Skocz do zawartości

jakie drzwi wewnętrzne?


rene

Recommended Posts

Ja mam dzwi fornirowane i odradzam. Choć moze to zależy od wykonawcy. Mój na nieszczęście odwalił fuszerkę, dziś tylko kłopot, pownieważ nie reaguje na rekalmacje, zgłoszenia napraw na gwarancji itp. W efekcie fornir odchodzi z opasek, pęka i wygląda to tragicznie. Dodatkowo elementy drewniane drzwi wypaczają się, przez co popękały wklejone szyby. Jednym słowem porażka.
Dlatego sugeruję starannie wybierać wykonawców.

Ja zostłem oszukany przez firmę [dane firmy usunięte przez moderatora] To niepojęte, że firma ta jeszcze działa. Zamówienie było dosyć duże bo 14 szt. drzwi, + 200 m listew przypodłogowych oraz 9 parapetów (razem ponad 20.000 pln). Mimo tego jesteśmy zwyczajnie olewani. Pan [usnięte nazwisko] nie odpowiada na pisma reklamacyjne. Mimo umowy, gwarancji i wezwań do naprawy, nie reaguje w żaden sposób. Droga przez mękę była podczas montażu, nieustannie odkładane terminy montażu, niedostarczone elementy, ogromne trudności z dojechaniem ekipy montażowej. Wymówek, że nie mógł dojechać lub zadzwonić, słuszałem już setki, a to rzeka wylała, a to nie mają robót w okolicy, że szyby nie dojechały, że zapracowany, inne kontrakty, itd, itp. Parapetów, które zamówiłem, nigdy nie otrzymałem. A według rozmów telefonicznych były już gotowe, nawet wysłane za pośrednictem kuriera i rzekmo wróciły bo kod pocztowy był błędny. Żarty !!! Kiedy pojechałem osobiście po parapety (300 km), okazało się, że zrobione są 3 szt z 9 szt. - z resztą wykonane niezgodnie z zamówieniem. Dodatkowo kazano mi czekać godzinę, bo lakier musiał wyschnąć. Tak więc znów KŁAMSTO, bo przecież kurier był i je zwrócił. Na darmo przejechałem 600 km, nerwy nie do opisania. Przestrzegam wszystkich przed tą nierzetelną firmą i Panem [usnięte nazwisko], który oszukuje i naciąga swoich klientów. Wygrane sprawy w Sądach na niewiele się zdadzą, gdyż Pan [usnięte nazwisko] ma na głowie już Komornika, firmy windykacyjne, a kolejka oszukanych klientów jest długa i nie wiadomo, czy w ogóle można od niego wywalczyć jakiejkolwiek odszkodowanie. Jeśli komukoliek udało się wygrać sprawę i odzyskać pieniądze proszę o info.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witajcie, chciałem Wam pokazać jak wygladają drzwi porta londyn po zakończeniu okresu gwarancyjnego Po niespelna trzech latach z drzwi odeszła okleina i trzyma się tylko na ramkach i szyldach.
Pomimo ISO 9001 firma wcisneła mi totalną kiszkę
W dodatku tłumaczą się, ze jest po okresie gwarancyjnym i mimo ewidentnej wady jakościowej nie chca nawet gadać o naprawie, o wymianie nie wspomnę. Wszystkie trzy skrzydła które posiadam w mieszkaniu uległy rozklejeniu w ten sam sposób.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fa71af00fa0f4578.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2f19f4b3128bf03f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/05c85f23903a3456.html


witam
nam stalo sie dokladnie to samo.. nic nie pomoglo, wiozlam do porty zeby naprawili platnie .. Porazka !! podobno taka partai sie trafila.. a ze po gwarancji.. to mam pecha :))
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Ponieważ wredny admin przeniósł mój poprzedni post do działu ogłoszeń na słupie jestem zmuszony odświerzyć niniejszy wątek dotyczący drzwi z prośbą do Was o odpowiedź na następujące pytanie.

Jakie drzwi są lepsze:
1. Ramowe
2. Pełne

Pod jakimi wzgledami?

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
D
Link do komentarza
Cytat

A nie widzisz różnicy miedzy tym wpisem a tym "wrednym" ?

A co do meritum.
Teoretycznie pełne są bardziej wytrzymałe i solidniejsze - praktycznie nie ma znaczenia, to tylko umiejętny marketing.



Mój post:
https://forum.budujemydom.pl/Jaki-typ-drzwi...rac-t21464.html
jest wredny ?

Czy nie jest tak że drzwi pełne są masywniejsze i np lepiej tłumią hałas. Nie chce mieć takiej sytuacji w której ktoś z domowników ogląda TV a drugi chce siępołożyć w ciszy w sypialni zamykając tym samym za sobą drzwi aby było ciszej, a tu klops icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Twój wpis jest wredny w odniesieniu do admina, zrobił swoje, bo podałeś konkretna firmę i nijak to się ma do tego o co pytasz teraz - to moje zdanie.

Ramowe mogą być bardziej "dźwiękochłonne" od pełnych - to po pierwsze.
Po drugie drzwi wewnętrzne nie mogą być szczelne, bo są elementem wentylacji w domu - chyba, że w danym pomieszczeniu jest wentylacja zrównoważona. A skoro nie są szczelne, to ich "tłumienność" jest iluzoryczna.



W takim razie bardzo przepraszam za podanie firmy. Myslałem że nie jest to w żaden sposób naganne. Już naprawiłem swój błąd i proszę o odstąpienie od tej kwestii.

Mógłbyś uzasadnić swoją wypowiedź odnosnie dźwiękochłonności ?
Link do komentarza
Cytat

Lekkie ramowe, mogą być "wygłuszone" np. wełną, korkiem, itp.


Dziękuję,

od dłuższego już czasu oglądam zarówno w marketach jak i sklepach firmowych, osiedlowych różnego typu drzwi. Ciężko mi sie zdecydowac nie na design tak jak na typ, rodzaj. Gdybyś miał zakupic teraz drzwi do domu, który typ bys wybrał i dlaczego (ramiak, pełne)? Edytowano przez dazon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Te które podobają mi się najbardziej a przy tym są najtańsze.


Nie zgodzę sie z powyższą wypowiedzią. Niestety pomocy od ciebie się nie doczekałem. Najtańsze drzwi za 150zł skrzydło to możesz sobie kupić w markecie. Idziesz do marketu XXX patrzysz .. oooo jakie ładne drzwi i w dodatku cena jest najniższa ze wszystkich bo tylko 150zł za skrzydło! Biorę. Montujesz a po 6 miesiącach drzwi się sypią! odpada okleina, nie domykają się - kolejne regulacje nie pomagają itp itd.

Miałem nie komentować twojej odpowiedzi ale jednak to zrobiłem z racji tego aby inni czytający nie popełnili takiego faulu.

Zrobiłem dobre rozeznanie. Z racji tego iż nie można podawać tu nazw firm (bo zaraz post zostałby przeniesiony do ogłoszeń icon_lol.gif icon_eek.gif icon_lol.gif) jeśli ktoś z zainteresowanych potrzebowałby rady, służę pomocą na PW.

Pozdrawiam
D Edytowano przez dazon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Najtańsze drzwi za 150zł skrzydło to możesz sobie kupić w markecie. Idziesz do marketu XXX patrzysz .. oooo jakie ładne drzwi i w dodatku cena jest najniższa ze wszystkich bo tylko 150zł za skrzydło! Biorę. Montujesz a po 6 miesiącach drzwi się sypią! odpada okleina, nie domykają się - kolejne regulacje nie pomagają itp itd.




Tak się składa, że kilka lat temu takie kupiłem (nawet tańsze) - fakt za szyldziki i klamki zapłaciłem x2 wartości skrzydeł (bo podobały mi się icon_biggrin.gif ).
Co do trwałości, nic się nie dzieje, wyglądają tak jak w dniu zakupu, ale prawda że nie są otwierane i zamykane, "z kopa", a i wentylacja jest skuteczna, tak więc i te z łazienki i WC są nadal jak nówki.
Oczywiście mowa tylko o drzwiach wewnętrznych.
Link do komentarza
Cytat

Tak się składa, że kilka lat temu takie kupiłem (nawet tańsze) - fakt za szyldziki i klamki zapłaciłem x2 wartości skrzydeł (bo podobały mi się icon_biggrin.gif ).
Co do trwałości, nic się nie dzieje, wyglądają tak jak w dniu zakupu, ale prawda że nie są otwierane i zamykane, "z kopa", a i wentylacja jest skuteczna, tak więc i te z łazienki i WC są nadal jak nówki.
Oczywiście mowa tylko o drzwiach wewnętrznych.


Widocznie miałeś farta i trafił ci się solidny wykonawca. I dodatkowo ważna rzecz : "kilka lat temu" - robi ogromną różnicę icon_smile.gif Edytowano przez dazon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Cytat

jak coś jest tanie to nie znaczy, że mało solidne, ale to czasem zależy od szczęścia, że się nam uda trafić na coś dobrego w przystępnej cenie.



Bzdurzysz.
Ja robiłem super tanio u starego rzemieślnika - stolarza z Piekielnika koło Czarnego Dunajca.
Dodatkowo ogromną bramę uchylną garażową.
Okucia z racji skrzydeł wielkich zamówił u miejscowego kowala (nie z Castoramy ani nie z Prakitikikera)

Przepiękne mam naturalne z drewna drzwi wewnętrzne i bramę.
Wszyscy je zauważą wpadając w goscinę.
Ościeżnice porobione na wymiar otworów.Skrzydła o różnych rozmiarach.
W komplecie płaciłem po 400zł z zamkami i klamkami - wylakierowane, wydmuchane, wyciuciane.
Za bramę garażową ( 2 skrzydła) z ościeżnicą 1800zł - z kutymi zawiasami, kolor, lakier....
Polecam
Link do komentarza
Cytat

Bzdurzysz.
Ja robiłem super tanio u starego rzemieślnika - stolarza z Piekielnika koło Czarnego Dunajca.
Dodatkowo ogromną bramę uchylną garażową.
Okucia z racji skrzydeł wielkich zamówił u miejscowego kowala (nie z Castoramy ani nie z Prakitikikera)

Przepiękne mam naturalne z drewna drzwi wewnętrzne i bramę.
Wszyscy je zauważą wpadając w goscinę.
Ościeżnice porobione na wymiar otworów.Skrzydła o różnych rozmiarach.
W komplecie płaciłem po 400zł z zamkami i klamkami - wylakierowane, wydmuchane, wyciuciane.
Za bramę garażową ( 2 skrzydła) z ościeżnicą 1800zł - z kutymi zawiasami, kolor, lakier....
Polecam




Prezes, ale te ceny to już chyba aktualne nie są,
wszak już jakiś czas temu to było
(chyba jeszcze zanim w Polsce autostrady wybudowali)




(sorry, nie mogłem się powstrzymać icon_wink.gif )
Link do komentarza
Cytat

Prezes, ale te ceny to już chyba aktualne nie są,
wszak już jakiś czas temu to było
(chyba jeszcze zanim w Polsce autostrady wybudowali)




(sorry, nie mogłem się powstrzymać icon_wink.gif )



icon_biggrin.gif grabisz pod siebie, grabisz

ale niech nawet dzisiaj jest 650za drzwi
a za bramę dwapińcet - to co
drogo?
a jakie inne, pachnące.....i ogólnie fajne
Link do komentarza
Cytat

Kochani, proszę o opinie na temat drzwi wewnętrznych. Jakich firm drzwi polecacie a jakich odradzacie i na co zwracać uwagę przy wyborze. Domyślam się że najładniejsze i najtrwalsze drzwi byłyby drewniane. No ale jeśli ktoś jest ograniczony finansami to musi szukać środków zastępczych. Czekam na opinie. Dzięki.



Drewniane polecam w 100% Przy wyborze warto spojrzeć na szerokość i wysokość, typ ościeżnic, rodzaj wykonania. Wszystko zależy od tego czy kupujemy gotowe czy na wymiar.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

To zależy, czy kiedy będziesz chciał wymienić drzwi, ja kupiłem moje z myślą o tym, że posłużą mi długie lata. Nie przepadam za remontami.


Akurat w przypadku wymiany drzwi nie nazwałbym tego remontem icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Nie mam konkretnie tego modelu, ale ogolnie drzwi z porty sa ok. u mnie w domu wszystko w porzadku jak na razie. kupowałem w internecie bo taniej jest niz w salonach.



Witam, rzeczywiście w internecie jest taniej, ale to jednak ryzyko, nie są to tanie rzeczy, powiem szczerze , że jak kupowałam drzwi to przeglądałam w internecie, ale stwierdziłam że jak się coś stanie to gdzie ja później będę szukać kogoś od reklamacji, pojechaliśmy więc do kilku sklepów i w naszym przypadku, znaleźliśmy niewielki salon sprzedaży pod Warszawą, kupiliśmy drzwi w bardzo atrakcyjnej cenie, porównywalnej do tych z internetu, warto więc czasem zajrzeć do takich niewielkich punktów sprzedaży. Niestety na drzwi trzeba czekać, a my zamówiliśmy jakieś 3 tygodnie temu, więc niebawem będą.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Ja też wybrałem drzwi od stolarza. Nikt mnie nie przekona do tego, że nie warto inwestować właśnie w takie drzwi. Niezależnie czy mają być wewnętrzne czy zewnętrzne. Te które mam są bardzo solidnie wykonane, dokładnie takie jakie chciałem bo miałem ze stolarzem stały kontakt. Co mnie przekonuje do takich drzwi to fakt, że będą w domu na długo a nawet bardzo długo bo trudno je uszkodzić, jeżeli są wykonane z dobrego drewna. Dla porównania brat w mieszkaniu ma drzwi najzwyklejsze ze sklepu i właśnie szykuje się do wymiany ponieważ problem z klamką, problem z samymi drzwiami.. Bardzo łatwo jest je uszkodzić dlatego moim zdaniem warto zainwestować w lepsze i mieć je na lata.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...