnia 26.04.2020 o 10:14, Gość Adam napisał:

Z artykułu wynika ze dla nowych budynków tylko koszty do 2019 a w 2020 już tego nie ma ?? i czy są może jakieś inne dofinansowania na pompy ciepła czy fotowoltaikę dla nowo budowanych domów??

W sprawie dotacji na fotowoltaikę zapraszam do przeczytania tematu: Dotacje na fotowoltaikę. Kiedy instalacja się zamortyzuje? 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...