Skocz do zawartości

Dokąd to wszystko prowadzi?


Recommended Posts

W sklepie byłem...

Oczka przetarłem, jak zobaczyłem cenę ziemniaka młodego.

7,40 za 1kg.

Znacie ceny cytryn, pomarańczy, mandarynek czy bananów?

(u nas nie chcą rosnąć, trzeba je z daleka wozić)

A tymczasem...

http://polskiziemniak.pl/ziemniak-w-liczbach/

Podobno jest nieźle "w tym temacie" a pamiętam ze szkoły, ze byliśmy jedną ze światowych potęg produkcyjnych!

 

Taki kawał pamiętam, co go w "komunie" opowiadali...

-Co by było przy tym rządzie, jakby Polskę przenieśli na Saharę?

- Za trzy lata IMPORTOWALIBYŚMY PIASEK!!!

Nihil novi sub solem...

 

Będzie lepiej?

- Ja myślę, że lepiej - to już BYŁO!

 

Adam M.

Link do komentarza

Bo to wszystko przez ten PIS, bo kasę ludziom rozdają i ktoś musi za to zapłacić.:D

A kto za to zapłaci ?, ten pan, tamta pani albo tamci państwo.

Cena to jedno, ale że są takie chujowe tego nie mogę przeboleć, znaczy te ziemniaki.

Jakieś odmiany panie powymyślali że o dupę roztrzaść, albo to tylko moja gosposia nie potrafi tych nowoczesnych odmian porządnie ugotować.:icon_biggrin:

Jakieś kleiste, takie wodniste, no syf kiła i mogiła.

Link do komentarza
4 godziny temu, uroboros napisał:

Już nie przez Tuska :icon_eek::zalamka:??? Coś się zmieniło??? :icon_eek::icon_rolleyes:

Dlaczego by przez Tuska jak on chłopina słabo się orientował na biznesie którym niby kierował.

Gdyby wiedział że jest kasa do rozdania pewnie by to zrobił, ale Wincent powiedział że piniędzy ni ma i nie będzie. To i nie rozdawał a ci rozdają i podobno wszyscy za to zapłacimy ino nie wiadomo czy w tych zimniokach.:icon_lol:

No nie wiem ile w tym prawdy ale tak ludziska gadają i pewnie ich ponownie wybiorą, bo ludzie głupi są to fakt, ale liczyć potrafią. 

A Ty gałów nie wybałuszaj ze zdziwienia bo ja fanatykiem żadnej ze stron nie jestem.

Link do komentarza
15 minut temu, adam_mk napisał:

 

Najprostsza pomoc wszystkim to zmniejszenie obciążeń!

Niewiele kosztuje, proste, szybkie, tylko...

Nie ma komu dziękować za to, "że coś dał"

BO NIE DAŁ! Po prostu - nie zabrał...

 

Adam M.

Pełna zgoda. Pomagać trzeba i warto robić to mądrze.

 

Link do komentarza
Dnia 8.06.2019 o 20:12, adam_mk napisał:

Ale chyba głupio liczą...

Mamy 300 miliardów do oddania.

Nie chcemy oddać, ale... Jak się ma długi to...

 

Adam M.

300 mld w ciągu 30 lat - to średnio 3 mld na rok. W tym czasie rządzili wszyscy - od lewa do prawa. Więc nie ma mądrego, by to policzył - kto winien.

Co innego jest ciekawe - gdzie to wszystko poszło. Bo przecież przez 8 lat Tusk podobno nie rozdawał, bo "piniążków nie było". No to gdzie się podziały?

Dnia 7.06.2019 o 22:10, adam_mk napisał:

http://polskiziemniak.pl/ziemniak-w-liczbach/

Podobno jest nieźle "w tym temacie" a pamiętam ze szkoły, ze byliśmy jedną ze światowych potęg produkcyjnych!

 

Taki kawał pamiętam, co go w "komunie" opowiadali...

-Co by było przy tym rządzie, jakby Polskę przenieśli na Saharę?

- Za trzy lata IMPORTOWALIBYŚMY PIASEK!!!

Nihil novi sub solem...

Chcieliśmy Banku Światowego i EBORu, zachodnich ekspertów, doradców, zachodnich pracodawców - bo wszystko, co nasze, było do d...

No to mamy, co chcieliśmy - taki zbiorowy "przekręt na wnuczka" - sorry, "na przyjaciela" . Bo lubimy takie klimaty od dawna, imponują nam  - w końcu "paw i papuga Narodów" to tradycja! 

 

Teraz podobno zniesienie wiz do USA przyćmi wszystko :takaemotka:  będziemy równi między równymi, awansujemy na .... no właśnie, na kogo?  .....czyżby to miał być ten nasz "złoty sen" ???

I z czego się cieszyć, że znów część ludzi porzuci Polskę??? Paranoja....

Dnia 8.06.2019 o 22:39, adam_mk napisał:

Ja to rozumiem, ale...

Czemu zostałeś zadłużony, skoro "nic Ci nie skapnęło"?

 

Najprostsza pomoc wszystkim to zmniejszenie obciążeń!

Niewiele kosztuje, proste, szybkie, tylko...

Nie ma komu dziękować za to, "że coś dał"

BO NIE DAŁ! Po prostu - nie zabrał...

 

Czemu  mi nie skapnęło. Bo nie jestem w "mainstreamie". 

Wszystkim zmniejszyć obciążenia? TZN. w emeryturach tym, co biorą 1000 na rękę (dostaną 100 więcej) - i tym co biorą 15000 (dostaną 1500).

W ten sposób biedny będzie miał stówkę więcej, a bogaty o półtory  emerytury biednego więcej - często gesto nie płacąc nawet składek na ZUS.

 

Nie będę dawał przykładów na inne "zawody". 

Wystarczy że 10 % najlepiej zarabiających dzieli między siebie coś koło pół dochodu narodowego.

Pytanie zasadnicze: Ile tworzą sami tego dochodu?

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

A muszą OSOBIŚCIE go tworzyć?

Ja nie zazdroszczę tym, którzy sprawiają, ze taki dochód jest. Niech zarabiają nawet milion na minutę.

W socjalizmie jest jednak irytujące, że ze zwykłego nadania partyjnego mamy takich, co BIORĄ (a nie zarabiają) naprawdę duże pieniądze w np. spółkach skarbu państwa kompletnie się na niczym nie znając i nie tworząc tego dochodu.

Mierni, bierni ale wierni dobrze opłacani.

A od roboty to zawsze były chamy i traktor...

 

Adam M.

Link do komentarza
2 godziny temu, adam_mk napisał:

W socjalizmie jest jednak irytujące, że ze zwykłego nadania partyjnego mamy takich, co BIORĄ (a nie zarabiają) naprawdę duże pieniądze w np. spółkach skarbu państwa kompletnie się na niczym nie znając i nie tworząc tego dochodu.

Mierni, bierni ale wierni dobrze opłacani.

A od roboty to zawsze były chamy i traktor...

Tylko w socjaliźmie? Prywata tylko w socjaliźmie? A skąd niby afery gospodarcze, przekupstwa, prywata, "lobbing" , lewe przetargi (ostatnio głośne w Austrii) w kapitaliźmie - też z socjalizmu? 

Ze zwykłego partyjnego nadania to masz w każdym ustroju - od pańszczyzny do liberalizmu. Nie decyduje rachnek - tylko układy, koterie, pokrewieństwo itd. Ale często nie przeszkadza to rachunkowi - bo na ten pracują zwykłe robole.

 

cyt "BIORĄ (a nie zarabiają) naprawdę duże pieniądze w np. spółkach skarbu państwa kompletnie się na niczym nie znając i nie tworząc tego dochodu."

No tak - są również Prezydentami - który kandydat na Prezydenta wna zachodzie jest niezależny - może to było przed wojną. Teraz to są reprezentanci - kogo? - no przecież nie przeciętnego Kowalskiego .

2 godziny temu, adam_mk napisał:

A muszą OSOBIŚCIE go tworzyć?

Ja nie zazdroszczę tym, którzy sprawiają, ze taki dochód jest. Niech zarabiają nawet milion na minutę.

A kto mówi - osobiście. Chodzi o prawdziwą wycenę roboty.  Obojetne - fizycznej, umysłowej. Jeżeli stworzysz odpowiednie warunki - sztuczne, niesprawiedliwe, dowartościowujące ponad miare - to jedni będą robić za miskę ryżu, drudzy za kontener kawioru - jednakowo się wysilając pod każdym względem. Dla mnie to draństwo, oszustwo i wyzysk - i praktycznie ustrój pańszczyźniany w maskującym kokonie liberalizmu.

Przykład:

Firma prawnicza, która wywalczyła odszkodowanie w wysokość 30 mln $ dla  poszkodowanego (w USA chyba) bierze połowę z tego jako wynagrodzenie. Oczywiście dzięki odpowiedniemu prawodawstwu, ktorego dopilnowali prawnicy przez wiele lat w interesie bardziej swoim niż zwykłego obywatela. No to gaz a takiego prawnika może być parę tysięcy $ na godzinę, albo więcej - bo takie sobie warunki ustawili.

U nas też dawniej bez prawnika prawo budowlane było jasne - teraz masz oferty, że wszystko wszędzie załatwią, bo wszystko jest możliwe pod warunkiem odpowiedniej sumy. Oczywiście za pomocą świetnych prawników. Stąd paradoksalne np. WZi ZTki. To malutki tylko przykład.

Ja też nie zazdroszczę tym, ktorzy zarabiają miliony - np Messi - ale jego wkład jest autentyczny. Jego brak przekłada się bezpośrednio na jakość - czyli zyzsk.

Podobnie Gates, inne super talenty, czy geniusze w swej dziedzinie. Ich wartość można dokładnie policzyć. 

 

Inny przyklad u nas: Emeryturki po 10, 15, 20 tys - głownie maja ci, i to gwarantowane przez Państwo, co nie płacili ZUS, ale byli przy władzy - prawnicy, mundurowi, politycy. Mieli pilnować prawa - no to dopilnowali :takaemotka: 

A to że większość teraz dostanie 1000 - 2000 (i to bez prawa przejścia sobie dowolnego w 'stan spoczynku' :takaemotka: - to dopiero określenie dla "elity") - no widać na tyle zasłużyli, nie powinni tym pierwszym zazdrościć - prawda? :yahoo:

 

 

 

Link do komentarza

Jak rządzi rynek to ludzie głosują NOGAMI.

I to chyba jest najbardziej sprawiedliwe.

Masz dobry towar (nieważne - jaki) masz zbyt!

Jego wielkość jest limitowana CENĄ (czyli dostępnością).

Ale... to już historia...

Było.

Można się od tego co jest "odwrócić" i swoją rzepkę skrobać.

No, jak pozwolą.... A nie pozwalają!!!

 

Adam M.

Link do komentarza
15 minut temu, retrofood napisał:

Jak Mikołaj. On też rozdaje nie swoje.

Przykre jest to a nawet wk... że prawie połowa Polaków to niedojrzałe dzieci wierzące w Mikołaja... 

Prawdziwe dzieci można zrozumieć ale co sądzić o tych, którzy zatrzymali się z rozwojem na etapie kilkulatka? 

Oczywiście ja mam swoje zdanie na ich temat... 

Link do komentarza
19 godzin temu, retrofood napisał:

Jak Mikołaj. On też rozdaje nie swoje.

 

18 godzin temu, Arturek Wil napisał:

prawie połowa Polaków to niedojrzałe dzieci wierzące w Mikołaja

Mikołaj może tak - ale Św. Mikołaj przywozi swoje prezenty i rozdaje grzecznym dzieciom. Za starzy jesteście i nie pamiętacie. i niegrzeczni jesteście, wic najwyżej rózgą was może zdzielić Diabeł :takaemotka:

Link do komentarza
7 godzin temu, zenek napisał:

 

Mikołaj może tak - ale Św. Mikołaj przywozi swoje prezenty i rozdaje grzecznym dzieciom. Za starzy jesteście i nie pamiętacie. i niegrzeczni jesteście, wic najwyżej rózgą was może zdzielić Diabeł :takaemotka:

Wlaśnie dlatego,że stary jestem,że pamiętam jak jeżdziłem na kolonie "za darmo" bo od panstwa,które finansowało w moim przypadku Hutę 1-go Maja w Gliwicach. I właśnie dlatego tej huty już od dawna nie ma... Przy pińcet plus jest podobnie,wtedy Gierek sponsorował z kredytów cuda i wianki i te kolonie a dzisiaj PIS i Kaczyński też z kredytów sponsoruje zwyklą polską patologię w postaci pińcet plus

Kto będzie te długi spłacał ? Nasze i Wasze dzieci,tak jak za Gierka...

I jak tu takich ludzi nie nazwać bezmyślnymi imbecylami ?

Edytowano przez Arturek Wil (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

No, nazwać, ale to niewiele da.

Pojęcie "Gierkówka" znasz?

To taka droga. Dziś już trochę ciasna ale wtedy - wspaniałość!

Edzio inwestował w rozwój, przemysł. Nie wszędzie mógł być i przypilnować to głąby czasem dziwnie tej kasy używały.

W kaczolandzie te kredyty idą głównie na rybę a nie na wędkę.

Ciemność widzę, widzę ciemność..... przed nami.

 

Adam M.

Link do komentarza
7 godzin temu, Arturek Wil napisał:

I jak tu takich ludzi nie nazwać bezmyślnymi imbecylami ?

O swoich dzieciach tak mówisz? O swoich rodzicach? O sobie?

 

Aaaaach nie... Wy te wszystkie "z plusem" odsyłacie Jarkowi-zbawcy narodu, albo przynajmniej caritasowi... no, może na RM...

Link do komentarza
8 godzin temu, Arturek Wil napisał:

Wlaśnie dlatego,że stary jestem,że pamiętam jak jeżdziłem na kolonie "za darmo" bo od panstwa,które finansowało w moim przypadku Hutę 1-go Maja w Gliwicach. I właśnie dlatego tej huty już od dawna nie ma... Przy pińcet plus jest podobnie,wtedy Gierek sponsorował z kredytów cuda i wianki i te kolonie a dzisiaj PIS i Kaczyński też z kredytów sponsoruje zwyklą polską patologię w postaci pińcet plus

Kto będzie te długi spłacał ? Nasze i Wasze dzieci,tak jak za Gierka..

Jak jesteś stary  -  to myśl. Wyciągajac wnioski z historii też. A ona jest taka:

1. Gierek wziął 30 mld$ pożyczek, z czego budowal drogi, energetykę, osiedla mieszkaniowe itd. to trwało 10lat.

2. Teraz mamy 300 mld $ długów. Zostały wzięte po przemianach, po okresie PRL, czyli w okrsie III RP. Nie wiem na co poszły, ale jest tego 300 mld $, a podobno wszystko nowe powstało za pieniądze UE. 

3. Większość majątku narodowego przejęli obcy z Zachodu. Przejęli, bo przecież nie kupili. Bardziej podobne to do czyszczeni kamienic, niż do zwykłego procesu kupna -sprzedaży.

4. Właśnie dlatego huty nie ma, bo albo była przejęta za półdarmo, albo tak jak zakłady produkujące turbiny okrętowe, zostały kupione przez Anglików za półdarmo i zamknięte, żeby uwalić konkurencję dla ich przemysłłu. Z tego powodu zostały zamknięte stocznie - dla interesu niemieckich stoczni.

Huta im Lenina (teraz Sędzimira) (jak i reszta hut) jest własnością Hindusa, który żąda od Państwa dotacji (znaczy nazywa się to lepszymi warunkami gospodarczymi, czy podatkowymi), bo inaczej wygasi wielki piec - a i tak produkuje teraz małą część tego co dawniej - ale widać stal nie potrzebna przy naszym rozwoju gopodarczym.

No to protestuj teraz, że z twych pieniędzy będzie dotowana obca huta, bo przecież nie "polska narodowa".

5. 500+ to tylko odrobina tego, co Polacy powinni mieć, z tej gospodarki, która powinna być po prawie 30 latach "nowej" Polski, a PiS rządził w tym okresie tylko ok 5lat, z czego dwa lata to szarpanie było nie rządzenie. Co nie znaczy że jst niewiniątkiem. Więc zachowaj proporcję. I dlatego nie zazdroszzę 500 + mimo że nie mam dzieci. I nie będę zadrościł pieniążków niepełnosprawnym i chorym - mimo że jestem miarę zdrowy - ba, i właśnie również dlatego. Na razie mam to szczęście, choc nie wiadomo jak długo....

 

Natomiast wk... mnie dorobkiewicze, karierowicze, ci, którzy się urządzili, lub przejęli to, co Naród (nie Partia) budował w PRL - a nie zapracowali na to pracą fizyczną lub umysłową - ale dzięki układom, koteriom, partiom i in tzw. elitom oraz chorym uwarunkowaniom w naszej rzeczywistości., która po "rewolucji" od razu zaczęła gnić. 

 

Dziwne, że martwi cię 500+ - -  ale nic nie mówisz o iuś tam 500 minus, jakie każdy przęcietny Polak stracił na tzw "transformacji" i in. szemranych reformach i takimż prawodawstwie (patrz np. Vat) - a z których w dużej mierze składa sie te 300 mld $ długów. 

 

Chyba że tu wyliczysz , na co to poszło ... te 300 mld $ albo inaczej bilion zł polskich w ciągu 30 lat, bo ja ich nie odczułem :takaemotka:  a 500 + to dopiero najwyzej jakieś 40 mld i to z bieżących dochodów Państwa (oczywiście z twojej kieszeni też -  jeśli nie masz dzieci ani wnuków)....

Link do komentarza

Też się bardzo dziwię jak zwykłe ludziki martwią się tym że dostają kilkaset złociszy od tego państwa.

Tyle że to nie żaden prezent tylko niewielka kwota zwrotu od kasy którą wcześniej państwo im zabrało.

Co za ludzie, nie dasz nic - źle, dasz jeszcze gorzej.

Takim to medal się jakiś należy za to zatroskanie o losy przyszłe kraju. A co za tym idzie dodatek do emerytury za to zatroskanie.

Nawet totalna opozycja deklaruje że też będzie dawać (znaczy zwracać), więc już nie poradzisz nic bo jak dojdą do władzy to kraj utonie i będzie totalny koniec.

I co potem będzie panie ?, nic już nie będzie, jak mawiał klasyk.

Utoniemy wszyscy w długach.

Może choć te kartofle potanieją po tej nicości która niechybnie nastanie.xD

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
53 minuty temu, adam_mk napisał:

Goje nowym władcom służyć będą bo długi ich do tego zmuszą?

Też - ale ważniejsze jest to, ze po skończeniu 18 lat, kasa przestaje płynąć - czyli w grę wchodzi ewentualne i tylko wykształcenie zawodowe.

Tak dla przypomnienia:

 

Ale po 500+ modyfikacja:  - konik  może  i chciał pracować, ale kto zatrudni niewykształconego konika ?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...