Skocz do zawartości

Budowa garażu 35m2 na zgłoszenie,na granicy działki stoi garaż sąsiada sprzed kilku lat.


Recommended Posts

WItam.Chce postawic garaż na zgłoszenie do 35m2 murowany.Dowiedziałem się że na mojej działce nie ma miejscowego planu zagospodarowania terenu. Problem jednak polega na tym,że na granicy działki stoi garaż sąsiada postawiony jakieś 15 lat temu. W starostwie powiedziano mi,że warunkiem postawienia garażu jest odległość aż 8 metrów od granicy działki na której to jest ściana garażu sąsiedniego. Czy jest możliwość znacznego zmniejszenia odległosci między moją budową garażu a istniejącą budową sąsiada?  Załączam zdjęcie,gdzie chciałbym postawić garaż.

działka.jpg

Link do komentarza
51 minut temu, zdzisiek246 napisał:

WItam.Chce postawic garaż na zgłoszenie do 35m2 murowany.Dowiedziałem się że na mojej działce nie ma miejscowego planu zagospodarowania terenu. Problem jednak polega na tym,że na granicy działki stoi garaż sąsiada postawiony jakieś 15 lat temu. W starostwie powiedziano mi,że warunkiem postawienia garażu jest odległość aż 8 metrów od granicy działki na której to jest ściana garażu sąsiedniego. Czy jest możliwość znacznego zmniejszenia odległosci między moją budową garażu a istniejącą budową sąsiada?  Załączam zdjęcie,gdzie chciałbym postawić garaż.

 

Jeżeli sąsiad dostał zgodę na wybudowanie garażu na granicy to i Ty tez dostaniesz na to zezwolenie. Urzędnik jest jak zwykle mało doinformowany. Możesz dobudować swój garaż do garażu sąsiada.

45 minut temu, bajbaga napisał:

Komplikacją jest to, że jest okno w tamtym garażu, a zgodnie z przepisami ta ściana nie powinna mieć otworu okiennego.

 

Jeżeli jest to okno to jest wbrew przepisom ale mi to wygląda na luksfery a to wg przepisów nie jest okno, więc może być.

47 minut temu, bajbaga napisał:

 

Rozwiązaniem jest wykonanie ściany  swojego garażu która będzie spełniać wymogi ściany oddzielenia p.poż.

To powinien zrobić sąsiad i jego garaż/budynek powinien posiadać murek p-poż.

Po obróbce (choć kiepsko to widać na zdjęciu bo zrobione jest pod słońce) wydaje mi sie że murek p-poż jest.

Link do komentarza
2 godziny temu, uroboros napisał:

Sąsiad ma jakieś "papiery" na ten swój garaż, czy to samowolka?

Pewnie ma skoro to było budowane X czasu temu. Jak widać na zdjęciu obaj sąsiedzi mają budynki postawione według starych przepisów i w tej sytuacji ja jestem poszkodowany bo mam sie dostosować do nowych przepisów. 

Link do komentarza

Te przepisy nie są nowe - od zawsze takie były.

I nie jest prawdą, że musisz się dostosować - wystarczy ten fakt zgłosić (oficjalnie, na piśmie - czyli napisać donos)  i sąsiedzi będą musieli albo poprawić, albo zburzyć.

To tylko Twoja decyzja jaką drogę wybierzesz - ja zaproponowałem rozwiązanie, które w żadnym stopni Cię nie obciąża.

Link do komentarza
10 minut temu, bajbaga napisał:

Te przepisy nie są nowe - od zawsze takie były.

I nie jest prawdą, że musisz się dostosować - wystarczy ten fakt zgłosić (oficjalnie, na piśmie - czyli napisać donos)  i sąsiedzi będą musieli albo poprawić, albo zburzyć.

To tylko Twoja decyzja jaką drogę wybierzesz - ja zaproponowałem rozwiązanie, które w żadnym stopni Cię nie obciąża.

Nie chce składać donosów,bo w żadnym stopniu mi nie przeszkadzają sąsiednie budynki.Chodzi tylko o to żebym mógł postawić garaż przy pograniczu działki a nie na środku jak to wynika z przepisów.A więc postawienie ściany przeciw pożarowej załatwi sprawe ? A mógłbyś mi powiedzieć jak taką ściane zrobic ?

 

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, zdzisiek246 napisał:

Chodzi tylko o to żebym mógł postawić garaż przy pograniczu działki

Możesz postawić na granicy, 3 m albo 4 m. W Twoim przypadku zachodzi możliwość zabudowy na granicy. Jeżeli żyjesz w dobrym układzie z sąsiadem to niech sąsiad wyrazi zgodę na piśmie że nie ma nic przeciwko temu abyś postawił garaż przy jego garażu.

Link do komentarza
Dnia ‎2019‎-‎06‎-‎04 o 11:24, zdzisiek246 napisał:

A jeszcze mam pytanie, gdybym zamówił gotowy garaz blaszany o powierzchni 35m2 i postawił go na wylewce betonowej to obowiązują te same odległości czy nie? 

Postaw go tak aby nie był na tej wylewce. co Ci szkodzi i masz problem z głowy.

Bo niby co? Nie mogę sobie tam postawić np. starego łóżka, które wyrzuciłem z domu? Twoja działka i tyle.

Link do komentarza
19 minut temu, Danka531 napisał:

Postaw go tak aby nie był na tej wylewce. co Ci szkodzi i masz problem z głowy.

Bo niby co? Nie mogę sobie tam postawić np. starego łóżka, które wyrzuciłem z domu? Twoja działka i tyle.

O czym Ty piszesz? Jedyną prawdą jest stwierdzenie w Twoim poście, że  "Twoja działka i tyle." reszta postu to same brednie.

Po co miałby robić wylewkę gdyby jak radzisz nie stawiać garażu na niej, po drugie postawienie/ustawienie jakiegoś mebla na swoim podwórku a postawienie garażu to dwie różne rzeczy.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...