Skocz do zawartości

strop betonowy na poddaszu użytkowym zamiast lekkiego z k-g


DOP1

Recommended Posts

tez mam zamiar zrobic betonowy strop nad poddaszem bo ostatnio widzialem sporo "fruwajacych" dachow. mam pytanie do osob ktore maja taki strop nad poddaszem Ile kupiliscie stali na taki strop??? wrzucacie zdjecia gotowych stropow wiec prosze wrzuccie zdjecia zbrojenia badz dokumentacji wedlug ktorej taki strop wykonywaliscie Aha... i mnie tez nie przekonuja wypowiedzi "ekspertow" ze ten strop to ogromne dodatkowe obciazenie na fundamenty O ile mi wiadomo te fundamenty w domkach jednorodzinnych przyjmowane sa na oko i z duzym zapasem bo nie brany jest pod uwage grunt na jakim posadowiony jest budynek. nawet na jakiejs ilastej glinie musi stac i tyle a poza tym to nikt przeciez nie robi badan gruntowych pod domkiem jednorodzinnym


juz widze.... nie popatrzylem na posta wyzej;) dzieki za te zdjecia zbrojenia

vega1 ten twoj strop na poddaszu ktos liczyl czy poprostu "pan Jozek" powiedzial ze tak bedzie dobrze Edytowano przez brakiss (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

dość ciekawie to się prezentuje:
Array="" target="_blank" rel="nofollow">http://lh3.ggpht.com/_SS_-6xUHdMw/Sj6wc2Z9...20090620471.jpg
Array="" target="_blank" rel="nofollow">http://lh4.ggpht.com/_SS_-6xUHdMw/SkPlaKwQ...20090624489.jpg
Array="" target="_blank" rel="nofollow">http://lh4.ggpht.com/_SS_-6xUHdMw/SkPlnutq...20090624502.jpg
Array="" target="_blank" rel="nofollow">http://lh4.ggpht.com/_SS_-6xUHdMw/SkqFvGRd...20090630523.jpg
Array="" target="_blank" rel="nofollow">http://lh5.ggpht.com/_SS_-6xUHdMw/SkqFwAD-...20090630524.jpg

galeria:
Array="" target="_blank" rel="nofollow">http://picasaweb.google.com/budowa.wilczak...PoddaszaIStrop#



Ja tam się nie znam, ale czy konstruktor tego rozwiązania (chodzi mi o strop wylewany) nie powinien uwzględnić w projekcie jakiegoś usztywnienia ścian kolankowych (słupy żelbetowe itp.)? Bałbym się, że taka ścianka może zostać wypchnięta przez duży ciężar dachu...
Link do komentarza
Cytat

tez mam zamiar zrobic betonowy strop nad poddaszem bo ostatnio widzialem sporo "fruwajacych" dachow. mam pytanie do osob ktore maja taki strop nad poddaszem Ile kupiliscie stali na taki strop??? wrzucacie zdjecia gotowych stropow wiec prosze wrzuccie zdjecia zbrojenia badz dokumentacji wedlug ktorej taki strop wykonywaliscie Aha... i mnie tez nie przekonuja wypowiedzi "ekspertow" ze ten strop to ogromne dodatkowe obciazenie na fundamenty O ile mi wiadomo te fundamenty w domkach jednorodzinnych przyjmowane sa na oko i z duzym zapasem bo nie brany jest pod uwage grunt na jakim posadowiony jest budynek. nawet na jakiejs ilastej glinie musi stac i tyle a poza tym to nikt przeciez nie robi badan gruntowych pod domkiem jednorodzinnym


juz widze.... nie popatrzylem na posta wyzej;) dzieki za te zdjecia zbrojenia

vega1 ten twoj strop na poddaszu ktos liczyl czy poprostu "pan Jozek" powiedzial ze tak bedzie dobrze



Ludzie "pan Józek" tam nie będzie mieszkał .
Strop oraz jego zbrojenie musi być zaprojektowane przez projektanta !

Proszę dobrze przemyśleć po co komu taki sarkofag
Wszystko ma swoje zalety i wady.
Pieniądze można zawsze wydać z tym nie jest problem.

Pokrycie i tak "odleci " przy odpowiednim wietrze .
Prawidłowo zrobiona konstrukcja dachu opiera się silnym wiatrom .
Konstrukcję dachu wystarczy stężyć pasami płaskownika zakotwionymi w wieńcach stropu i efekt będzie podobny.

Ciepłe powietrze jest lżejsze do zimnego i unosi się w górę (po sufit).
Klatką schodową jak ogromnym kominem ciepłe powietrze przenosi się na poddasze .

A tu mamy żelbet .
Wysoki współczynnik przewodności , bo robi się ten strop -tą trumnę z betonu .
To element konstrukcyjny, dodatkowy radiator domu, dociążający fundamenty.
Trzeba go chronić zimą żeby wolniej stygł czyli próbować zaizolować cieplnie.
Pocięty oknami dachowymi jest trudny do izolowania cieplnie zwłaszcza przy futrynach .

W lecie nie będzie można otworzyć okien na poddaszu ,
a klatką schodową i tak przedostanie się ciepło z parteru .
W upały jak nam się to rozgrzeje w ciągu dnia ,
to w nocy będzie nas dodatkowo dogrzewać .
Link do komentarza
rozumiem ze taki strop musi byc policzony przez projektanta a moje pytanie czy ten strop na zdjecu od vega1 byl liczony czy jakims domowym sposobem "adaptowany" wynika z tego ze kiedys liznalem troche projektowania (ale nie skonczylem tych studiow) i wydaje mi sie ze brakuje paru pretow w kilku miejscach. Moze sie myle ale na sciance kolankowej powinno byc troche solidniej cos w rodzaju wieńca, przy otworach dałbym jeszcze kilka pretów i na załamaniu dorzuciłbym kilka.

animus i wydaje mi sie żeby "odleciala" taka zelbetowa płyta musiałoby naprawde porządnie wiaćicon_wink.gif
I nie wydaje mi sie ze pomieszczenia pod takim stropem zaizolowanym wełna grubości ok 20 cm miałyby sie bardziej nagrzewac latem, a zima popatrzcie tylko na domki z uzytkowym poddaszem z lekkim stropem. Na co drugim sa takie fajne trzy pasy;) snieg okolo 1,5 metra od kalenicy potem czysciutka ladna blacha i dalej pas pol metra sniebu przy okapie;) Edytowano przez brakiss (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

I nie wydaje mi sie ze pomieszczenia pod takim stropem zaizolowanym wełna grubości ok 20 cm miałyby sie bardziej nagrzewac latem, a zima popatrzcie tylko na domki z uzytkowym poddaszem z lekkim stropem. Na co drugim sa takie fajne trzy pasy;) snieg okolo 1,5 metra od kalenicy potem czysciutka ladna blacha i dalej pas pol metra sniebu przy okapie;)


A może to świadczy o nędznej firmie (fachmani) robiącej izolacje cieplne poddaszy w okolicy , albo zbyt cienkiej izolacji w dodatku marnej jakości .Dodając to wszystko razem wychodzą oszczędności w stosowaniu zapór śnieżnych .

To płytą żelbetową poddasze sobie izolujesz cieplnie ?


Link do komentarza
Folia = cienka, ciągła i szczelna przegroda.
Folia, film...

O paroszczelności folii decyduje jej ciągłość i materiał, z którego jest wykonana.
Ciągłe mogą być folie w płynie.
Najlepiej nakładane natryskowo...

Te plastikowe, sklejane - to ze szczelnością wiele nie mają wspólnego.
A betony?
Są też takie z uszczelniaczami. Kompletnie nieprzepuszczające wilgoci.

Ale o tym wiesz przecież...

Adam M.
Link do komentarza
Cytat

ale to zdaje się nie jest warstwa konstrukcyjna stropu



nośne sa po prostu krokwie (na skosach) a w czesci poziomej dodatkowe drewniane belki;) miedzy krokwie wata, potem tylko zeby zamaskowac płyty g-k i pomieszczenia na poddaszu gotowe;) wedlug mnie dobra technologia jesli chodzi o adaptowanie poddaszy budynkow ktore juz stoja a zamarzy sie komus pokoj na poddaszu dlatego ja tez zastanawiam sie nad betonowym stropem poddasza
Link do komentarza
Cytat

"To płytą żelbetową poddasze sobie izolujesz cieplnie ?"
I tak i nie....
Ta płyta to uszczelnienie domu.
DLATEGO to, co na nią rzucisz ZAWSZE jest SUCHE!!!
Dodatkowo - powietrze w tej izolacji STOI (nie jest przewiewane).
Dlatego - TAK! Płytą termoizolujesz...
Adam M.


Jakieś tam uszczelnienie jest, ale płyta jest przeważnie pocięta oknami i innymi elementami .

Punkt rosy gdzieś tam i tak wystąpi .
Izolacja cieplna nie jest szczelnie zamknięta jest przewiewana zewnętrznym powietrzem przechodzącym w przestrzeni pod pokryciem .
Link do komentarza
"Punkt rosy gdzieś tam i tak wystąpi ."
TAK!
W miejscu, w którym NIGDY nie będzie wilgoci z wnętrz.

"Izolacja cieplna nie jest szczelnie zamknięta jest przewiewana zewnętrznym powietrzem przechodzącym w przestrzeni pod pokryciem ."
Wszystko można zrobić dobrze albo źle...
Dużo tego tak źle już zbudowałeś?
(chyba, że my nie o tym samym ...)

Adam M.
Link do komentarza
Cytat

"Punkt rosy gdzieś tam i tak wystąpi ."
TAK!
W miejscu, w którym NIGDY nie będzie wilgoci z wnętrz.

"Izolacja cieplna nie jest szczelnie zamknięta jest przewiewana zewnętrznym powietrzem przechodzącym w przestrzeni pod pokryciem ."
Wszystko można zrobić dobrze albo źle...
Dużo tego tak źle już zbudowałeś?
(chyba, że my nie o tym samym ...)

Adam M.


Jeżeli jest punkt rosy to musi być też wilgoć jak ją usuwasz ?


Czyli twoja izolacja cieplna Adamie jest szczelnie zamknięta ,jak szczelnie ? ,stosujesz jakieś pojemniki ?
Link do komentarza
Zakładam, że PODSTAWOWA znajomość logiki nie jest Ci obca to pytam:
CZY : Punkt rosy to MIEJSCE, w którym, gdyby ZNALAZŁA się woda w postaci pary TO skraplałaby się?
Tak?
To już wiemy CZYM jest punkt rosy w danym miejscu - WARUNKAMI W KTÓRYCH....
A jak tam wody w żadnej postaci nie ma?

- To się NIE SKROPLI!!! icon_lol.gif
Choćby nawet i potrafiła...

Adam M.
Link do komentarza
Cytat

Zakładam, że PODSTAWOWA znajomość logiki nie jest Ci obca to pytam:
CZY : Punkt rosy to MIEJSCE, w którym, gdyby ZNALAZŁA się woda w postaci pary TO skraplałaby się?
Tak?
To już wiemy CZYM jest punkt rosy w danym miejscu - WARUNKAMI W KTÓRYCH....
A jak tam wody w żadnej postaci nie ma?
- To się NIE SKROPLI!!!
Choćby nawet i potrafiła...
Adam M.



Powietrze zawiera różną, zależną od warunków otoczenia, ilość pary wodnej.
Ruch powietrza może być wywołany różnicą temperatur i działaniem wiatru .
Żelbet wodoszczelny - zapobieganie kondensacji pary wodnej dyfundującej z wnętrza przez przegrodę tylko zimą , izolacja cieplna jest narażona tutaj na stałe działanie zmiennych temperatur i powietrza z otoczenia zewnętrznego .


"Czy izolacja cieplna którą stosujesz jest szczelnie zamknięta ? "
Link do komentarza
"Czy izolacja cieplna którą stosujesz jest szczelnie zamknięta ? "
Izolacja, jaką ja zastosuję jest w pełni szczelna.

Zapytano tu o technologię robienia stropu piętra (karton-gipsy), która mi się bardzo nie podoba, bo jej zalety i wady znam.
Odpowiedziałem.
Poruszany jest problem "trumny" - dla mnie rozwiązania solidniejszego i szczelnego.
Ale....
Ja remontuję 107 letnią budę i tam mam stropy drewniane.
Tam trzeba innego podejścia.
Tam izolacja będzie szczelna powietrznie.

Adam M.
Link do komentarza
Cytat

"Czy izolacja cieplna którą stosujesz jest szczelnie zamknięta ? "
Izolacja, jaką ja zastosuję jest w pełni szczelna.

Zapytano tu o technologię robienia stropu piętra (karton-gipsy), która mi się bardzo nie podoba, bo jej zalety i wady znam.
Odpowiedziałem.
Poruszany jest problem "trumny" - dla mnie rozwiązania solidniejszego i szczelnego.
Ale....
Ja remontuję 107 letnią budę i tam mam stropy drewniane.
Tam trzeba innego podejścia.
Tam izolacja będzie szczelna powietrznie.

Adam M.



"Zapytano tu o technologię robienia stropu piętra (karton-gipsy), która mi się bardzo nie podoba, bo jej zalety i wady znam."

Narzeka się na gotowy produkt b.często oszczędzając na wszystkim do tego robiony pospiesznie przez "fachowców" to jest nasza rzeczywistość.

Zrobiony prawidłowo ze starannością z zastosowaniem odpowiednich materiałów minimalizuje zjawiska ,które uwypukliłeś w opisie .

"Poruszany jest problem "trumny" - dla mnie rozwiązania solidniejszego i szczelnego."


A może to powrót do jaskiń, poddasze to sypialnie,przebywanie pod takim stropem wymaga ciągłej dobrej wentylacji .Określenie tego stropu "trumną" jest adekwatne do sytuacji .

"Ja remontuję 107 letnią budę i tam mam stropy drewniane."

A zastosujesz płytę g/k?

Link do komentarza
Cytat

"Czy izolacja cieplna którą stosujesz jest szczelnie zamknięta ? "
Izolacja, jaką ja zastosuję jest w pełni szczelna.

Zapytano tu o technologię robienia stropu piętra (karton-gipsy), która mi się bardzo nie podoba, bo jej zalety i wady znam.
Odpowiedziałem.
Poruszany jest problem "trumny" - dla mnie rozwiązania solidniejszego i szczelnego.
Ale....
Ja remontuję 107 letnią budę i tam mam stropy drewniane.
Tam trzeba innego podejścia.
Tam izolacja będzie szczelna powietrznie.

Adam M.



A bedziesz stosował perlit?
Bo chce kupic i nie umiem znaleść w małych ilościach(1m3 max 2). Na allegro nie występuje inny niz ogrodniczy a ten nie wiem czy sie nadaje. Może wiesz gdzie zamówić?
Link do komentarza
""Poruszany jest problem "trumny" - dla mnie rozwiązania solidniejszego i szczelnego."

A może to powrót do jaskiń, poddasze to sypialnie,przebywanie pod takim stropem wymaga ciągłej dobrej wentylacji .Określenie tego stropu "trumną" jest adekwatne do sytuacji ."


Obejrzyjmy sobie uważnie TĘ myśl...
Kształt można nadać budowli byle jakim materiałem.
Od śniegu przez drewno, cegłę, kamień, beton do dykty i karton-gipsu!
Sugestia, że pod stropem SZCZELNYM jest absolutny MUS posiadania wentylacji to wskazanie na fakt (który podnoszę stale jako wadę), że w domku karton-gipsowym wiucha każdą szczelinką i wentylacja "robi się sama".
Przeciwieństwem stropu solidnego, konkretnego (concret=beton) to strop wiotki, iluzoryczny, ulotny (czy karton-gipsowy). Jest, ale jakoby go WCALE nie było!
Wskazujesz, że ten fakt potwierdzają warunki pod nim panujące!
Dom - a warunki jak na łące!

Poprawnie odczytuję Twoje uwagi?
icon_lol.gif

"A zastosujesz płytę g/k?"

Tak. Będzie kilka kanałów instalacyjnych, do których raz na wiele lat może będzie trzeba zajrzeć...
Zastanawiam się też nad tynkowaniem sufitów zamiennie z przykręceniem do wypełnionych betonem lekkim stropów płytą k-g.
Te stropy będą szczelne.

"A bedziesz stosował perlit?"

Tak. Właśnie w tych stropach.
Perlit można kupić na Allegro i w wielu miejscach w sieci.
Cieszyn (Perlit-Polska), Zębiec (ten od pieców), ktoś w Bełchatowie...
Takie ilości najłatwiej uzgodnić telefonicznie i przy jakiejś okazji zabrać tego jednego czy dwa big-bagi.
Bywa w workach 125 litrów.

Adam M.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

glupoty piszesz, nie wiesz to sie nie wypowiadaj, mało kto teraz wylewa beton na poddaszu bo to koszt duzy i jeszcze obciazenie dla fundamentow. Co do remontów to niby dlaczego tyle wysilku i brudu ?? to wlasnie przy betonie masz problem jak dach przecieka bo jak sie do tego dostaniesz od spodu masz beton a od gory blache. Na zachodzie plyty k-g stosowane sa od wielu lat z powodzeniem a w Polsce co nie jest schronem to jest zle, moim zdaniem im mniej betonu tym lepiej i cieplej.



a ja uważam, że głupoty to Ty piszesz. Buduję właśnie drugi budynek jednorodzinny i mam zamiar wykonać skosy wylewane. W pierwszym posłuchałem takich projektantów nierobów i ***** co za nic biorą pieniądze, a jak masz trochę oleju w glowie i przeczytasz dokładnie projekt swój, to dojdziesz do wniosku, że jest on zrobiony na odpier*** i składa się z kilku posklejanych i niechlujnie zrobionych projektowych szablonów!! W moim np. jest w jednym miejscu (do obciążenia) wzięty dach bez deskowania - bo o taki prosiłem), a w drugim z deskowaniem (w miejscu do obliczenia stabilności dachu - jak wiadomo deskowanie poprawia stabilność). Takie cwaniackie zabiegi są robione po to, żeby zawsze móc się sondownie wybronić przed odpowiedzialnością i powiedzieć, że inwestor zrobił "niezgodnie z projektem". Daję głowę, że w każdym projekcie jest takiego typu przekręt.
Wracając do meritum strop betonowy bo:
- jest tańszy
+ popatrzcie sobie ile kosztują profile do konstrukcji stropu G-K
+ jeszcze płyty G-K, które nie ochlapiesz prostą i ZDROWĄ zaprawą tynkarską cementowo-wapienną, ale musisz trującą chemię na to kłaść - jakby jej było mało w płytach G-K
+ jak Ci się zaleje strop G-K, to nie jest tak prosto jak mówisz, tylko musisz zerwać wszystko, wywalić wełnę (ocieplenie) która śmierdzi jak z chlewa jak się trochę zamoczy ---> natomiast przy stropie wylewanym, przy przeciekającym dachu suszysz beton i po sprawie, bo styropian nie nasiąka !!!!
+ nikt nie ułoży dokładnie bez mostków, wełny pomiędzy labiryntem konstrukcji z profili do G-K
- strop betonowy nie destabilizuje konstrukcji, ale ją spina
- na strop betonowy możesz wejść bez obaw, że wpadniesz do pokoju
- argument z tym, "jak tam wejść" jest na tyle głupi że szkoda więcej komentarzy jak po prostu = wyłazem na strych
- w wełnie na G-K (bo przecież nie ułożysz na to styropianu) masz szczury, myszy, czy co kto woli i miłe drapanie wieczorem oraz OGROM kurzu, który wpływa uczulająco!!!

szkoda mi czasu na mnożenie argumentów ZA stropem wylewanym. Jedyne co mogę dodać, to to, że mam jedne skosy G-K i to był największy błąd w moi życiu!!
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Witam.

Na samym początku miało być tak jak wszyscy. Tylko, że 40cm wełny.
Jednak poczytałem, przemyślałem i zdecydowałem się na strop żelbetonowy na poddaszu.


Pytanie jak to dobrze termoizolować, aby było bez mostków.
Co bardziej się sprawdzi w takich warunkach. Wełna czy styropian? Skłaniam się ku styropianowi w siatce z klejem - to a propo gryzoni nad stropem a pod krokwiami.
A między krokwie? Wełna czy styropian?
Jako pokrycie co prawda planuję wstępnie blachodachówkę. Wada to, że może być głośno podczas deszczu. Także jeszcze nic nie przesądzam.
Więźbę będę miał z własnego lasu. Także przekroje będą uwzględniać dachówkę. A zadecyduje cena pokrycia z akcesoriami. Tylko jak pod blachę to może wełna?
W dachu tylko jeden, mały, właz okienny dla kominiarza.


Strop będę miał 10cm, coś tak mi wstępnie mówił architekt.
Wentylacja mechaniczna,
Jakby ktoś się zastanawiał dlaczego tyle wełny chciałem dać to:

bloczki silikatowe 24cm + 25cm styropianu, pewnie zwykłego,
Podłoga tu jeszcze się waham, 25cm XPS albo 30-40cm Perlitu,
Jak się domyślacie strop parteru z gruszki,
I jakaś stolarka okienna i drzwiowa. Zobaczymy jakie będą za rok lub dwa standardy wykonawstwa icon_smile.gif
Gaz ziemny, podłogówka 100%

Jak ktoś ma jakieś doświadczenia to śmiało pisać!!!

Liczę, że kto światlejszy, oświeci mnie swoim blaskiem kaganka oświaty...

Kleks
Link do komentarza
Cytat

Witam.

Pytanie jak to dobrze termoizolować, aby było bez mostków.
Co bardziej się sprawdzi w takich warunkach. Wełna czy styropian? Skłaniam się ku styropianowi w siatce z klejem - to a propo gryzoni nad stropem a pod krokwiami.

Kleks



Ja dawałem wełnę, na gryzonie nie zwracam uwagi bo mam łownego kocura.

Jak pada deszcz to słyszę sąsiada blachodachówkę(nie ma skosów betonowych) a nie moją. Edytowano przez labas (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Ty tak serio z przybiciem tej folii paroizolacyjnej, bo jak się domyślam o niej piszesz, od dołu??? Poważnie pytam...
Mam w projekcie 20cm ocieplenia nad stropem poddasza a pod krokwiami oraz kolejne 20cm między krokwiami.
Wiesz mam wątpliwości co do tej folii pod... Możesz jakąś argumentację przedstawić?
Link do komentarza
A i ja dołożę swoje 3 grosze.

Wykonałem skosy żelbetonowe uznałem taką inwestycję za słuszną i wbrew wielu wypowiedziom obecnym na forum opłacalną finansowo tak i teraz jak na czas eksploatacji.

Projektant zalecił parę poprawek 2 słupy 18cmx20cm i kilka belek na podciągach, które są puszczone nad stropem oraz po ściankach działowych i nośnych. Wiele zmartwień przedstawionych przez was rozwiał mi w ciągu 5 minut. Teraz może wyliczenia kosztów stropu.

Robocizna - 7300 (5900 strop betonowy, reszta ocieplenie)
deski - z poprzedniego szalowania
stęple - z poprzedniego szalowania
stal - około 1300 kg = 2800 zł
beton - 3400 zł
styropian na ocieplenie 20cm (10+10)- 2000zł
klej - 600 zł
siatka - 200zł

nie ocieplony jest strop poziomy na głównej części 2,5m x 13m(będziemy jeszcze robić kanalize prad zrobi sie przy wylewkach), wylane wszystko wraz z wieńcami, (nie odliczam ale koszt wieńców około 2000zł)

Wiadomo do tego dojdzie jeszcze tynk cementowo wapienny około 160mkw.

Dla przykładu byłem u gościa, który uchodzi za fachowca w układaniu stropu G-K, kiedy mu powiedziałem, że waham się co do żelbetonu i mimo iż miał szanse na robotę u mnie (koszt u niego wyszedł by bardzo podobnie markowe materiały oraz nie tania robocizna) powiedział, że jeżeli nie przeraża mnie beton nad głową to na pewno to będzie lepszy pomysł niż G-K.

Tyle ode mnie. Nie ma co popadać w takie zatroskanie jak nie którzy. Dawniej budowano domy gdzie były 3 stropy nad głową a w ławach był beton wątpliwej mocy wylewany z betoniarek mieszany pół na pół z kamieniem. Stal również gładka miękka w kręgu zazwyczaj FI8 dawana jak najrzadziej bo było jej mało na rynku. Nasze domy są po wielokroć mocniej wykonane.

Uratuje nas tylko zdrowe myślenie icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Ja też buduję w tej technologii. Moje wnioski i spostrzeżenia pokrywają się z tym co pisze kolega longajlent w poprzednim poście.

Aktualnie jestem na etapie zbrojenia tego stropu i już teraz zastanawiam się jak to poprawnie zaizolować przeciwwilgociowo. Na forum muratora Pan Andrzej Wilhelmi zalecił mi następujące działania:

Cytat

na betonie folia paroizolacyjna lub papa zgrzana na połączeniach następnie warstwa izolacji cieplnej dalej więźba (krokwie) a pomiędzy jej elementami (krokwiami) izolacja cieplna następnie warstwa krycia wstępnego czyli folia wysokoparoprzepuszczalna kontrłaty, łaty i dachówka lub deskowanie/OSB z przerwą nad izolacją cieplną, papa, kontrłaty, łaty i dachówka.


(źródło: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?213621 )

A jak Wy u siebie to wykonaliście? Ciekaw jestem także tego, czy to co macie się sprawdza.

Z góry dzięki.
Link do komentarza
Cytat

A jak Wy u siebie to wykonaliście? Ciekaw jestem także tego, czy to co macie się sprawdza.

Z góry dzięki.




U siebie tak nie mam ale w rodzinie jest jeden taki domek. Minus to zmniejszenie przestrzeni na poddaszu. Natomiast odpada problem - membrana /folia czy pełne deskowanie i papa. Miedzy ociepleniem a krokwiami jest przestrzeń która daje możliwość sprawdzenia ogólnego stanu dachu od wewnątrz, nie zastosowano żadnej foli, nie występuję tam zjawisko skraplania się wody itp. Płyta ocieplona jest dwoma warstwami styropianu ( na przekładkę).

W razie pożaru wnętrza, są większe szanse na uratowanie dachu.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość mhtyl
Cytat

Witam
Ja również buduję dom i chcę drugi strop lany z betonu żeby trochę zmniejszyć ciężar zamiast dachówki zastosuję blachę trapezową bo ławy mam i tak na 50-70 cm


icon_eek.gif Ale o so chodzi Tobie icon_question.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam na forum
tez jestem w trakcie budowy betonowe skosy już wylane teraz więźba się zbliża wielkimi krokami, więc wtrącę i swoje pytanie;-)

planuje ocieplić to styropianem 2x10 na to klej siatka i klej na skosach tam gdzie poziom cienka wylewka i na tym zakończyć nie dawać żadnych folii...i dach tez już nie ocieplany czyli nic między krokwie nie wpycham:)
co o tym myślicie? te folie, membrany całe są konieczne czy w tym wypadku to tylko zbędny wydatek i sponsorowanie firm tę folię produkujących?icon_wink.gif
jeśli mogę to proszę o odpowiedzi z argumentami;-)

pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...