Skocz do zawartości

Przebudowa tarasu, a polskie prawo.


Recommended Posts

Z tego co wiem to chcesz w starym domu powiększyć taras czy zrobić taras. Ja bym nic nie zgłaszał, ważne abyś zmieścił sie tylko z odległościami od granicy działki, ale jeżeli chcesz być w porządku z urzędem możesz w starostwie zapytać jak to ugryź bo różne starostwa różnie podchodzą do takich zagadnień.

Link do komentarza

Można powiedzieć, że taras był, ale strasznie malutki, nawet chyba nie można nazwać tego tarasem bo był 2m2 na 3m2 ze schodami po środku. 
Te stare schody wraz z tym "tarasem" chce zburzyć, a nową postawić.
Okey spytam się w starostwie (szczerze ja się ciągle czegoś pytam xDD) zobaczymy co i jak 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Link do komentarza

Jeżeli taras już był to kto Ci udowodni jaki był przed remontem. Ja bym sobie głowy tym nie zawracał tylko go odnowił, a że będzie "ciut" większy nikt nie będzie zwracał na to uwagi.

 

Wyjaśniła się sprawa z księgą wieczystą?

Link do komentarza

Jak zapyta o budowę tarasu, to urzednik powinien odpowiedzieć, że wymagane jest PnB, bo taras (jako taki) nie jest przywołany w art. 29.

 

Nie mniej jednak, istnieją inne możliwości (zgodne z PB), ale musisz napisać co to znaczy (w Twoim przypadku) taras. Jak i z czego wykonany, jaka odległość od granicy, czy zadaszony, itp.

Link do komentarza

Może zmieni to fakt, że jak pisał wcześniej taras jest tylko mały a on chce zrobić większy. Jest to stary dom i nie wiadomo czy gmina wie w jakim stanie jest ta nieruchomość znaczy się czy jest dom z tarasem czy nie.

Link do komentarza
4 godziny temu, mhtyl napisał:

nie wiadomo czy gmina wie w jakim stanie jest ta nieruchomość

Spojrzy - jeśli zechce - na zdjęcie lotnicze/(niby)satelitarne i będzie wiedziała... ten taras...

Link do komentarza
18 minut temu, uroboros napisał:

Spojrzy - jeśli zechce - na zdjęcie lotnicze/(niby)satelitarne i będzie wiedziała... ten taras...

Znam kilku znajomych co jedni powiększali taras inni wybudowali od nowa w starych domach i do dziś nikt się do tego nie doczepił.

Link do komentarza
1 godzinę temu, uroboros napisał:

Spojrzy - jeśli zechce - na zdjęcie lotnicze/(niby)satelitarne i będzie wiedziała... ten taras...

Mapy geodezyjne zostały już przekształcone na wersję cyfrową. Budownictwo ma do nich dostęp. Nie musi nawet szukać samolotu. :icon_biggrin:

Moje szopy i szopki, a nawet daszek nad sągami drewna, wszystko umieścili.

Link do komentarza

Byłem w starostwie, otóż dali mi papiery do wypełnienia, także muszę zdobyć mapkę geodezyjną, taką do dorysowania w jakim układzie będzie on umieszczony.
W papierach umieścić muszę czym będzie budowany ten owo taras itd...
Jednak muszę zrobić taras który będzie miał 35m2, dlatego iż 35m2 jest bez pozwolenia, oraz bez żadnych planów budowlanych. Jeśli jednak chciałbym zrobić ponad 35m2 tarasu, to wtedy obowiązywać mnie będzie powiadomienie, oraz uzyskanie zgody przez starostwo, także plany budowlane oraz mnóstwo innych papierologi...

 

Link do komentarza
15 minut temu, Dawid Kaczmarek napisał:

Jednak muszę zrobić taras który będzie miał 35m2, dlatego iż 35m2 jest bez pozwolenia, oraz bez żadnych planów budowlanych. Jeśli jednak chciałbym zrobić ponad 35m2 tarasu, to wtedy obowiązywać mnie będzie powiadomienie, oraz uzyskanie zgody przez starostwo, także plany budowlane oraz mnóstwo innych papierologi...

Ach ci urzędnicy:zalamka:

Taras jest częścią domu i nie ważne jaki by nie był musi być pozwolenie, ale jeżeli tak urzędnik Ci powiedział to tylko się cieszyć.

Jaka ta mapka ma być? do celów projektowych czy sytuacyjna? 

O mapce już dawno Ci pisałem w innym temacie abyś ją wyciągnął z geodezji.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...