Skocz do zawartości

jakie drzwi wewnętrzne?


rene

Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
My wybraliśmy wzór, materiał a resztę zrobił stolarz.
Nie chciałam kupowac drzwi w markecie bo kiedyś w mieszkaniu owe wytrzymały 2 lata icon_sad.gif mimo, że były niby fornirowane. Fornir bardzo szybko zaczął się "odklejać", po jednym mocniejszym trzaśnięciu drzwiami (przeciąg) oderwała się kratka trzymająca szybę i ledwo szyba nie wypadła.. porażka.
Wybraliśmy dąb, kolor palisander. Polecany stolarz zrobił wzór taki jaki chcieliśmy, wszystko "na wymiar" Trochę nas to kosztowało bo musielismy mieć 9 sztuk ale uważam że warto było icon_smile.gif drzwi na zywo robią mega wrażenie.. są solidne i masywne icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Bardzo ladne i eleganckie:) nasze są inne w stylu takie raczej nowoczesne ale też robią takie solidne wrażenie:)


Ja też będę miała raczej bardziej nowoczesne i te robione na zamówienie naprawdę wyglądają zupełnie inaczej niż te market owe, chociaż do niedawna byłam zwolenniczką tych drugich.
Link do komentarza
Witam, ja u siebie zamoiwlem drzwi POL-Skone. Pytalem tez u kilku stolazy i wszedzie cena krazyla w oklicy 1150 zl z osciaznica, pomalowaniem i montazem, takze roznica wyszla ponad 300 zl na sztuce, dla mnie to sporo niestety i musialem zamowic z masowki. Mam nadzieje ze nie bede tego zalowal za szybko. pocieszam sie tym ze te firmy z czegos musza zyc i za bardzo nie moga sobie pozwolic na fuszere (oczywiscia sa spartolone partie).

Cena 850 za drzwi to cena super.

POzdr
Link do komentarza
chcialbym jeszcze dodac ze drewniane drzwi to nie jest decha w takiej postaci jak normalnie. bardzo czesto sa to posklejane ze soba listewki (np o szerokosci 5, 10 cm), nastepnie wszystko jest heblowane, rownane, szlifowane i na koncu drzwi oklejone sa fornirem naturalnym (najczesciej), pozniej kolor i lakier.

Teoretycznie nic sie nie powinno dziac z takimi drzwiami, wszystko zalezy jakiego kleju uzywa stolarz i jak mocna ma prase do klejenia.

POzdr
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam,
ja odradzam drzwi firmy [nazwa firmy usunięta przez moderatora] z Ząbek. Drzwi fornirowane w salonie wystawowym bardzo nam się podobały. Przeczytałam jedną negatywna opinie na forum i ją zlekceważyłam co było moim błędem Umowa podpisana i miała nastąpić realizacja. Zamiast snów jak obiecywała firma zaczął się nasz koszmar. Drzwi przyjechały do montażu porysowane a plafony miały braki w fornirze na narożnikach. Współpraca z Panią odnośnie jakości jedna wielka klapa. Firma nie potrafi się przyznać do błędów w realizacji umowy. Montaż miał być w styczniu br. a mamy koniec marca a końca nie widać.
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Ja też mam drewniane drzwi zewnętrzne już jakiś czas i nie miałam z nimi żadych problemów, nic się nie wygina. Zresztą myślę, że wszystko zależy od sposobu wykonania i jakości materiału, z którego są zrobione. Ja mam c-30 z pol-skone i jestem zadowolona, choć za antywłamaniowe niestety musiałam zapłacić ciut wiecej.
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
czy ktoś z Was zdecydował się na drzwi Pol-Skone i je już użytkuje od jakiegoś czasu? nam doradzają właśnie Pol-Skone lub dre ale w tych pierwszych widziałam fajniejsze wzory. Ceny dre nie znam ale P-S za Sempre Fiori z futryną, klamką i montażem mamy we wstępnej wycenie po ok 1tys. dobra oferta czy szukać taniej?
Link do komentarza
Osobiście uważam, że seria Sempre z Pol-skone bije na głowę wszystkie drzwi w segmencie do 1 tys zł ( z montażem). Kawał solidnego skrzydła - cała rama zrobiona z drewna. A i okleiny są ładne jak na ten segment.
W cenie do 1 tys. można wybierać z katalogów wszystkich firm. Także Porta, DRE, INVADO czy Centurion. Tańszych niż 700-800zł bym nie szukał - to już wielkie kompromis między trwałością konstrukcji a ceną.
Link do komentarza
Cytat

Dziś na konkurencyjnym portalu branżwym ukazał się materiał " Sempre - najchętniej wybierane drzwi Pol-skone".
Co dziwne - było w tym roku wiele podwyżek cen, a oni tego modelu /prawie/ nie korygowali - mam wrażenie, że traktują go jako bardzo ważną reklamę przez produkt.




z tego co słyszę to chyba Sempre są wizytówką firmy i dzięki temu modelowi chcą się wybić nad inne oferty
brałam pod uwagę dre ale te Pol_skone lepiej mi leżą. znajomy pracujący w tej branży wspominał, że w styczniu będą jakieś targi więc może jeszcze jakiś nowy model się pojawi albo coś z kolorystyki nowego będzie.


ps. najpierw układa się panele i płytki a później drzwi czy odwrotnie? bo zastanawiam się kiedy będziemy potrzebowali drzwi kupić
Link do komentarza
nie byłam w żadnym markecie, nie mam takowego w swojej okolicy więc nie wiem co mają w ofercie
drzwi pol-skone podobały mi się najbardziej, obmacałam je (dre, classen i jeszcze jakieś inne ale nazwy nie pamiętam) w sklepie komfortu i najbardziej mi podpasowały, a później porównałam z opinią kolegi, który się zajmuję sprzedażą drzwi i okien różnych firm i sam do swojego mieszkania wybrał teraz sempre. powiedział że akurat te które wybrałam będą dobre jakościowo. nie mieli na nie reklamacji a sporo ich sprzedają, na dre reklamacje im się zdarzyły bo te też brałam pod uwagę
Link do komentarza
Cytat

Sugerujesz produkt który jest jako standard w markecie. Jest cały czas w ofercie. Czy nie masz zastrzeżeń co do jakości? Czy odpowiadają normalnemu nazwijmy to dobremu standardowi.


Masz na myśli Sempre i market? Tak, widziałem je chyba w LeroyM, ale i w Komforcie. Przyznam, że - jako sprzedawca- wściekłem się na ten fakt, bo zwykle szanujące się firmy nie oferują typowych produktów w hipermarketach by nie psuć sobie rynku hurtowego. Z tym, że Sempre w tej gazetce widzialem raz jako "oferta hi-tech" i miało katalogową cenę detaliczną, więc bez problemu w przeciętnym sklepie do uzyskania jest jakiś rabacik:)
Link do komentarza
A ja z drzwi okleinowych polecam drzwi Vasco Kospan. Ramiak wykonany z drewna i płyty MDF, pokryty trudnościeralną dobrej jakości okleiną w różnych kolorach. Co ważne w standardzie jest w nich wypełnienie pełne płytą, a nie jak w większości drzwi Dre czy Pol- skone wypełnienie stanowi plaster miodu- ewentualnie za dopłatą wypełnienie płytą wiórowo otworową. Drzwi Vasco mają kilka fajnych modeli, można wybrać całe pełne lub ze szkłem hartownym. No i oczywiście atrakcyjna cena! icon_smile.gif Jestem sprzedawcą i trochę się na tym znam. Szczerze powiedziawszy to nie zdarzyły mi się reklamacje na te drzwi. Naprawdę dobra jakość. Co natomiast do Pol-skone to spróbujcie u nich złożyć reklamację. Ciągnie się czasem miesiącami, bez efektu lub efektem jo-jo.

Co się natomiast tyczy drzwi drewnianych to podziwiam tych, którzy bez mrugnięcia okiem kupują te od jakiegoś "Pana Miecia"- stolarza, bo jak na drewno to dał im super cenę i obiecał super drzwi super jakości- wszystko oczywiście w cudzysłowie. Niejednokrotnie Miecie obiecują drzwi sosnowe bezsęczne, a finalnie okazuje się, że drzwi zrobiono z "deski- podbitki dachowej", tu i ówdzie wystaje jakiś sęk lub dziura po sęku zaklejona okrągłym czopem. O śladach żywicy i o różnych kolorach na jednych drzwiach już nie wspomnę.

Powiem krótko cytując mojego Klienta "Panie ja to sobie kupiłem drzwi drewniane, ale boję się je postawić czy Waszych, bo jeszcze kornik na nie przejdzie".

Najważniejsza jest jakość! Żeby drzwi drewniane pięknie się prezentowały przez wiele lat muszą być wykonane z materiałów najwyższej jakości, muszą być pełne w środku, klejone warstwowo i w odpowiedni sposób pomalowane dobrej jakości farbami i lakierami. I na koniec cecha najważniejsza- obłogowanie.
Link do komentarza
Nie znam z bliska produktu Vasco - nie miałem okazji ich sprzedawać. Ale Laura mylisz się /bo mam nadzieje że nie wprowadzasz celowo w błąd ? / co do ofert konkurencji.
Płyta wiórowa jako wypełnienie jest w standardzie w wielu seriach drzwi - także firm, które wymieniłaś.

Na ogół jest tak, że skrzydła kosztujące do 400-500zł są standardowo wykonane na "plastrze miodu", czyli technologii znanej od lat. Zwykle za dopłatą rzędu 60-80zł można je wzbogacić o płytę wiórową.
Skrzydła droższe zwykle są już lepiej wyposażone.
Link do komentarza
Tak jak napisałam w poprzednim poscie niektóre drzwi Pol-skone czy Dre - te w niższych cenach mają plaster miodu, ewentualnie można dopłacić i kupić wypełnienie w postaci płyty wiórowo- otworowej. Chodzi o to, że w drzwiach Vasco wypełnienie pełne jest w standardzie, więc porównując w tej samej cenie lub niższej mam drzwi pełne w środku, a nie plaster miodu.
Moje wypowiedzi nie mają na celu nieuczciwej konkurencji, bo też sprzedaję drzwi Pol-skone i Dre. Klient nasz Pan, lecz zawsze staram się zaoferować produkt najlepszej jakości na miarę portfela Klienta.
A to, że plaster miodu to technologia znana na rynku od wielu lat mnie nie zadowala, bo wcale nie jest dobra. Ja jestem za wypełnieniem pełnym- zdecydowanie. Jeśli tylko mogę to odradzam Klientom drzwi z plastrem miodu.
Link do komentarza
Witam,

każdy rozsądny człowiek byłby za mocniejszym wypełnieniem, coraz więcej producentów ma w standardzie lepsze wypełnienie. Plaster miodu jednak zawsze będzie obecny w najtańszych produktach jako standard właśnie ze względu na ich cenę, tu chodzi tylko i wyłącznie o ekonomię. Trudno jest m,i sobie wyobrazić drzwi z płytą tańsze od plastra miodu, wydaje mi się to mało realne, bałabym się o jakość materiałów.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Porównując drzwi pełne w standardzie z tymi z plastrem miodu nie miałam na myśli ceny ok 150 PLN( bo i w takiej cenie drzwi z plastrem miodu się trafiają) tylko o trochę wyższej wartości marek Dre czy Pol-skone.
Dla zainteresowanych drzwiami pełnymi w standardzie firmy Vasco podaję adres strony internetowej www.drzwivasco.pl
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Znam trochę te firmy, nie spotkałem żadnego modelu z płytą tańszego niż inny z plastrem miodu no chyba że rozmawiamy o różnicy pokryć fornir okleina, ale wtedy nie ma co porównywać bo różnica w cenie wynika z droższego wykończenia.

W okleinach sztucznych praktycznie zawsze jest możliwy wybór wypełnienia w drzwiach w naturalnej okleinie od razu jest mocniejsze wypełnienie. Przynajmniej oferta Porty jest tak skonstruowana Pol-Skone ma chyba kilka modeli w fornirze z plastrem, ale pewny nie jestem co do DRE i VAsco to głownie plaster miodu, a płyta za dopłatą. No chyba że się coś mieniło.

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Spotkałem się z podobnym patentem na parapety drewniane. Deski poszły do stolarza, który za niewielkie pieniądze je oheblował. Pozostało tylko dwukrotne pomalowanie bejcą i schowanie niewydanych pieniędzy icon_smile.gif



Czy jesteś pewny że po latach ta deska będzie prosta i bez pęknięć?? Raczej nie ma na to szans...

Cytat

A zamiast szybek najlepiej wstawić plastik - wygląda jak szkło a trudno do potłuc. Moim synom narazie się to nie udało.



Plexa bardzo szybko się rysuje. Już po dwóch trzech przetarciach ściereczką pozostaną smugi. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zahartowanie szkła. Także (prawie) nie do zbicia a dodatkowo trudno zarysować.

Cytat

Ja jednak wolę drzwi drewniane - te z płyty zawierają szkodliwe chemikalia, które uwalniają się przez lata. A drzwi drewniane możesz sobie pomalować bejcą i lakierem bez szkodliwych związków. Ale nie każdy wie o szkodliwości mebli z płyty (oraz drzwi) no i takie rzeczy są tańsze więc się dobrze sprzedają.



Nie widziałem bejcy nie szkodliwej dla zdrowia... Ona także latami może wydzielać nie obojętne dla zdrowia opary.


Cytat

Czy ktoś skopiował mój patent z drzwiami sosnowymi - w kolorze złotego dębu? Chciałabym wiedzieć czy udało się komuś zaoszczędzić kilka tysięcy dzięki temu pomysłowi. tak jak mi...... icon_biggrin.gif
Te parapety to też dobry pomysł. Moja sąsiadka za parapety drewniane ostatnio zapłaciła dość dużo pieniędzy.
A wystarczyło kupić deski i pomalować..... :-(



Tez jestem ciekaw. A najbardziej tego czy zaoszczędzone kiedyś pieniądze dziś nie zostały wydane na drugie drzwi lub parapety... :(

Cytat

acha czyli cena drzwi z klejonej warstwowo sosny w całości drewnianych 1000 zł z montażem nie jest zła:) No to się ciesze że coś mi sie udało korzystnie zamówićicon_smile.gif



Nie jest zał pod warunkiem że stolarz dał Ci gwarancję na piśmie i dał np 3 lata gwarancji bo to by świadczyło o jego profesjonalnie wykonanej robocie.

Produkcja stolarska "bez dokumentów" to zmora dla klientów którzy daremnie będą próbowali dochodzić swoich roszczeń... :(


Cytat

A jakie inne drzwi wewnętrzne polecilibyście poza Portą ? Zależy mi na solidnych , trwałych, nie z żadnego plastra miodu tylko płyty wiórowej



Na rynku klasą premium wśród drzwi są firmy: (kolejność na liście jest przypadkowa)
www.moric-drzwi.pl
www.klimek-klus.pl
www.dewro.pl
www.ronkowski.eu
www.drzwi-cal.pl
www.lutostanski.pl
www.kubiczek-drzwi.pl


Cytat

Aciu to bardzo dobra cena zamawiaj nawet sie nie zastanawiaj!



Radziłbym jednak się zastanowić... Cena nie świadczy o produkcie.


Cytat

Drzwi wewnętrzne zamawiane u stolarza to jest bardzo dobry pomysł. Już na ten pomysł namawiała mnie koleżanka która zajmuje się projektowaniem wnętrz, podobno takie drzwi wcale nie odbiegają cenowo od masówek, ale za to jakość jest zupełnie inna i na pierwszy rzut oka widać że to nie są sklepówki......podobno icon_biggrin.gif



Są "stolarze" i "stolaże" - podobnie jak z tym wyrazem brzmienie podobne a jednak to coś innego. Tak jak pisałem na górze - tylko towary z kartą gwarancyjną i od firmy z wieloletnim doświadczeniem...
Link do komentarza
Cytat

Drogi Robe,
a co Ty taki cięty jesteś na prostych stolarzy?
Witamy na kolejnym forum i kłaniamy się w pas w uznaniu dla Twojego gustu i wyczucia potrzeb Klienta (piszę poważnie!).
Ps. z tym, że to forum jest mało aktywne:)



Cięty nie jestem. Po prostu słyszy się "to i tamto" i wyciąga wnioski...

Osobiście znam kilku na prawdę dobrych stolarzy-fachowców którzy wiedzą czym jest drewno i co należy z nim zrobić.

Po prostu nienawidzę marnotrawstwa materiałowego i dlatego nie dzierżę byle jakiego podejścia do drewna.

Drewno jest pięknym materiałem ale chciałbym aby moje wnuki też mogły kupić sobie drzwi z drewna.

P.S. Jak będziemy tu częściej zaglądać to także to forum będzie aktywniejsze. icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Mnie spodobały się drzwi DRE model Lack, kiedy oglądałem je w Ddd w Kołobrzegu. Jakiś czas podejmowałem decyzję, ale wybór był jak najbardziej trafiony. Trzymają się kolejny sezon icon_smile.gif


Ile się trzymają? Ciekaw jestem jak długo dziala ta franczyzowa instytucja w Kołobrzegu? I ile płącą za taką reklamę? Wystarczy tego, co zdzierają jako "prowizję" z prowadzących sklepy?
Aha, i wypadało by reklamować dobre rzeczy, a nie najtańsze badziewie z przeznaczeniem co najwyżej na zapełnienie dziur na poddaszu..
Szczerze powiem - denerwuje mnie reklama DDD. Żadnego "powołania", wyższych celów. Tylko biznas - robienie pieniędzy.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Szczerze powiem - denerwuje mnie reklama DDD. Żadnego "powołania", wyższych celów. Tylko biznas - robienie pieniędzy.



A wiesz że mam podobne skojarzenia co do DDD...(??)
Niby salony ładne ale żadnej w nich duszy nie widzę.
A jak ostatnio wszedłem i zobaczyłem średnio ogolonego i ogólnie wczorajszego sprzedawcę to nawet żal mi się zrobiło...
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Przestrzegam przed kupowaniem produktow z firmy Perfect Dor, poniewaz kupilem drzwi typu Pekin. 3 pary dzrwi plus oscieznice regulowane. Podczas montazu okazalo sie, ze oscieznice sa niedosc, ze krzywe, to dlugosci pomiedzy wysokoscia boku jednej futryny, a drugiej jest nawet do ok 1,5 cm. java script:emoticon(':twisted:') Krzywizna oscieznicy jest na tyle duza, ze zeby je zmontowac trzeba uzyc wkretow do drzewa. Z trzech oscieznic jedna byla prosta. Drzwi boje sie nawet rozpakowac. Oczywiscie mozna reklamowac dany produkt pod warunkiem, ze ma sie na to czas, a nie jest sie zmuszonym do wprowadzenia jak najszybciej. Zeruja na tym, ze nie wszyscy maja czas na reklamacje. Dodaje, ze drzwi mialy byc w ciagu 2 tygodni, a byly w ciagu 3 ,5 tygodnia.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...